Kourite? (cigarety apod., zadne lidi nemyslim :D)

>>ale protoze kourim tak nejsem vystresovanej nervak :-)
Intelekt člověka nedělaj cigarety, takže si nemyslím, že by to bylo tím.
e-jirka:
>> Moderni clovek (tj. systemak :-))

Ma byt co? To trochu zavani snobstvim. Co myslis pojmem "systemak"?
- mas-li na mysli lidi od pocitacu, bud pak ujisten, ze mezi nima najdes docela dost hulicu :-)

- nebo snad nekdo, kdo se aktivne zapoji do "systemu"? Ala Matrix? No comment :-)

- ci snad nekdo, kdo posloucha sound systemy?

Uznavam nazory jinych, krom tech, jejichz logika je uplne mimo misu. Mezi to radim prave tenhle tvuj vyrok.
Sorry za OT: nekourim
Mno, ušetřit se dá na lecčems. A na cigaretách je to výhodný už nejenom tím, že ušetříš těch 15 litrů (no, jsou tací, kteří prohulí víc), tak ušetříš na nemocech. Tzn, že budete lépe dýchat (no kde to vzal Havel, hádejte) a značně se sníží riziko rakoviny. Pakliže jste na tom závislí, existují nikotinové náplasti.

Co se týče mne, já už se tedy vyjádřil, že nekouřím. Docela mi i vadí týpci, kteří si zapálí na autobusové zastávce - ne kvůli mojemu zdraví, ale opravdu se to nedá dejchat. Kuř si doma, nebo tam, kde nejsem já.

Požitky... dobré jídlo, krásné ženy, čisté víno... ale cigarety mi do požitků nepasujou.
Mne vic vadi rodice, co si oba zapali a pritom si hraji se svym 2-3letym ditetem :(
#lama jj takove bych zabijel....

a taky bych zabijel ty nekuraky co se vedle cloveka sednou a zacnou pokaslavat ...by cloveku skora zkazili ten pozitek z cigarety :-))
// >>ale protoze kourim tak nejsem vystresovanej nervak :-)
Intelekt člověka nedělaj cigarety, takže si nemyslím, že by to bylo tím.

znam hodne lidi co prestalo kourit a ver nebo ne stali se znich nervaci ;-)
albertino... mohou si za to sami (za ten zkažený požitek). já sice v čoudu nechrchlám (teda, zatím), ale prostě preferuju nezačouzený luft, bo se mnohem líp dýchá a navíc nesmrdí. v čoudu se čapnu za nos a jdu jinam, nebo to přetrpím, když je to třeba s kámošema v inet kafárně.
Nekouřím, jeden šluk jsem zkusil a nebudu kouřit :)
25kousku denne, vlastne kourim i ted
// 25 kousku?!? boze ;-) nekourim, nebudu kourit, nekouril jsem
2albertino>> a znal si je před tím, než přestali kouřit? :-))

>>a taky bych zabijel ty nekuraky co se vedle cloveka sednou a zacnou pokaslavat ...by cloveku skora zkazili ten pozitek z cigarety :-))

tak to už bych byl asi kožlej :-))
znal jsem je ;-)
Ee co to píšu za blbosti. Než začali kouřit :-) Holt je večer :-)
ja to pochopil :-)))
Jo - kouřím. 3 - 4 cigarety neškodí zdraví a můžou nanejvýš prospět. Nikotin prokazatelně zlepšuje pozornost a schopnost koncentrace. Ale všeho moc škodí, to je fakt.
j3h :: to je kuřáckej alibismus. Rulík je taky léčicej :-)
>> Nikotin prokazatelně zlepšuje pozornost a schopnost koncentrace

Ale ona je to pravda. Dokonce se zjistilo, ze chrani pred rakovinou plic, paradoxne..
Nekouřit je snadné když mi to nechutná. Mnohem těžší je odolat, když na to mám zrovna chuť. Je to pěstování vůle.
Na cigárech není špatnej ten nikotin, ale DEHET, pánové. A ten, kdo kouří light cigarety, tak ten škodí zdraví ještě víc, protože v těch cigaretách je méně nikotinu, takže jich musí závislák (feťák, kuřák, je jedno, jak to nazvete) vyhulit víc, tím pádem vdechne mnohem víc dehtu.

Nikotin vás může chránit před rakovinou, ale dehet je dost škodlivý na to, aby účinky nikotinu vyrušil, ba dokonce převrátil.
NIKDY
Sojka:: Já to nepopírám. Ale nikotin je poměrně tvrdá droga, takže...

http://www.blisty.cz/2004/7/19/art18983.html

A ten detail jménem dehet taky neni zrovna nepodstatnej, jak již bylo uvedeno..

Jo sou to zajímavý věci na tom světě :-)
Co se zavislosti tyce, samotna zavislost na nikotinu tvori jen cast zavislosti. Vetsi psychicka zavislost je totiz na samotnym ritualu koureni + chut cigarety. Proto nikotinovy zvejkacky, naplasti, atp. nejsou pri lecbe tak uspesny, jaxe se napred myslelo.

AD jedy: Kdyby jen dehet, dal hlavne benzen (coz je karcinogen), terpeny (taky nejspis rakovinotvorny), oxid uhelnatej, a podle jedny teorie dokonce radioaktivni spad, kterej snad udajne tvori i skutecnou podstatu vzniku nadoru...
>>Uznavam nazory jinych, krom tech, jejichz logika je uplne mimo misu....

Tak logika, hej?
a) být mimo mísu = byť OUT
b) byť IN = být v míse
c) být v míse = být v haj zlu
d) být v hajzlu != výhra

AD jedy a drogy:

drogy: alkohol, kofein, nikotín, tein, THC, heroin, kokain, LSD...
kde je hranica?

jedy: benzen, terpeny, oxid uličitý, rádioaktívny spad, DDT, polychlorovane bifenily, butolotoxin, NOx, SOx....
no to už aby človek ani nedýchal
Kde je hranica? Obvykle bývá na kopci a pálí se tam nikoliv slivovice, nýbrž čarodějnice, ale to jsem už dost OT.

oxid uhličitý (CO2), běžný produkt živočichů i rostlin, a jed? neměl jsi na mysli oxid uhelnatý (CO), vznikající nedokonalým spalováním? pak ano, tak by se ještě dýchat dalo, i třeba v okolí Sojkovcova domova, ač to nemá daleko k tepelným elektrárnám ;)
Cece SOx a NOx nam tu uz odfiltrovali, dejcha se tu mnohem lip, nez asi pred 10ti lety a driv...

CO2 je taky jed, akorat je ho na otravu potreba o dost vyssi koncetrace, nez u CO, ten agresivnejsi.