Ubuntu Linux

Mate nekdo zkusenosti? Posilaj i CD s instalackou zdarma, i postovne zdarma...
http://www.ubuntulinux.org
Jen se mi nechce cekat nebo stahovat...
Ja bych pockal, kdyz je to zadarmo :)
No to se mi taky nechce stahovat, ale docela by mě to zajímalo, už jen kvůli tomu jménu :-) Btw, stahovat to ani nemůžu, protože mám "skvělé" ADSL Interent Expres Start, s FUP 250 MB .-)
lukys: Ja mam Chello a konecne bude zitra opet 1.5Mbit, ted jsem byl tyden na 64kbps
#lama: tak to tě docela lituju :-( Ale s tou 1.5Mbit si to zase rychle vynahradíš ;-) No já bohužel nemám na výběr, taky bych radši něco jiného, nejlépe wifinu, ale u mě okolo bohužel nic není - tak musím Telecomu platit nehorázný prachy skoro za nic - ale základní potřebu to splňuje - mít časově neomezenej net :-)
Stazeno. Z meho kolejnetu stazeno za 6 minut rychlosti 1,4Mb.
A ted instaluji. Prvni dojem? Je to standardni dedian. Takze vse co k tomu patri - instalace, kofigurace, balicky. Jadro 2.6, cesky, ale sem tam kulha. Na pohled docela rychly.

Zatim ted vse. Jestli doinstaluji nevim. Ono se mi chce spat a zitra musim do skoly ;-)

Tomík.
Skvely, asi nainstaluju Debiana nebo Ubutnu, podle poctu CD.
"The Ubuntu project, sponsored by Canonical Ltd,has announced the preview release of its Debian based distribution." - viz debianplanet
>>#lama: Když distro založené na debianu, tak bych buď nainstaloval Debian Sarge, nebo Danix (www.danix.cz), je to česky a má to českou podporu přes irc... Je ale fakt, že ani jedna z těhle distribucí ti nepřijde zcela zdarma domů :] Kdybys to ale zkusil, tak se mi ozvi, zajímalo by mě, jak to jede ;]
Debian je prej peknej dinosaur, proto ne. Danix je AFAIK live, to taky ne. Zkusim Ubuntu a snad to bude prvni distro, co mi pojede. (Testovan MDK 9.2, 10, SuSE 9.1, Slax)
lol peknej dinosaur :} co je pak muj red hat 7.1?
Heh, takze Ubuntu linux:
Instalace uplne na... nic nemozno nastavit, jen jazyk, cas apod.
Po instalaci dobra moznost aktualizace prehledna instalace balicku apod.
Jen mi to pak hodilo error kvuli Xkam (kazdy distro dela), ale ani mi to nenahodilo bash na pripadnou konfiguraci ovladacu, smula :(
>>#lama: Máš pravdu, Danix je live, ale jeho instalace je v pohodě a prakticky instaluje čistý debian

>>Pat: A co teprv muj Mandrake... :D
miira> ?
Dostal jsem už jejich dvoj CD (live a install verze). Nic jsem za to doopravdy neplatil (ani poštovné). Když si to obědnáš, objednávku pošlou do české pobočky a odtamtud ti pošlou CÉDO. Má to docela dobrý a stabilní engine, je lepší si doinstalovat KDE (z GNOMU je mi absolutně špatně). Nevím vůbec jakou to má podporu ovladačů. Standardní verze zabere 1,8 GB a minimální 350 MB. Není to žádná extra distibuce linuxu, mám verzi 4.10, tedy nejnovější verzi. Panel ovládání nedostatečný. Live CD je úplně příšerné. Zabírá hodně ramu a je příšerně pomalé. Všecko (i česká verze) je nedostatečná (mluvím pořád o live cd).

Je to ještě v příšerně raném vývojovém stádiu. Moc nedoporučuji.