SIM 0.9.3/win32

Zdravím všechny,

nedávno jsem přešel z lite-Trilliana na SIM 0.9.3, je ohodně lepší, snadné ovládání v češtině, ale jedno mě na něm štve, když chci použít při psaní vzkazu klásesy šipka doleva,doprava,Home,End, napíše to "Š" (slovy velké š), nevím proč nic nepomohlo, ani upgrade na vývojovou verzi 0.9.4, nikdo si ale nestěžuje, kdo ho má (možná to bude tím, že znám jen ty, co ho používají na Linuxu), ale jestli ho někdo z Vás používá ve Woknech, můžete mi prosím pomoct, pokud jste s tímto setkali nebo máte nějakou teorii, proč to dělá.

Díky moc.
mam ho na woknech 98 a v klidu. kamos rikal, ze na xp ho vubec nerozjel
jj, to sedí, mám wXP ... sakra
sakra, doufam, ze mne to v xp pojede...
a prosím dej vědět, jestli Ti to taky dělá, myslím to Š ...
no, az ty xp jedno nekdy nainstaluju...
Viva Miranda...
PSI 4ever :-D
Hmm, zkusil jsem nainstalovat SIM 0.9.4 ve W2k a funguje mi bez problemu. Nechal jsi pri instalaci stahnout qt knihovnu? Pak jeste muzes zmenit kodovani, je to primo v okne s chatem.
Pokud pouzivas Jabber, vyzkousej PSI, je IMHO lepsi, pokud mas jenom icq ucet, zkus Mirandu.
To Vladim:

bez knihovny to snad ani nefunguje, mam verzi 2.3.0
měnit kodování jsem zkoušel na ISO-8859-2, win-1250 ale nic neplat
teď jsem zjistil, že to Š mi píše ve všech políčkách v nastavení atd.
Tu Mirandu jsem zkoušel (opravdu mám jen ICQ), ale chtěl bych se ještě pokusit spravit SIMa ...
Prave jsem to ze zvedavosti nainstaloval i na WXP a funguje to bez problemu - konkretne jsem pouzil kompletni instalacni balik sim-0.9.3-full-win32.exe (obsahuje aktualni OpenSSL a QT knihovny). Jeste zkus kodovani Unicode, UTF-8, ale moc tomu neverim.
Muzes prejit na Jabber, je to bezpecnejsi, mas sirsi nabidku klientu a icq muzes stale pouzivat ve forme transportu/brany.
tak Unicode nepomohlo, sakra čím to může být, tohle mi to dělá od začátku, ale myslel jsem, že to opravím, tak asi ne :-(. Ještě zkusím kompletní odinstalování a instalaci, ale ...
tak uz mam xp a sim jede bez problemu. pouzil jsem instalacni balik sim-0.9.3-full-win32.exe
hmm a co gaim ? Teď sem se rozhodnul, že si ho nainstaluju. Má tady s ním někdo nějaký dlouhodobý zkušenosti ?
hm, tak ted jsem zjistil ze mi to ty Š dela taky :-(
>> hmm a co gaim ? Teď sem se rozhodnul, že si ho nainstaluju. Má tady s ním někdo nějaký dlouhodobý zkušenosti

Neshledal jsem zadny nedostatky, diakritiku zvlada, umi z ICQ serveru nacist Contact List, podporuje radu dalsich protokolu (aim, msn, yahoo, ...)
> hm, tak ted jsem zjistil ze mi to ty Š dela taky :-(

.... takže nejsem sam, už jsem to ohlasil jako bug, už ho tam někdo komentoval, že to dělá i nemecká verze zase s jejich pismenem, už nevím jakým, a že je to velice otravný bug, ale to bylo všechno ...
ted jsem zjistil, ze kdyz si prepnu klavesnici na anglickou, tak to ty Š nedela
jestli to ještě někoho bude zajímat, tak s instalací SP2 (pravděpodobně) to Š dělat přestalo i s českou klavesnici ... takže SIM 0.9.3 nema chybu.
mi nejvice sedi Miranda IM.
jo, v simu ta chyba neni. problem bude asi v qt knihovnach, protoze v dcgui, ktery je taky pouziva, to dela ty Š uplne stejne. a sp2 kvuli tomu vazne instalovat nebudu