Jak na image disku u XP?

Nazdárek... nevíte někdo jak udělám image disku u XP pomocí Norton Ghosta? Jde o to že Norton Ghost jde spustit pouze v dosu. Když spouštím XP tak přes F8 dám spustit nouzově v režimu MS-DOS, jenže to asi není klasický dos ale pouze příkazová řádka pod XP, bo mi to zařve že Ghost nelze spustit, že mám kompa spustit v Dosu? Když hodím do kompu spuštěčku win98 tak mi to zase zařve že na disku není platný oddít typu FAT nebo FAT32 a nedostanu se na disk, tak jak mám sakra spustit toho Nortna a udělat image?
Vy*er se na Nortona a šáhni po Power Quest Drive Image a PQ Partition Magic.... No problemo už asi 3. rokem fachá jak med....
O to celkem nejde jakej soft je good, ale je mi divné že když tam píchnu startovcí disketu win 98 tak mi to zařve že na disku nejsou vůbec platné oddíly, tohle nechápu. Přitom tam mám win XP a normálně nabíhá? Je to snad nějak chráněné aby nešel disk číst pod jiným systémem? Tomu se mi nechce věřit. Navíc když jsem ten disk dostal před týdnem..80GB a pomocí fdisku jsem ho rozdělil na dvě půlky a následném restartu mi to zařvalo totéž jako bych oddíly vůbec nevytvořil. Že by byl problém v tom, že můj komp má s tak velkým diskem problém? Využívám jeho plnou kapacitu tak bych v tom taky problém neviděl.
Jestli mas NTFS, taxe nediv :-))
Zasvětíš mě do problému? Vo co go? Co je to NTFS?
Kazdy disk musi mit nejaky souborovy system, aby byl pouzitelny. DOS, Win9x a Me pouzivaji FAT, Win NT, 2000, XP, 2003 umi navic i system NTFS, ktery napr. umoznuje nastaveni pristupovych prav, coz u FAT nelze. Win9X system NTFS neumi precist, tim padem uz vubec z nej bootovat (cist NTFS z techto systemu je mozne jen za pomoci k tomu urcenych programu, ale jen CIST). Proto partitions, kde je NTFS, stare verze Windows a DOS nerozeznaji.. (Nebo rozeznaji s tim, ze se stejne musi disk pro pouzivani temito systemy preformatovat na FAT)
Oki to jsem pochopil.. teď jak vyřešit vytvoření obrazu disku? Norton Ghost mosím spustit z Dosu, když použiju startovací disketu win98 tak ho spustím, dokonce i dokáže přečíst celý disk, čím lze vybrat obraz třeba disku C:\ jenže nastane problém když ho chci uložit, pak už není kam, protože to nabídne jen vypalovačku a to nechci. Když spustím přes F8 nouzi v ms-dos tak zase nespustím nortna, proto jsem zkoušel start. disketu win98.
A co takhle zkusit uplne jiny program? Trebas jak radi Tomm
Kdybych ho měl tak bych to jistě zkusil.... :-)
Norton Ghost? docela bych to chtel skusit kde se to da sehnat a za kolik
(je nejaka skusebni licence trial?)
Neví někdo jak přes norton ghost nebo jiný program zazálohovat HDD na síťový server. Případně jaký program použít. Měl by se spouštět z Dosu. Díky.