wireless net

cau, hele nevite nekdo nahodou kolik tak asi stoji antena pro wireless pripojeni ?
Originální bude dost drahá. Zkus si jí udělat z plechovky. Na netu se daj sehnat návody na výpočet a sestavení.
<HTML>kolem 5 az 6000</HTML>
Slusnou antenu sezenes za 2-2,5 tisice.
no ja dokonce videl firmu co ji prodavala za 12 tisic
Jo, anteny muzou byt ruzny, za ruzny ceny, ale pro beznyho uzivatele je podle me antena za vic jak 3000 zbytecna.
Hodne zalezi na tom, jak daleko si od APcka a taky jak moc je to v okoli zaruseny jinejma signalama.
Domácí výroba z plechovky za 150,-
Plechovka ale nezvladne vsechno. Taky jsem na ni driv jela, ale uz ji nechci ani za nic, neni nad poradnou antenu.
...i kdyz hodne taky zalezi, k cemu clovek ten net pouziva...
Na kratkou vzdalenost a jen na serfovani po netu je v pohode.
Osobně jsem to nezkoušel, ale všude jsem četl samou chválu. Kámoš to má na intru a prej je to super. Taky asi hodně záleží na přesnosti konstrukce a výpočtech. Ňejaký typové prej komunikovali na vzdálenost 10km pomocí plechovek.
Rozhodně bych za to 5 tisíc nedal!
Urcite to jde, pokud neni to neni v okoli moc zaruseny.

Treba po Praze si pripojeni pres plechovky na 10km vazne neumim predstavit.
Mne nejede ani na 1km

A to zaruseni se furt zhorsuje...jeste pred 3 mesicema tu plechovka jela, ted uz si na ni neskrtnu.

5000,- bych taky nedala.
No anténu máš za 150,- (viz článek na pcsvětě a mnoho jiných..). Ovšem otázka je, jak daleko se člověk připojuje. je to napůl radioamatéřina.
<HTML>na vzdalenost 2km pricemz pres moji antenu jedou zatim 4 uzivatele a jedna firma</HTML>
http://www.styxx.cz/index.php?show=foto&fg=baki
hehe, antena z plechovky, to slysim poprve :D:D
Miroslav Junker: Antena se da vyrobit z destniku, lyzarskych hulek, stanovych tyci, obycejnyho kusu dratu, a s minimalnim PSV, kdyz to umis :)
ta moje vypada jak oranzova plechovka rio mare na tycce :)
juneau: a smrdi po rybach? :)
nevim, ale kocky za nu zatim nesplhaj, tak to asi neni tak hrozny :)
No, ja mam doma trychtyr a je to v pohode. Ted sice resim, jak ho pridelat na strechu, ale pri promerovani se zdal v poho. Jinak staci se kouknou na web nasi site (www.styxx.cz) a do fotek. Ostatne i nas krabicovy server stoji za zminku :-)
Punkie: vsiml jsem si u Tveho nicku toho petriny.net... predpokladam, ze je to Tvuj provider. Muzu vedet, jak je spolehlivy, ...? -uvazuji o prestupu z ADSL, protoze po zavedeni FUP ten net fakt uz skoro nechodi. :(
JS: no.....uhmmm....nechci nejak hanet...aleee...

Ovsem co clovek chce, za tu cenu.

Velka otazka je, na ktery AP se budes napojovat. To moje je nespolehlivy.
Druhy problem je uz sakra velky zaruseni..alespon u nas, takze doporucuju fakt hodne dobrou smerovku (ne zadnej sektor ci plechovku), jinak budes padat furt.

Ale na co si nemuzu stezovat, to je rychlost, zarucena 64 beha jako 256 i vic, tak to je fakt prijemny, za tu cenu.
Druhy plus (ale asi jak koho to zajima) je i to, ze jsou napojeny na CZFree sit.

A jinak upozornuju, ze jakmile budes mit nejaky problem a neco po providerovi chtit, tak neslysi, neodpovida, nekomunikuje. :-(
Punkie: dik za info :)
btw, na jaky AP jsi napojena? Ja bych ciste teoreticky mohl brat signal primo z Vypichu (cca 1km), ale jeste to nemam promereny; jinak jeden clovik pres ulici bude zprovoznovat nove AP (cca 30m :) ), takze jeste uvidime...

jinak co se meho stavajiciho pripojeni tyce, tak mam ADSL od Nextry (to je ostatne videt..) a momentalne se neda delat nic jineho, nez na to nadavat. Pres den to prakticky nefunguje vubec a v noci/zatracene brzo rano to "jede" rychlosti mensi nez modem - no co k tomu mam dodat >:-(
JS: tak ja jsem z trochu druheho konce, jsem napojena na AP Vokovice2 (marne se snazim se prepojit na hlavni AP Pe3ny...ktery je stabilni, ale neni s nima rec :-( ).
Jestli bydlis na Vypichu...nevidis nahodou na Permonika? Myslim, ze ten by mohl byt v pohode.
Punkie: Ciste teoreticky bych na toho Permonika mel ze strechy videt, to ostatne budu zkoumat v nejblizsich dnech.
S tim, ze by mel byt v pohode, jsi me dost uklidnila. :)