Please helpněte začátečníkovi

Kde může jinde tvořit stránky aby nebyly primitivní a zároveň moc složitý než ve Wordu
Notepad + jakpsatweb.cz
frontpage
jaký frontpage?
tak jaký!jsem zoufalá
Microsofti.
skús radšej ten notepad a jakpsátweb
Tomu rozumim
jj, precitaj si www.jakpsatweb.cz

potom mozno aj dake knihy:

--> CSS kaskadove styly - kompletny pruvodce, Petr Stanicek (Pixy) http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=635&SearchText=K0798&SearchType=11

--> HTML tvorba dokonalych www stranek, Jiri Kosek http://www.grada.cz/content/kat_detail.php?kid=295&hash=&referer=%2Fcontent%2Fkatalog.php%3Fkid%3D295%26hash%3D

Editory napr.: PSPad (www.pspad.com)

potom aj stranky ako napr.: www.wellstyled.com, www.interval.cz, www.jaknaweb.com atd.

tot vse
frontpage - wisywyg editorna delani stranek ktery mozna mas inbuild in vidlicka
Proč FrontPage? Když se to člověk učí ve WYSIWYG režimu ve FrontPagi, tak se vlastně nikdy nenaučí dělat stránky...
Mno ale někde se začít musí.... a ten dotyčnej stejně příde na to, že je lepší psát kód, tak začne psát ručně...
len aby...
Keď na to nepríde, ani na to potrebuje príst.
Prepáčte moju slovenčinu ;)
lacop: Toť jen můj osobní názor.

Místo knihy od Pixyho o CSS bych raději doporučil knihu "Kaskádové styly pro webdesignéry" od Marka Prokopa. Obě ty knihy jsem četl (tu od Pixyho jsem si důkladně prolistoval :-) a tu druhou znám skoro nazpaměť :-D). V té knize od M. Prokopa je skvělý referenční přehled.

A co se týče knihy HTML tvorba dokonalých www stránek od Jiřího Koska. Ta kniha je stará. Byla vydána roku 1999 a některé postupy v ní jsou trochu zastaralé. Z vlastních zkušeností nedoporučím jinou, ale na učení HTML podle mě stačí http://www.jakpsatweb.cz/.

Ale toto je jen můj osobní názor. Nikdo z vás s ním nemusí souhlasit a může mu oporovat :-).
Je to v Office sadě - Microsoft FrontPage!
Njn ale neni to v Microsoft Office 2003 Professional Edition a to mi docela vadí. Možná je to divný ale já dělám stránky asi nooo 1,5 roku ;-) a Frontpage sem v zivotě neviděl :-) . . .
To je pravda, protože já to v Officech taky nemám. Ale ve škole to maj tak nevim!
revealman: tu od prokopa nepoznam, pozriem sa na nu v knihkupectve. Inak viem ze ta koskova je stara, ja som sa z nej naucil zaklady na ktore som nalepil veci z jpw a inich webov. Inak diky za tip na tu knizku
> Njn ale neni to v Microsoft Office 2003 Professional Edition a to mi docela vadí. Možná je to divný ale já dělám stránky asi nooo 1,5 roku ;-) a Frontpage sem v zivotě neviděl :-) . . .

Jojo, kdybyste tahali warez, kde mate originalni office, tak tam Frontpage najdete a musim rict, ze Frontpage 2003 je docela peknej tool.
Já tahám warez. A vážně nemam originální verzi Office :-)

Njn ale já se po Frontpage ani moc nescháněl . . .
Ale možná začnu :-).

lacop: http://www.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?c=&sCGoodsID=SE00625794 tady se na to trošičku koukni . . .

No a jinak ji vážně mohu jen doporučit.
tonya poradila xDDD
Co je na tom k smíchu?
No ja nevim, kdyz ja jsem zacinal tvorit tak to bylo v frontpage expres (takovej vorizlej @!#$), coz mi hodne pomohlo. Na zacatek to stacilo, ale nesplnovalo to me predstavy, takze jsem se zacal vrtat v HTML kodu :-)

Jo, a co h-brouczek¨? To je cesky edit, ktery umi HTML i WYSIWYG...
začátečník»
Podle toho, jak se na to cítíš. Pokud chceš, hopni rovnou na jakpsatweb.cz, jestli se na to moc necítíš, uč se pomalu a postupně z různých příruček apod.

Proč FrontPage? Když se to člověk učí ve WYSIWYG režimu ve FrontPagi, tak se vlastně nikdy nenaučí dělat stránky...»
Myslíš? FP mi dost pomohl s HTML. Když jsem se já učil HTML, žádný Koskovo knihy v širokém okolí neprodávali a ani internet mi nebyl k dispozici, tak často, jako teďka. Taky jsem byl moc malý na to, abych rozuměl, co to autoři vlastně píšou. Pravda je, že mi časem FP přestával stačit. Psal jsem texty ve wysiwyg editoru a zárověň jsem se koukal na vygenerovaný HTML kód. Ale pravda je, že mi to časem přestalo stačit.

Njn ale neni to v Microsoft Office 2003 Professional Edition a to mi docela vadí.»
O nic nepřicházíš. Nevím, jestli to bylo ve standardním režimu, ale když jsem testoval wysiwyg editor, vygenerovalo mi to strašný kód (docela dost podobný wordáckému).

h-brouczek»
Je to docela dobrý program, ale když jsem v něm psal HTML kód, házelo mi to VBasický runtime error. Myslím, že je to už opravený, ale krk za to nedám.