grafika

heh. ano znám tu frázi trochu jináč. :)).
PS: díky GIMPu jsem taky pochopil, co to sou vrstvy.
Nípal: já nemám čas se grafiku učit pokus-omyl, já mám kámoše, kterej s tim už pár let dělá, takže když něco potřebuju, tak se ho zeptam :)

Majkls: Já vrstvy pochopil díky Photoshopu :). Photoshop je gimpu dost podobnej, akorát že má ty funkce všechny nahoře na liště a ne pod pravim myšítkem :)
Někdy jsou efektivní vektory s dobrým transportem do bitmap. Dobré na loga, kdykoli si vyexportuju logo v potřebné velikosti s optimalní kvalitou.

Za pokus stojí XaraX - jednodušší než s Corel Draw a maximalně myšoidní
a Real Draw - trochu složitější, ale ale velké možnosti 3D, textury, stíny ...

Lecos se dá vyťukat po pixelech na čemkoli v maximálním zvětšení, je to jako se zdrojákem, při uložení v minimálním počtu barev dostanu malý soubor - rychlost při načítání stránek.
Já mám dobré zkušenosti jak s Photoshopem, tak s Gimpem. Photoshop se (teda alespoň podle mne) lépe hodí k úpravám fotografií a fotomontážím, ačkoliv i Gimp má plnou řadu nástrojů, které se dají při fotomontáži uplatnit. Obecně se ale Gimp lépe hodí k tvorbě abstraktních obrázků. Ze začátku Vám může jeho ovládání připadat trochu chaotické, ale brzy si na něj člověk zvykne a pozná, že menu ukryté pod pravým myšítkem není až tak špatný nápad. Ve verzi 2.0 se již objevila také horní lišta, takže vlastně není co řešit.

Nemyslím si, že by Gimp pod Windows dělal nějaké potíže. Podle mne se naopak chová poměrně stabilně (mám zkušenosti s W 200 a XP).

Velmi dobře se mi pracuje také s programem Fireworks od Macromedia. Je to něco mezi bitmapovým a vektorovým graf. editorem a nemůžu si na něj stěžovat.