Hodnocení webu

Rozjel jsem své nové stránky, přivítám hodnocení.
Zkusil jsem to napsat v css, pro ie 6 a pro mozillu, u opery nevím.
www.stopa.cz

předem dík
Pavel
Přijde mi, že ta grafika v hlavičce k tomu tématicky moc nesedí. Místo toho mrtvolně modrého chodidla by tam mohl být spíš jeho otisk :-)
Nevypadá to špatně, ale myslím, že by tomu prospělo sans-serif písmo. Položky v seznamech (menu) by si zasloužily zvětšit line-height, bude to čitelnější.
Chtělo by to na podstránkách klidně ještě jeden výrazný link na hlavní stranu - třeba já jsem zvyklá hledat ho v hlavičce, nejlíp na té noze :-)
Mimochodem, proč je tam vyhledávací formulář dvakrát?

Když na to koukám ve Firefoxovi/1024×768, vykazuje to pár much:
- při vybírání textu v hlavičce se do práce zapojí to overflow:hidden a hlavička popojíždí do stran
- obsah hlavní části stránky se pořádně nevycentruje, je posunutý moc doleva.
- odkaz "dveře, okna" při ježdění myší ve svém okolí nevydrží sedět na místě a občas se roztáhne na dva řádky. To má za následek poskakování celého obsahu levého sloupce. V IE tenhle link na :hover pro změnu roztáhne sloupec do šířky a tomu pak není vidět pravý border.

Teď šup do zdrojáku:
- <META NAME="keywords" CONTENT=""> - to je škoda, daly by se tam napsat třeba ty výrazy, co jsou v hlavičce...
- proč nejsou všechny styly externí? Takhle v tom je brajgl...
- co je tohle: background-color:#EBF1FF;#FFCC99;#EBF1FF;#FFCC99;lightskyblue;#CCCCFF;#99CCFF; ?
- menu jsou odbrkaná, a přitom to vůbec nemá smysl...
<li><a class="li" href="...">solária</a><br>
- napočítala jsem 19 & n b s p ; za sebou :-(

Ten kód by celkově mohl být sémantičtější a CSS by se dalo zapsat efektivněji, bez tolika tříd.
Není to tak zlé :-)
dík za kritiku.

Začnu tímhle,
background-color:#EBF1FF;#FFCC99;#EBF1FF;#FFCC99;lightskyblue;#CCCCFF;#99CCFF; ?

zůstalo mi to tam asi po zkoušení barev, když jsem vybíral nejvhodnější ale nechtěl jsem si smazat ty předtím :)

stejné je to s metatagama, je to pro mne vrcholný výkon, a tak jsem zapoměl do content vyplnit klíčová slova (nejsem moc přesvědčen, zda mají význam, mlžná u starších fulltextů), přesto je tam dám nic tím nemohu ztratit že :)

Css nakonec asi dám do externího souboru, měl jsem ho tam pro rychlejší orientaci, když tam toho ještě nebylo tolik.



S tím přelízáním a přetékáním jsem trochu zoufalý, protože mi to pořád nefunguje tak jak má a nevím co s tím.


Vyhledávací formulář jsem chtěl mít plvodně vpravo malý, ale tam se nevejde více slov a zdá se mi to nepohodlné, ale zas je vidět v každé sekci ikdyž uprostřed je cokoliv - je prostě po ruce - ale ten dlouhý je zas přehlednější a vleze se tam více slov.


S tou grafikou jsem zkoušel také lecos, ale nakonec jsem tam dal hory, možná až se naučím dělat pořádně s fotoshopem, tak se na to vrchnu.

Hlavní link je vpravo, ale možná máš pravdu asi není moc vidět, zkusím ho dat tak aby byl vidět víc.

tomuto nerozumím?, myslíš odrážky ?
- menu jsou odbrkaná, a přitom to vůbec nemá smysl...

s tím nbsp - nevím jak to udělat, aby to bylo zarovnáno :) Co s tím ?

Nakonec: bojoval jsem s box modelem, ale nakonec stejně to není OK

Dík za kritiku, zkusím to opravit, nicméně hodně času mi zabere plnění databáze.
Pavel
S tím nbsp myslím, že by stačilo prostě tomu odstavci místo miliónu mezer dát text-align:center ;-)
Odbrkaná - myslím <br> na konci každého <li>. Vypadá to v kódu ošklivě a ničemu to nepomůže.

Je vidět, že si dáváš záležet :-)
Jo ještě k těm metatagům, měl jsem tam chybu, klíčová slova generuji php v závislosti na které sekci jsem a na úvodní stránce jsem bohužel nic neměl, jproto tam byly prázdné. Musím to opravit. Dík Pavel
Dík s tím <br> máš pravdu, zapoměl jsem, že <li> je automaticky na novém řádku. Dík za kompliment, ještě to není 100% a bude mi trvat hodně dlouho než bude :) s css jsem začal nedávno, když jste ho tak chválili, nicméně bude ještě dlouho trvat než ie a ostatní ho budou zpracovávat stejně.
> nicméně bude ještě dlouho trvat než ie a ostatní ho budou zpracovávat stejně

Při vyhlídce na nový IE (Win Longhorn) se tento stav blíží silně asymptoticky ;)
Design je hezký, střízlivý, hodí se k zaměření i účelu webu.

Ale taky moc nerozumím těm horám v hlavičce, spíše bych čekal nějakou koláž van, bazénů, topenářských trubek a studen :-) případně obrázek vysmátého instalatéra s "palcem nahoru" nebo tak něco :-)

I když já mám třeba taky na stránkách noční oblohu se zapadajícím sluncem, bleskem a netopejrem a přitom nejsem ani upír ani batman ani se nezabývám výrobou bleskosvodů...
hanyZ >> To je pro mě šok - podle té grafiky jsem vždycky myslela, že jsi upír, bydlíš v lese, chováš netopejry a pracuješ jako elektrikář ;-)
DoubleThink: Asymptoticky? A to k nule, nebo k nekonecnu ? :-)
Předpokladejme, že x0 náleží množině R* a že definiční obor funkce f obsahuje některé neúplné okolí P(x0) bodu x0. Jestliže pro každou posloupnost {xn} v P(x0) platí implikace xn -> x0 => f(xn) -> a, pak říkáme, že funkce f má v bodě x0 limitu rovnu a. Pak platí, že....

.....no zkrátka a dobře - v nekonečnu ;)
Freya: :-))

No, samozřejmě si mě odhalila. Jen to trochu upřesním. Žiju v lese a se svými kamarády netopejry vysáváme po nocích krev elektrikářům a především elektrikářkám.Když nemůžu spát, tak si v rakvi pročítám životopisy Prokopa Diviše a Benjamina Franklina.

Z designu tvých stránek zase usuzuji, že tajně toužíš po profesi listonošky a tvůj děda je pravděpodobně Otakar Motejl...;-)
Benjamina Franklina Pearse?
Ne toho ne! Myslím toho, co vynalezl bleskosvod.

Nevím jestli Hóky Pírs napsal nějaký životopis...:-)
:-)

ja vedel, ze tohle forum (pokec) bude nakonec nejhodnotnejsi diskusi ze vsech
mira >> to čekej ;-)