Hledám práci jako kodér stránek

Náhodou, mě se líbí a myslím si, že tento člověk má slibnou budouctnost bez konkurence. Zde si ale asi žádného zákazníka nenajde, pač sem choděl lidi, co uměj dělat stránky.
Jo a jen tak mimochodem, velice pekny chat, kde by se dal sehnat? (krome blueboard.cz :-)
Bez konkurence? :}

Mno, mohl by zkusit hyperinzerce.cz, bazar.cz a tak.
ta aplikace je udělaná podle požavků klienta - chtěl především funkčnost (a ta je podle jeho požadavků plně splněna) ... není to nic světobornýho, to určitě není, je to to, co klient požadoval, nic víc
Upřímě: jesli se chceš prosadit (podle mého názoru), potřebuješ několik věcí:
a) kow-how
b) dobrej marketing
c) mít chuť zkoušet nový něci a nezaspat.
d) mít vždy něco, co ostatní nemaj :-)
To jsou základní předpoklady úspěchu.
to Majkls:
nevim, jestli je to z vlastni hlavy nebo opsano z nejake "Budte nej..." prirucky, ale
to all:
nepripada vam, ze v tech vsech navodech chybi taky nejaka prace?
mmch: krava se pise s C (cow) ;-}
jo reference. vidiš. na ty sem úplně zapomněl. Ty sou důležitější, než ty body co sem psal :-)
reference mám ... http://tomas.svetjinak.net, tak jsou odkazy
paskal: porovnej počet tvýr referencí s počtem referencí na http://www.plavacek.net/. Konkurence je vysoká.
Kdyby každý kodér měl být machrem Plaváčkova formátu, můžeme všichni vyrazit do lesa a vyhlížet si příhodnou větev ;-)
» Freya: Všichni? Fuj, kdo to pak bude odřezávat? To se tam budeme na stromech předvádět jako Tarzani celou věčnost?

Jo, reference jsou důležitý, ale já v tomhle oboru nepodnikám, takže mi můžou bejt imho ukradený ;) Ale nemusíte hned všici po paskalovi prskat, já bych na něj neprskal, hleďme ho, chudák paskal poprskán :|
Mno jako, webdesign je dobra sranda, ale prijde mi to ze strany 'kodera' strasne pasivni. Clovek sice musi vymyslet jak to bude vypadat, tj. naranzovat par barvicek, udelat par picturesku, a pak to nejak narvat do css. A porad zkouset v ruznych browserech a rozlisenich, a porad vylepsovat. A PORAD A PORAD DOKOLA. S tim PHP & MySQL je sice vetsi sranda, ale kdyz ten web neumi nic jinyho nez nejak databazka co se da ruzne vypisovat.. je to zase porad dokola to stejny :\

Programovani je mnohem vetsi legranda, kdyz se sice hodne specializujete stereotyp opet prevlada, ale in coding veritas :}
proc by to kdo odrezaval? v zime to budou pekny vanocni ozdoby a v lete se z toho najedi turisti...
Ypkis: Jasně, PHP je pestřejší. Ale když se na XHTML a CSS specializuješ, tak jsi v něm čím dál lepší a pak už píšeš kód a automaticky ho píšeš validně, automaticky ho píšeš pro všechny prohlížeče zobrazitelný a už to nedá tolik práce.
Mno já nevim... IMHO největší sranda je udělat celej design a všechno dohromady... vůbec si neumim představit, že bych udělal jenom něco... je to takyvý divný...
Je to takový divný, ale někdy se to dost hodí :-)

Třeba mě baví právě ten design, vymýšlení pěkného layoutku, a naopak dostávat do té šablony rozsáhlý web mi přijde jako opruz. Dneska jsem dostala zakázku jen a jenom na stavění šablon stránek, juch :-)
Asi tak... baví mě udělat design, udělat ty mí primitivní PHP skripty, layout, ale nebaví mě tam dávat obsah... ;-)
Úplně nejhorší je, když děláte pro někoho stránky a slíbíte mu, že mu je budete aktualizovat. Potom strávíte hodně času převáděním různých členitých textů z wordu do html:( Proto je lepší dělat nějaké firemní prezentace, kde se toho moc nemění, než nějaké projekty, které mají sloužit jako zdroj informací... Většina z nás zde přítomných na tom ale není tak, aby si mohli vybírat, takže musíme vzít za vděk tím co se naskytne a být rádi, že se naskytlo aspoň něco:)
Ypkis, "Programování je mnohem větší legranda" -> souhlas, ale člověk se víc nadře... ovšem jednodušší hra v OpenGL pro mne momentálně není problém :)

meca, "udělat ty mý (!) primitvní PHP skripty" -> ale i přesto potřebuješ konzultanta ;) což nevadí, aspoň se mužeš soustředit na jiné věci.

Elis, "Úplně nejhorší je, když děláte pro někoho stránky a slíbíte mu, že mu je budete aktualizovat. Potom strávíte hodně času převáděním různých členitých textů z wordu do html:(..." -> souhlasím... jednou jsem něco takového udělal a pak už jsem si na aktualizace nenašel čas :/

Freya, "Třeba mě baví právě ten design, vymýšlení pěkného layoutku" -> ani se nedivím, když na to máš talent :)

Už teď stačí, že mám málo času na svůj web... :| Snad se někdy odtrhnu, jenže když ono není skoro o čem psát :/
<HTML>>>Úplně nejhorší je, když děláte pro někoho stránky a slíbíte mu, že mu je budete aktualizovat. Potom strávíte hodně času převáděním různých členitých textů z wordu do html:(

- nebo se pouzije php a zakaznik si jednim uploadem zaktualizuje web sam ;) dneska uz jsou tridy snad na vsechno... o nejak neustalem ftp connecteneni za ucelem pridat text nemuze byt rec</HTML>
>>Úplně nejhorší je, když děláte pro někoho stránky a slíbíte mu, že mu je budete aktualizovat. Potom strávíte hodně času převáděním různých členitých textů z wordu do html:(

No já znám ještě něco horšího... když ty texty dostanete v html z frontpage...
pro mě je asi nejtěžší udělat ten layout - design ... nacpat to pak do css už pro mě není problém ... pokud bych měl dělat nějaký web, kde se bude aktualizovat - třeba vyvěšovat nové články, tak bych to asi udělal přes databázi ... bylo by to pak pro mě míň práce