Zamrznutí win xp při vypínání

Opět prosím o radu: Jendoho večera mi při vypínání z ničeho nic zamrznul monitor ve chvíli těsně před vypnutím, kdy se objeví modrá obrazovka s nápisem "Windows XP - vypínání". Od té doby se to bohužel opakuje při každém pokusu o vypnutí počítače. Windowsy jsem přeinstalovala, zkontrolovala antivirem a spybotem (které jsem si kvůli tomu pořídila), všechno v pořádku... Když je počítač zapnutý, funuje úplně normálně. Jakmile ho ale vypnu nebo restartuju, modrá obrzovka s postupným hlášením "ukládání nastavení, odhlašování, vypínání" je zobrazena strašně dlouho - několik minut. Když to dojde k nápisu "vypínání", sice se odpojí myš a přestane blikat kontrolka HDD, ale monitor zamrzne a nezbývá mi noc jiného, než počítač vypnout natvrdo:( Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Všech odborníků v okolí jsem se ptala a jsou bezradní... Pokud vás něco napadne, budu moc ráda...
Jestli jsi přeinstalovala WinXP, tak pak to jima nebude.
Po softwarové stránce to může dělat nějakej novej program nebo ovladač. Jestli to XPčka dělali i po jejich instalaci, když byly bez ovladačů a úplně čisté, tak je to vyloučeno a chyba bude hardwarová. Pak je pravděpodobné že ti odešla základovka nebo zdroj. Mrkni taky do BIOSu na nastavení napájení.
Jesli všechno funguje nezoufal bych oni si Win občas někde něco nastaví (sahají i na BIOS) a pak to dělá psí kusy. Docela živě si pamatuju na podobné reakce W95, kdy se vypínaly snad 10 minut. Bylo to sítí. Takže zkus zapátrat tímto směrem. Ještě bych se podíval v biosu na wakeup přes eth (to bych vypnul), no a když nic nepomůže, NTFS se chlubí tím, že je to žurnálový fs. Nemělo by mu teda nějaké vypnutí "natvrdo" dělat nějaké problémy.=> vynout natvrdo....
<HTML>>zamrznul monitor

Co takhle doma zapnout topeni? ;)

ale ted vazne...
az budes vypinat PC mrkni kolik je hodin, pak ho znova spust a postupuj:
ovladaci panely/Nástroje pro správu/Prohlížeč událostí/Systém

mrkni na onen čas vypínaní a zkontroluj zda tam neni chyba.. pokud ano klikni na ni a dej Vlastnosti...
pokud nebude v ten cas nikde nic.. zkus se podivat do slozky .../Prohlížeč událostí/Aplikace
na to same</HTML>
mne se xp taky nevypinaly. pak jsem nekde v ovladacich panelech povolil nejaky rozsireny rizeni spotreby nebo co a tim se to vyresilo
Si pamatuju, že tohle dělali Win98SE :)
Tipoval bych to nějakou hardwarovou chybu nebo trdohlavost widlous (chtějí stále běžet :)
Také se mi to stávalo, mam win xp prof.


S menším rozdílem (teda asi) - nakonec se to vyplo, třeba po 10 minutách ...
Teď sem ale přeinstaloval windows, přihodil SP2 a compík fachá jako nikdy předtim ...

;-)
Děkuju všem za rady, ale nic nepomohlo:( Asi to bude problém HW. V úterý pude chudák na reklamaci, je naštěstí ještě v záruce...