WANTO.CZWEB.ORG

Podívejte se na wanto.czweb.org a zhodnoťte jej prosím.
1.) Web porušuje podmínky hostování na WZ. Redirect na úvodní stránce s reklamou se prostě nesmí.

2.) Nedá se to číst. Autor neumí napsat české znaky? Ahá, jo on zapomněl na kódování v meta tagu - oh jaká ostuda. Ať si to spraví, nezbeda. Divím se ale, že za těchto okolností se autor pokouší o učebnici HTML. Kódování jsou ZÁKLADY!

3.) Dyzajn vypadá dobře, jen v Mozille je nahoře jakýsi divný čtvereček (nalevo od nadpisu Úvod).

4.) Zajímavé, že mi v Mozille též nejdou ty hover efekty (po přejetí myši v menu se zvýrazní nadpis příslušného menu)... že on to autor řešil nějakým nestandardním způsobem - třeba atypickými příkazy JavaScriptu? Kupodivu, ony se tyhle efekty dají krásně dělat pomocí CSS.

5.) IE a Opera 1024×768. Sožeso? Mám Operu a větší rozlišení, je na mě tedy něco špatně? A co textové prohlížeče? Autore, stránky se neoptimalizují jen na vybrané prohlížeče, a to byste mohl vědět. Navíc, ono v té Mozille vadí jen ten čtverečk, neříkejte mi, že by nešel odstranit.

6.) Kouknul jsem se do zdrojáku. Chybějící kódování už jsem naťukl. Dále zde chybí důležito věc, a to DOCTYPE. Dále mám dvě drobné připomínky ke stylo psaní - proč jsou uvozovky odmezerovávány tak atypicky? A proč okolo některých atributů uvozovky nejsou (i když tohle mi zas tolik nevadí)? Dále bych vytkl absenci alespoň nějakých metatagů (author, content, keywords), které by mohly být užitečné pro vyhledávací stroje.

7.) Rozvržení prvků je řešeno tabulkou. Proti gustu žádný dišputát, ale tabulky jsou už překonané, navíc prohlížeč musí čekat, až se stránka načte celá, aby mohl tabulku zobrazit.

8.) Odstavce by měly mít značku <p> a ne <div>. Div je bezvýznamový (obalovací) tag. Jelikož je ale už někdy od středověku zvykem, že se text dělí na odstavce, pak by měl být dělen na odstavce (Paragraphs)

9.) V odkazech vidím nějaké zvláštní html entity... nebo jen někdo zapomněl nahradit ty ampersandy entitou &amp;?

Toť moje hodnocení. Nebudu to bodovat, vzhledově je ale web na celkem slušné úrovni. Po technické stránce ale má ještě pořád co dohánět.
2 Nípal: bod 7 ... cim jsou tabulky prekonane ?
DIVy

vice na www.jakpsatweb.cz
ostatní se dá překousnout, no až na ten čtvereček dole, ale kódování mě docela štve. to je vrchol lamismu. zmizelej doctype toleruju. Chybičky v HTML syntaxi toleruju, ale tohle je fakt vrchol.
Nípale, netrávil jsi v poslední době delší dobu s Freyou? :]] Ale co se toho kódování týče mi mluvíš z duše...
miira: Ne. Ale aspoň je vidět, že ukecanej dokážu bejt taky :D Ovšem pokud to chceš v mozkomíšním moku... inu, proti gustu žádný dišputát. ;)
Dobrá anketa, v Opeře si nastavim reload every 5 secs, a za chvíli to nebude Vox Populi, ale Vox Garofanos
A vůbec, co je to za nešvar, tyhle učebnice, podobný případ tady pár týdnů zpět už byl.
Spíš mi vadí ty jeho povídání o odstavcích... jaký že v čechách nemůžeme použít p? já bych se kvůli k tomu k divům nesnížil - btw, americké odstavce mi přijdou na web o něco vhodnější, než ty naše české. Ovšem i to jde v CSS nastavit.

Samozřejmě, ty amatérské učebnice nešvarem jsou a nic se nevyrovná jakpsátwebu. Nově vznikající (ať už amatérské) učebnice by měly počítat alespoň s CSS a s oddělením obsahu od vzhledu. Bohužel, stále hodně učebnic prezentuje HTML jako formát, kde můžeš textu hodit nějaký vzhled.