Kerio ZoneAlarm

Je to tu plné odborníků ;-), tak bych měl taky jeden dotaz.
Jaksi potřebuju novej firewall a nemůžu se rozhodnout :
Buď Kerio Personal Firewall a nebo ZoneAlarm ...
Nemohl byste mi někdo poradit, co je lepší ? Díky
No já nevim - jediný co vim, tak že Kerio Personal Firewall je česky.
No jinak ty funkce nechám odborníkům ;-]
ZoneAlarm: sice je anglicky, ale ma mnohem snadnejsi ovladani a konfiguraci. jednoduchy pridavani pravidel.
Kerio: uzivatelsky rozhrani nic moc, rucne tam pridat nejaky pravidlo je docela makacka. taky ti to po nekolika hodinach (obcas minutach) uplne zastavi internetovej prenos dat.
ZoneAlarm Pro
No dobře, vemu ZoneAlarmPro mam tu jeho instalaci ...
Jo a čeština by asi nebyla, co? (myslim do ZoneAlarmu)
Jsem asi kacíř nebo blb, páč používám pouze antivir a firewall nainstalován nemám. Chtěl jsem se zeptat, jak funguje třeba dc++ s nainstalovaným firewallem. Jestli s tím nejsou nějaké problémy a co je pak třeba v tom firewallu případně nastavit/povolit a jestli pak ten fajrvól neztrácí smysl ... ?
hanyZ: U meho TPF si jen nastavim povoleni pro DC++ a komunikaci pres urcity port a vse ostatni to monituruje.
hanyZ: v ZA je to tak, ze si zaznamenava, ktery programy pristupujou na net. ten seznam si zobrazis a u kazdeho programu muzes povolit pristup do duverne zony (LAN) a na net a to jako klient (vysila) a nebo server (nasloucha). v te verzi, co je zadarmo (legalne zadarmo ;-) ) si bohuzel s portama vubec nepohrajes. a dc++ s tim jede uplne v pohode.
Tonik: Programy si zaznamenává i KPF :)
HanyZ: Tak to sem asi taky :) Mam jen antivir a bláhově se domnívám, že mě záplatovaný widle a proxy u providera ochrání :D
>> v te verzi, co je zadarmo (legalne zadarmo ;-) ) si bohuzel s portama vubec nepohrajes

Proto je ta Pro verze lepsi :)
Ja pouzivam Kerio Personal Firewall a jsem celkem spokojeny.
Fajn, dík všem za rady, možná do toho půjdu ...
Teď ale každopádně půjdu spát, páč jsem ožralý jak ... někdo, kdo je hodně ožralý :-) Zíív
Hm dobrý, takže konečnej vítěz ZoneAlarm ?
Já mam taky Kerio a můžu jen doporučit. Jednou jsem ho vypnul a bylo zle. Od tý doby bez ochrany nikam nelezu ;)
kerio sux, jak bylo uvedeno, zastavuje datovy prenos obcas uplne i net.
zone alarm taky neni nic moc spoustu toho neobjevi.

Nejlepsi ...resp jeden z nejlepsich FW + ANTIVIRU je NORTON UTILITIES...ja mam NORTONA 2004 CZ a i kdyz musite mit trosku silnejsi kompik je vynikajici.

Odpurci, jenz pouzivaji vyse zminene, nainstalujte si tenhle a pak si projedte disk, myslim, ze se bude HODNE DIVIT

22k
Ja pouzivam KPF...a jeste ani jedou mi nezpomalil nebo uplne zastavyl datovy prenos. Nevim proc se vam zaastavuje ale na mym ADSL se nic nezastavi, KPF funguje tak jak ma, a nevim proc bych ho mel menit...ZA sem taky pouival pred KPF, dokud se mi nezkazil, a ani nesel zapnout za traye, jestli se uz zapnul tak nic nefungovalo...pomohl az restart widli (rutina co :)))
Mě se taky Kerio nikdy nevzbouřilo na Wi-Fi. Se ZoneAlarm jsem měl kdysi taky problémy.
Jinak co jsem slyšel, tak Norton Utilities nejsou nic moc. Prej spíš nic než moc.
No a nejlepší je údajně TPF.
No já mam Nortona 2004 CZ a ten Firewall a to všechno taky ...
Sice to mám ale nepoužívám, mam Kerio Personal Firewall ...
---------------------Kerio rulez-------------------------
No já jedu na férovku bez firewallu a bez antiviru - beru to jako adrenalinovej sport:) Ale lidi co znám mají většinou Kerio a sou spokojený...
Teda řeknu ti Elis že to je dost nebezpečnej druh adrenalinovýho sportu :-]
Já jel taky nějakou dobu bez antiviru, pak jsem si nainstraloval Avast, ten našel asi 200 virů :), pak jsem to projel Ad-Awarem, ten zpacifikoval cca. 280 fujtajblů, které do systému natahal Interhell Exploiter (Já ho nepoužíval! Ale někteří lidé bohužel jo:-/ ) A teď už bez silného komba AdAware+Antivir+Firefox ani ránu ... :) O Firewallu taky uvažuju ...
Otazka je co mam na kompe a ci mam odvahu vybehnut s tym na web. Elis je spravnak. Kazdy firewal a antivir vas bude obmadzovat. Ak vsak mate na net pripojeny komp na ktorom iba surfujete a mailujete a kazdy mail si vytlacite a nemate problem komp preinstalovat (cca 40 minut roboty) tak sa da surfovat bez aviru a bez fwalu. S kompom na ktorom robite a je vasim chlebodarcom by som na web nesiel (ani najlepsi firewal vas neochrani)
Znáte někdo AntiVir Guard od H+BEDV Datentechnik GmbH? Nejpoužívanější antiviry prý mají skener od nich.
Non-Commercial ed. + update je freeware a zatím se snaží, chytá fujtajblíky při surfování, kterých si AVG ani nevšimlo. Otázka je jestli jsou ty záchyty opravdu nebezpečné. Jak je na tom s poštou nevím, tu si hlídám ručně.
> komp preinstalovat (cca 40 minut roboty)

Tak jestli ti instalace widlí, programů a vyladění do posledního detajlu trvá jen 40 minut, tak si šťastný člověk :)