co sakra znamena JINY?!?

na strance
http://www.ka-servis.cz/hanace/bbclone/index.php

je statistika. Top 10 operačních systémů ma 308 tedy 57% os jiny!

a ktery? vidite nekdo v seznamu os ktery chyby? jestli jo tak napiste jmeno.
No, to je operační systém těch, co stránku navštívili... málokdo si ale uvědomí co vše se tam počítá. Takže kromě systémů, které známe, tu jsou i prohlížeče - tzv. ROBOTI, kteří svůj OS nedávají najevo.

Takže to jiný může být cokoliv, třeba Windows 2000, XP, Linux, FreeBSD, opravdu cokoliv.
Ono jde hlavne o to, zda-li prohlizec info o sobe a OS nabonzuje :-)
<flame>my, kdoz mame svoje stroje rozumne zabezpecene, se za svoji hlavicku User-Agent nestidime ;-)</flame>
No jak tak koukám, tak google se vzorně registruje ;o)), akorát domény downloader.seznam.cz a sherlock?.centrum.cz nemají jasný OS, takže pouze někteří roboti, ale ne všecky... Mrkněte se sem...:http://www.ka-servis.cz/hanace/bbclone/show_detailed.php?lng=cs
Nebo:
ID prohlížeče včetně OS je v hlavičce požadavku jako jakákoliv jiná proměnná - třeba referrer. Některé prohlížeče umožňují tento řetězec zadat jakýkoliv (třeba i "Didoháje/8.0 (compatible; Gecko 9.9; Linux 9.9.9)"), takže asi tak.
OS je spoustu: Win 3.11, Solaris, Lindows, nebo treba na palmtopy - PocketWindows CE, atd...
DT: Lindows jen v USA, v evrope pekne Linspire ;)
slysel jsem o tom - za chvilku se bude platit za kazde okno v dome poplatek Microsoftu.
jo a vy jste se smali, ze "dvere" zaregistrovat nejdou... kdyz jdou okna :-((
Proc ne? Microsoft Backdoors Server :)
No jo... je to blbost, ale vždycky mně tadhle měřidla zapíšou jako OS Windows NT, BROWSER Opera natož že mám OS Windows XP, BROWSER Mozilla, IE (MYIE2) apod. Nejsou přesná ;-)
Ocividne nevis o co jde...
Vím... jenom rád mluvím z cesty ;-) O matice mluvím o čj a o čj mluvím o matice ;-)
No na bravenet.com mi pocitadlo reklo ze mam W XP, 1024x786x16M ofsem skuteccnost je trochu jina W98, 800x600x65K. Do browseru se kupodivu trefil MSIE 6.0. Ani profi pocitadlo proste nejsou 100%. Nejlepsi je si asi napsat vlastni pocitadlo ;).
Je možné, že veřejné počítadla maji tolik práce, že si mezi sebou popletou údaje. Takže skutečné údaje dostane někdo jiný a já dostanu zase jeho.

Tomík.
Muzu take reagovat?
Onu statistiku jsem asi dost ovlivnil ja - mel jsem ty stranky na svedomi, casto jsem na ne chodil ja sam. Tenkrat s Operou..
Pak dalsi vec. Behem jednoho dne se tam objevilo nekolik stovek pristupu z domen gay*.biz (nechapu proc) apod.. To se statiskou take dost zahybalo..
Urcite se kouknete na jine pocitadlo, treba primo na strankach bbclone, bude urcite presnejsi nez na stranky detskeho oddilu (+raftoveho teamu).
>Nejlepsi je si asi napsat vlastni pocitadlo

Ono jde o to, že když si někdo napíše do UserAgenta blbosti, tak jakýkoliv script vidí jen ty blbosti :)