wallpapers ?

ted jsem narazil na jedno diskusni forum kde nekdo napsal ze kdyz nekdo uverejni na webu wallpapery ze to je trestne stejne jako obaly..
je to pravda?
Teoreticky nejspíš jo... ono totiž na všechno, co člověk sám vyrobí, automaticky získává právo duševního vlastnictví. A když to chce někdo šířit dál (= stáhnout to a dát na vlastní web), tak by měl mít souhlas autora.

Ale myslím, že když je na tom wallpaperu autor podepsaný nebo když k tomu na svou stránku napíšeš jméno (nebo ještě líp i link) autora, tak se asi nikdo zlobit nebude.
Myslim, ze autori wallpaperu z desktopgirls (nejlepsi wallpapery zen) te asi nenajdou ;)
Nechápu lidi, co si dávaj na plochu ženský... já si teda chlapy nevystavuju... :-)))
Mel sem ted nekolik mesicu na plose oblohu z Longhornu, ale vcera sem si tam dal babu, jak to vis? ;) (btw Salma Hayek je docela kus!)
Freyo pojd na icekve;)
no ale me jde o to ze ty wallpapery si muzu take udelat sam kdyz to jinak nastinuju a tak tak uz to je zase jine dilo...

ale jestli je to legalni co kdyz herecka herec - nemaji ochranou znamku na sve ksychty a tak...

jo a najit si me muzou pac mam domenu 2 radu...a tam se musi udat jmeno a adresa
Myslím, že jenom jinak nastínovat to nestačí. Musí to být k nepoznání.
no ale i tak i na oblicej herce se vztahuje nejake autorske pravo ne?
Myslíš? Nevím, ale zdá se mi to divné...
Vetsina dobrych wallpaperu ma uvedenou alespon adresu galerie ze ktere to je a obcas i autora, klidne se kuknete na desktopgirls.com