Asi virus. Help, please!

Když najedu myší v jakémkoli programu na menu, zmizí popisky a místo nich je tam jen pomlčka. Titulky oken se vůbec nezobrazují a mění se i barvy menu. :-(
Děkuji předem za jakoukoli pomoc.

screeny (z Total Commanderu):
http://adamson.webz.cz/first/screen1.gif
(menu)
http://adamson.webz.cz/first/screen2.gif
(rozbalené menu)

Ještě doplním, mám AVGa poměrně aktuálního a nic nehlásí, nedělá. Ale soubor EICAR.COM našel.

Nevíte co by to mohlo být? :-)
něco je špatnýho v refrešování obrazovky v programu Explorer.exe. Nejprve zkontroluj nastavení Obrazovky -> Vzhled (Tak nějak) a zkontroluj si barvy akt. položek v menu a zkus je opravit. Pokud nezabere, tak je opravdu něco s tím refreshem obrazovky, kdy zabere jen minimalizovat okno a znovy obnovit, takže pak zkus přeinstalovat Widle, nejlépe tam hodit XPěčka.
Nebo ti odchazi grafika nebo mozna i RAM. Nemas neco pretaktovanyho?
Souhlasím se Sojkovcem . . .
Třeba taková přetaktovaná postarší grafárna muže dělat něco takovýho, ne?
Revealman: ne, ta by blbla jinak (blikání, nestíhání, pestré pruhy přes obrazovku apod.). Adamsonův problém je spíš softwarového rázu.
>> Adamsonův problém je spíš softwarového rázu.

Nejspis jo (virus), ale problem s HW je taky moznost..
Diky moc za pomoc, projel jsem to Spybotem, AVGem, Ad-awarem a vsim moznym. Smazal jsem asi 2 soubory, ktery za to pravdepodobne nemohly, parkrat resetoval comp a chvili se v tom hrabal v Nouzovem rezimu. Podle me jsem nic nevyresil, ale samo to prestalo. Tak nevim. Mohlo to byt hardwarem. Uvidim, jestli se to bude opakovat. Kazdopadne diky.
<HTML>Nemel jsi v TC nastaveny jazyk morseovku? :)</HTML>
:-)
:)
Resetem widlí se toho vyřeší hodně :)
A reinstallem ještě více :)
<HTML>Ne pravdou je ze tyhle chyby se stavaji pri nedostatku systemovych prostredku.. vetsinou to zpusobi chyba v nejakem cizim programu, vir to neni</HTML>
windows pomerne casto padaly. tak bill rozhodl, ze do nich pridaji generator chyb. ten vytvari drobne ale strasne otravne chyby, ktere donuti uzivatele restartovat driv, nez by okna spadly, zpusobily nenavratne poskozeni dat, nebo oboje. pri restartu se pak aktivuje automaticka oprava, takze drive umele vygenerovane chyby se spolehlive odstrani bez zasahu uzivatele. tak se vyrazne snizil pocet zhrouceni windows :-D
Mam win2k a nespadly ani nepamatuju :) běžěj už dlouho bez restartu :)
No já to vypínám každej den, aby byla zábava, když to zapnu :-)
Ale k tomu případu, pokud si myslíš, že je tam vir, tak si stáhni z www.grisoft.cz prográmek vcleaner.exe a přečti si k tomu popis.
Jinak doporučuju restartovat do nouzového režimu a tam ho potom spustit, jinak se v tom NR podívej na to co se chce spouštět po startu a také přes registry, vypadá to že jsi tam měl vira a nechal ti tam rezidenta nebo víc. Problémy s hardwarem by se projevovaly delší dobu, ne tak naráz. Rychlovka jak zjistit co tam máš po startu, je spuštění v příkazovém řádku program msconfig.exe, ten ti to napíše i v normální režimu. Odmazávej až si seš jistej, že to tam opravdu nepatří.
>> Problémy s hardwarem by se projevovaly delší dobu, ne tak naráz

Na to bych moc nespolihal. Dnesni HW je mnohem vykonnejsi, a tudiz kvuli narokum na material i rychleji odchazi, klidne i "naraz".
Ja bych na to v tomto případě spoléhal na 100%, nikde nepsal při této softwarové závadě, že se to děje až po zahřátí po delší době atd. Předpokládám, že jinde mu to funguje, jinak by to napsal. Záleží na tom, co nám ještě tají, třeba ucpal větrací šachty a pro jistotu tam má amd, které ještě hezky pro jistotu našponoval, ale toto všechno by se projevilo i v jiných programech, třeba wordu, možná si tam dal dva ovládače na myš :-)