kvalita WZ diskuze

Tak nejak se mi zda, ze kvalita teto diskuze silne upada. Netusim, cim to je, asi jsou thready mene zajimave. Chtelo by to nejakou akci "WZ reloaded". Posledni dobou uz ctu jen sekci mimo tema a to tak, ze tam rozhodne nechodim nekolikrat denne, jak kdysi, ale treba jednou za dva dny. Co vy na to?

BTW, tenhle thread mi pripada stejne nezajimavy, jako ty, kvuli kterych jsem to psal. Proto omluvte mou drzost, jen chci znat Vas nazor.
Ber to tak, že tohle fórum je něco jako podpora pro uživatele wz.cz. Když tady přibude každý den x nových vláken ve stylu: FTP nefunguje!, Co je to FTP?, Reklama je sviňa!, Admin je sviňa!, Co je to ten index.html? Jak udělat ve Frontpejdži fórum? atd., např. protože si lidi neumí přečíst faq, tak se nediv, že debata na úrovni se moc nekoná. .. Samozřejmě kromě "Mimo téma", ta má neustále stoupající tendenci :)
mirrda» Vydrž, něco vymyslím ;-)
mirrda: mno, jsem na tom s těmi pocity úplně stejně. nakouknu jednou za 2 až 3 dny, zjistím: Mimo téma - nic zajímavýho, HTML - samý lamerský dotazy, na které by stačilo použít Hledat, PHP - řeší se tam kraviny, Podpora - tam snad nikdy nebylo nic novýho... Webzdarma - strašně málo frekventovaný, MySQL - ptají se na věci z manuálu, nebo na věci patřící do PHP :(

michael le: vymysli, budu rád. chybí mi zajímavé diskuze (přiznám se, že jsem milovník nezažitých flejmů :D)

z Upravený názvů českých filmů:
Je třeba zabít Nípala
HanyZ & Nípal: Souhlas
No asi by mali moderátory premenovať túto diskusiu späť na pokec.
Možno by sa tie reklamné príspevky na FAQ a Manuály zase vrátili do správnych oddelení. ?:-)
Toto všechno má JEDINNÝ důvod - nehorázná laxnost moderátorů a vůbec malé možnosti diskuse.

Když se na něco konkrétního zeptám, nezajímají mě stupidní názory nějakých puberťáků.

Proto je potřeba:

1) špatně umístěné příspěvky je potřeba hned přesouvat
2) kraviny hned nekompromisně mazat
3) stupidně pojmenované příspěvky přejmenovat
4) zavést registraci uživatelů (nebo povinné přihlašování všude)
5) nebát se sáhnout až k IP banům pro zápis (třeba s týdení platností)
6) zavést jednoduché formátování (hlavně <b> a <pre>)
7) zavést možnost vložit odkaz (nechápu proč to tu už dávno není)

Engine této diksuse se hodí na malý pokec o blbostech a ne na diskusi s velkým trafficem (navíc o psaní scriptů a HTML kódu)
přidal bych ještě:

8) velký červený nápis hned nahoře, který by KŘIČEL, aby uživatel nejdřív přečetl FAQ, potom zkusil Hledat a pak se ptát (a ještě bych tam hodil odkaz na www.stare.cz/otazky). přihlášení uživatelé, kteří by prokázali, že NEJSOU lamy (nějakým testem apod.) by si mohli ten nápis pro sebe vypnout.

9) ke psaní zdrojáků bych zavedl nějaký parser, který při odeslání/zobrazení příspěvku příspěvek naformátuje, takže třeba [js]function neco() { necojinyho(); }[/js] by vypadalo třeba jako neproporciálním písmem napsaný, obarvený a odsazený kód. ale to je utopie, ovšem ne nerealizovatelná :D

ad 5.) IP ban není účinný... lamu sice odradí, ale třeba Čvachtu ne, protože má proměnlivou IP a navíc může využít nějaký proxy

ad 4.) souhlasím. ale co když někdo bude mít problém s registrací?

ad 3.) nebo alespoň poskytnout ten velký červený nápis s tím odkazem na dokument "Jak se správně ptát"
Hele nehcete z tohodle udělat ňákej opensource? ;-) (nebo jak se to píše...)
Taky bych řekl, že to upadá, nápady jsou vypotřebovaný, chce to novou vlnu, ale souhlasím s Michaelem - něco vymyslím :-)
.
Sloučit PHP a SQL a MYSQL
Sloučit Webzdarma a Podporu
.
a nějak řešit ty hromady opakujících se dotazů.
.
Sám jsem regování doporučoval, ale upřímně řečeno se mi stýská po časech hádanic s Keenem (doufám, že mě za to nebloknou :-)) a po dobách, kdy se tu něco dělo.
Vrátit Pokec a nechat tu (v Pokecu) klidně hodně provokativní a flamové příspěvky a nemazat je! Ale ne blbé. A koněčně - chci moderátory, kteří komunikují, vyjadřují se, píšou - nejpilnějšího přispěvatele - Sojkovce ! na ! moderátora !
nejen Sojkovce, ani on tu nemůže být furt... co takhle i hanyZ? do sekce HTML bych pak přidal moderátorku se smyslem pro hum... idor? pardon, se smyslem pro horor, metal a CSS - Freyu :)
ja bych udelal specialni sekci pro tisickrat zodpovedene dotazy.
ta by slouzila jako smetak - nikdo by ji necetl, ale lamy by mely dobrej pocit z toho, ze otravujou na foru
a jak bys tam ty lamy nalákal? he? lamy ti prostě polezou všude, dokud to nezahesluješ javascriptem... ;)
Co takhle alespon dat do kazdeho fora par "sticky" threadu (Jak se pripojit pres FTP, Jak vlozit reklamu....)?
Tak bych doopravdicky forum schoval pod odkaz "hledej". Toho se lama ani nedotkne!
Jasne, že nie.
ono Lamička si najprv musí zistiť, čo vôbec chce hľadať.

je to ako v tom vtipe, kto spadne skorej. Brunetta, alebo Blondína.
Brunetta, lebo Blondina sa musí najprv spýtať na smer.
To JE řešení
ted aby se sem clovek bal neco napsat, este by z neho udelali moderatora ;-)
taky by bylo dobry rozsirovat a dopisovat faq o ty faq, ktery tam este nejsou. a potom na lamacky dotazy odpovidat vyhradne stylem rftm, stfw, faq, jpw, pstzjpwcz a podobne. treba kdyz jim do 14 dni nikdo jinak neodpovi, by je mohlo napadnout si to precist
prestaňte už riešiť nevyriešiteľné a pozite sa na toto (prosím)
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=3&i=15702&t=15702
Jo, sticky thready by byly fajn, pokud by to phorum.org uměl... obávám se, že neumí. Jediný co umí jsou tučný nadpisy u moderátorů.

Sticky thready:
- co je kořenový adresář, index.html a jak mám dělat stránky?
- co je ftp, nejde mi ftp
- vlastní chybová hláška
- pomóc, smazali mi stránky
- poraďte!
- kde zjistím volné místo? mám málo místa!
- zas ta blbá reklama - neposlouchá, není validní, jak ji dám dolu
- nejdou mi phpbb, phpnuke apod.
- podporuje wz javascripty?
- jak dám do stránek na pozadí hudbu?

to bylo takových deset nej věcí, na které se "lidé" nejvíce ptají.
zapomněl jsi na:

- nezobrazují se mi obrázky
- mám místo háčků čtverečky
doktor, pomoc!
dusím sa pozdnou večerou. ?X-D
a nezabudnite na agenta006, ako urobiť "přihlašování na stránky, nejlépe do neděle do desáté", alebo aj skôr.
<HTML>DoubleThink:
>1) špatně umístěné příspěvky je potřeba hned přesouvat
ja to mazu, nevim co dalsi verze phora ale tohle takove moznosti nema

>2) kraviny hned nekompromisně mazat
to delam, ale kdyz uz tam lide reaguji a vidim ze je to nejak zaujmulo je to uz slozitejsi

>3) stupidně pojmenované příspěvky přejmenovat
stupidni nazev obycejne znamena stupidni otazku, ale neni to pravidlem..

>4) zavést registraci uživatelů (nebo povinné přihlašování všude)
kde to zatim bylo prokazano jako potrebne tam to zavedene je

>5) nebát se sáhnout až k IP banům pro zápis (třeba s týdení platností)
tolik unikatnich IP tu neni a banovat rozsahy je nesmysl

>6) zavést jednoduché formátování (hlavně <b> a <pre>)
to by snad slo

>7) zavést možnost vložit odkaz (nechápu proč to tu už dávno není)
to by take slo

a ted celkove: forum je pro uzivatele, moderatori jsou od toho aby moderovali ne aby vsechno prepisovali do sablony a navic nemuzu upravovat prizpevky aniz bych si byl jisty ze opravdu to user chce... to radeji odpovim</HTML>
je, jak tak vidim, co tu richard udelal, tak nevi nevim, jestli to s tim formatovanim je dobry napad... ;-) asi se to bude muset poradne osetrit