legalnost

Mam stranku (zatim sem prerusil provoz), kde mam odkazy na mp3ojky, ktery si jejich autori umistili na svuj web jako ukazku apod. Proste sem to takhle nalinkoval a z toho ty stranky postavil.

Z billboardu.cz me prisel mail, ze je protizakonny vystavovat dila bez svoleni autora a at smazu jejich kod ze svych stranek atd.

Je me jasny ze si na svuj web nemuzu uploadovat Rammsteiny a pak to davat ke stazeni, ale ja sem jenom odkazoval na weby tech interpretu. Je to teda protizakonny nebo ne?
no pokud to byly <b>oficialni</b> stranky Rammsteinů kde byli ty mp3 tak to legalni je pokud jsi tam ty odkazy mel...
ale nejsem si jist zda rammstein poskytuje sve dila volne na internetu ?no nevim neposloucham je..
To by jim muselo na hlavu spadnout něco těžkého...myslím, že zrovna Rammstein nemají volné šíření svých mp3 moc v lásce :-)))
no a jsme u toho je to nelegalni ....!
a proto to billboard nema rad...ale myslim si ze kdyz se kouknes po jinem reklamnim systemu ze jim to vadit nebude
asi sem to spatne formuloval, zadny rammsteiny sem tam nemel, to byl jenom priklad toho, co je podle me nelegalni...
no takhle pokud ty mp3 nejsou na oficialni strance te dane skupiny je to nelegalni
jo, oni na ni sou, ja to akorat linkuju
Jak jsem ten dotaz pochopil já:

Na stránkách: www.strankyautorahudby.cz je pisen.mp3
Na svoje stránky si dám odkaz na: www.strankyautorahudby.cz/pisen.mp3 s title="Soubor PISEN.MP3 autora: BLA BLA BLA ze stránek: www.strankyautorahudby.cz"

Pak autor nemůže říct ani POPEL! Od toho ten Internet je, a od toho je hypertext.

Jiné by bylo, pokud bych kam vede odkaz nějak "zatajoval" (odhlídněme od toho, že to jde stejně zjistil z URL odkazu). Buď že bych neuvedl nic v title (resp. nikde bych neuvedl zdroj a jako by se zdálo, že je to moje!) nebo bych to odkazoval přímo jako svojí hudbu. Pak bych se jako autor taky "namích". Ale jinak je to pitomost.
je to defacto moznost c.1