Jednoducha uloha

Skupina U2 má koncert, který začíná za 17 minut. Členové skupiny musí přejít přes most, aby se na koncert dostali. Všichni čtyři se nachází na jedné straně mostu. Musíte jim pomoci dostat se přes most na opačnou stranu. Je noc. Mají jednu baterku. Přes most mohou přecházet najednou maximálně 2 lidi. Každá procházející skupinka, bez ohledu jestli je 1 nebo 2 členná, musí mít u sebe baterku. Baterka musí být vždy z jedné strany na druhou nesená, není možné ji na druhou stranu přehodit ani nic podobného. Každý člen skupiny chodí jinak rychle.
Bono - 1 minuta na přechod
Edge - 2 minuty na přechod
Adam - 5 minut na přechod
Larry - 10 minut na přechod

Např. Pokud by Bono a Larry přecházeli první, trvalo by jim to 10 minut než by se dostali na druhou stranu. Když by se potom Larry vrátil zpátky s baterkou, uplynulo by 20 minut a vy jste ve vaší úloze selhali.

Pozn.: Za touto úlohou není žádný trik. Je to jednoduchá úloha na rozdělení zdrojů. Jsou dvě řešení. Je postavena na testu, který dává Microsoft všem potencionálním zaměstnancům.

Pozn.: Na úlohu máte odpovědět během 5 minut...
Pošlu Larryho s baterkou na cestu. Než se tam dobelhá, stihnou to jeden po druhém přejít všichni ostatní (a baterka je pořád na mostě). Je takové řešení platné?
To teda fakt nevím, ale Freyo:

>> Přes most mohou přecházet najednou maximálně 2 lidi. Každá procházející skupinka, bez ohledu jestli je 1 nebo 2 členná, musí mít u sebe baterku.

... takže nevím, jestli to je platný
Hmmm... já koncert U2 nepotřebuju, jen ať si najdou jinou cestu, nebo ať si koupí ještě jednu baterku ;)
Pokud se chcete stat zamestancem Microsoftu, musite na to odpovedet do 5 minut :)
ja to znam, ale nebudu to ostatnim kazit tim, ze to sem napisu
Larry vychází s baterkou - 10 minut do konce přechodu
Pošlu Bono - Když dojde na břeh Larrymmu zbyvá 9

Edge - vyráží, na konci L zbývá 7
Adam - vyráží v L 7 minutě, na konci 2 min.

A ještě zbylo 7 min
1. Bono a Edge prejdou (2 min)
2. Edge se vraci s baterkou, da ji Adamovi a Larrymu (2 + 2 = 4 min)
3. Adam a Larry prejdou (4 + 10 = 14 min)
4. Bono se vraci s baterkou pro Edgeho (14 + 1 = 15 min)
5. Bono a Edge se vraceji (15 + 2 = 17 min)
-----------------------------------------------------------------------------
17 min (maj to s chlupem :-))

Ma to tak byt? :-))
Sojkovec: Presne stejne reseni mam i ja. Pak je pry jeste jedno, ale to je na principu, ze se poprve vraci Bono a ne Edge a pak naopak.
Trochu mi to pripomina tu flash-hru s lidojedma a misionarema :-)
Ackoliv tam se jednalo hlavne o vetsi. mensi, rovna se :-)
Johny: Tve reseni je sice logicke, ale bohuzel neodpovida pravidlum, predpokladam, ze musi jit s baterkou spolu maximalne 2 lidi

Ve 2. a 4. bode lze prohodit nosice (2. reseni, viz #lama)
Bono + Edge >> /2 min
<< bono / 1 min
adam + larry >> / 10 min
<< edge / 2 min
bono + edge >> / 2 min

přesně 17 min :))
Majkls: Presne me reseni 2 :D
Majkls: To je prave ten druhy zpusob :-)
mám pro vás taky jednu:
stojíte před místností, jsou tam 3 vypínače. každej z těch vypínačů patří jedné žárovce. Ty žárovky jsou v místnosti, do které se dostanete projitím dveří. Do místnosli lze vejít jen jednou. Podotýkám, že nemůžete stát v otevřenejch dveřích. A máte zjistit, kterej vypínač ke který žárovce patří.
Zavolam kamosovi, at mi ty vypinace macka, ja zatim vejdu :D
Hmm. no tak tak to zrovna myšlený není...
Majkls: Co treba jednu rozsvitit, druhou nechal zhaslou a treti napul :D
Majkls: tuhle hádanku znám - prostě jednu rozsvítím, druhou taky. Po chvíli druhou zhasnu a okamžitě přijdu k žárovkám. Svítící žárovka je ovládána prvním vypínačem, zhaslá teplá žárovka patří k druhému vypínači a zhaslá studená je připojena k třetímu spínači.

#lama: ano, lze, stačí, když připojíš nějaký odpor, tím pádem tou žárovkou poteče méně proudu a skutečně bude tedy svítit napůl :D

dám tuhle:
Jede otec s vlastním synem v autě. To nabourá, otec zemře na místě, syn je těžce zraněn a je tedy převezen do nemocnice. Tam si ho prohlídne chirurg a povídá: "Já ho operovat nebudu, je to můj vlastní syn." Vysvětlete ;)
Otec, který při nehodě zemřel, je synem toho, který nehodu přežil.
Kite, nehledej v tom složitosti. Ten otec má vlastního syna a jede s ním v autě, to nabourá, a ten otec toho vlastního syna zemře. A ten vlastní syn to přežije.
Ten chirurg si jen myslí, že je to jeho syn ;-D...
chirurg je jeho máti, ne?
k.: skvělej postřeh, nikde jsem netvrdil, že chirurg musí nutně být chlap.