Aletrnativa za Explorer.exe

Máte někdo zkušenosti s nějakou alternatinou za shell explorer.exe?
Existuje nějakej českej?
kde se dá stáhnout?
Ještě by mě zajímalo, jestli se mezi normalím explorerem a alternativou da přepínat při startu widlí
najdi si talisman a vyzkoušej, umí docela dost (jen neumí vzhled menu, tam trochu zaostává, ale možná už to umí)... ovšem mně explorer vyhovuje tak jak je, nepotřebuju žádný nestandard... o tom, jak by mělo být rozmístěný gui, vím svoje, zatím jsem to podle svých představ nikde neviděl. :(
www.litestep.net
To mi ani nepřipomínej! Musel jsem kvůli změně shellu vždycky fucl<nout (nabootovat :-) PC a znovu nainstalovat (tedy reinstalovat :-).
bash :-)
Kit: Bash? Ten bych z toho vynechal, ten není pro windows... :D
Nípal: a o to de, ne? ;-)
Tonik: Tady nejde o alternativu za widle, ale za Explorer, čili uživ. prostředí widlí
Nejvic komercni je balik na wincustomize.com od Stardoc, umi dost veci, je pro nej hafo skinu, jenom to musis nejdriv cracknout...
KDE a konqueror :))
Ale my se bavíme o alternativách za pouze Explorer.exe, nechceme obmenovat win.com za bash.
Nípal: Ale to je chyba. Pokud někdo má potřebu si měnit vzhled pracovního prostředí, tak je to typ člověka, kterému by linuxová filosofie možná seděla lépe. Windows nabízí velmi málo alternativ na vzhled pracovní plochy. Je možné měnit pozadí, spořiče, ikony na ploše, nabídku Start, ale to je asi tak všechno. O nějaké zásadní změně základního nastavení se nedá hovořit. Není ani možné si vytvořenou konfiguraci jednoduchým způsobem zálohovat, případně přenést na jiný počítač (možná to někdo z přítomných umí).
Kit: omyl WinXP umožňují skinování a ještě řadu dalších blbinek.
Kit: Od WinXP lze preskinovat cokoliv jakkoliv. Co se konfigu tyce, to je horsi, da se to jen z velkejma obtizema a nespolehlive
- Umožňují snad WinXP měnit vlastnosti myši - např. po kliknutí levým tlačítkem na plochu vyvolat menu stejně jako klik na "Start"?
- Umí snad při "nárazu" kurzorem myši na kraj pracovní plochy přepnout na jinou pracovní plochu? Pokud vím, tak má standardně jen jednu, není tedy kam přepínat
- Je možné poslat výstup z programu přímo na plochu pozadí tak aby to vypadalo, že je jeho součástí? Je možné pozadí pracovní plochy animovat?
- Umí snad stanovit prioritu oken na sobě ve více úrovních? (vždy navrchu, hned pod nejvrchnějším, vždy vespod,...)
- Je možné psát do okna, které je zčásti zakryto předlohou? (příjemné při přepisování textu podle vzoru)
- Je možné na dvě kliknutí překopírovat text z jednoho okna do druhého? (Pokud vím, je jich potřeba nejméně 5)
Samozřejmě, že jde změnit celé pracovní prostředí.....
Linux sem párkrát zkoušel, ale mam asi nekompatibilní graf. kartu - zobrazily se jen proužky

Pokud by to bylo jen na mě, mám už úplně jiný OS, ale komp používají ještě dva další uživatelé - proto sem se ptal, jestli mezi alternativou a Explorer.exe jde jednoduše přepínat
Umožňují snad WinXP měnit vlastnosti myši - např. po kliknutí levým tlačítkem na plochu vyvolat menu stejně jako klik na "Start"?

Ano, prepnes mys pro levaky

- Umí snad při "nárazu" kurzorem myši na kraj pracovní plochy přepnout na jinou pracovní plochu? Pokud vím, tak má standardně jen jednu, není tedy kam přepínat

Ne pri narazu, umi to nvidia ovladac

- Je možné poslat výstup z programu přímo na plochu pozadí tak aby to vypadalo, že je jeho součástí? Je možné pozadí pracovní plochy animovat?

Trochu nechapu, je to mozne pomoci HTML a JS a ActiveDesktopu

- Umí snad stanovit prioritu oken na sobě ve více úrovních? (vždy navrchu, hned pod nejvrchnějším, vždy vespod,...)

Neumi, nicmene nechapu smysl...


- Je možné psát do okna, které je zčásti zakryto předlohou? (příjemné při přepisování textu podle vzoru)

Lze
- Je možné na dvě kliknutí překopírovat text z jednoho okna do druhého?
(Pokud vím, je jich potřeba nejméně 5)

Lze, mas-li doborou mys a dobrej driver (emulace kl. zkratek)
> Ano, prepnes mys pro levaky
Ale čeho tím dosáhneš? Mně nejde o to, abych přehodil levé - pravé ucho myši, ale abych změnil význam kliknutí. Na tlačítko "Start" jsem díky tomu téměř zapomněl.

> Ne pri narazu, umi to nvidia ovladac
Momentálně používám 9 pracovních ploch, ale mohu jich mít víc. Kolik jich zvládne ten nVidia ovladač? Dá se přitom pracovat se spodní lištou? - měla by být fixovaná u dolního okraje.

> Trochu nechapu, je to mozne pomoci HTML a JS a ActiveDesktopu
Nechápeš, protože jsi to asi ještě neviděl. Je to podobné zmíněnému ActiveDesktopu, ale na vzhledu se může podílet víc programů nezávisle na sobě.

> -Umí snad stanovit prioritu oken na sobě ve více úrovních?
> Neumi, nicmene nechapu smysl...
Pracovní plocha je v Linuxu chápána jako velké okno na nejspodnější úrovni bez rámů a může se na ni zapisovat. Ikony na ploše jsou nad touto úrovní. Když otevřeš okno a klikneš na ikonu, tak se Ti ikona přece nepřesune nad okno anii když se částečně překrývají, ne? Na opačné straně bych Ti to mohl přiblížit například ke ConnectionMeteru, který se snaží být trvale navrchu. Prioritu je možné nastavit i mezi běžnými okny, aby se např přehrávač MP3 nedral na povrch ani když ho ovládám nebo aby se mi upomínač zobrazil vždy navrchu, ale přitom mě nerušil při psaní (nestane se aktivním)

> -Je možné na dvě kliknutí překopírovat text z jednoho okna do druhého?
> Lze, mas-li doborou mys a dobrej driver (emulace kl. zkratek)
Většina uživatelů má obyčejnou myš (stejně jako já) a tuto operaci provádí celkem často. Levým tlačítkem označím text a pravým tlačítkem ho vložím na nové místo.

> -Je možné psát do okna, které je zčásti zakryto předlohou?
> Lze
Tak o této vlastnosti jsem nevěděl.
Hezký. Já u linuxu více pracovních ploch nepoužívám z toho důvodu, že to žere HW prostředky, a těch já mnoho nemám, takže. Jinak co je pravda, že co de v Linuxu udělat s myší a klávesovejma zkratakama, to by se ti v životě na winXP nepovedlo.
>> Jinak co je pravda, že co de v Linuxu udělat s myší a klávesovejma zkratakama, to by se ti v životě na winXP nepovedlo.

Jo, leda s 3rd party programkama, ale ty maj tu nejapnou vlastnost brat systemovy prostredky snad kvadraticky, neco jde editaci registru, windoze maj tolik nedomumentovanejch (ne)vlastnosti, ze se v tom ani Kill Bill nevyzna :-)
Je fakt, že samotné grafické prostředí mi v tuto chvíli zabírá cca 108MB RAM, ale to je tím, že málokdy mám otevřených méně než 20 oken - běžně kolem 80. Základ pro 9 ploch zabere cca 48MB, což je pro mne snesitelné.
Kit::Stačí, když si otevřeš OO, a hned je z tebe RAM-žebrák. I když předpokládám, že s ramkama na tom špatně asi nebudeš.
Mám 256MB RAM, v práci jen 128MB. Tam je to horší, ale přežít se to dá. Uvažuji o tom, že si doma zvednu na 512MB, ale už se mi moc nechce investovat do 4 roky starého komplu. Zatím to jistí swap :-)
|> Je možné pozadí pracovní plochy animovat?
jasne, ze je! bud pomoci js+active desktop, nebo si na pozadi nastavis hybaci GIF
mirrda: Dá se nějak průběh animace programově ovlivňovat? Třeba bych si chtěl dát na plochu ukazatel vytížení systému ve tvaru ručkového otáčkoměru apod. Je možné takových "budíků" mít na ploše víc?