Vir MyDoom a jak se bráníte virům?

Začal se šířit nový vir, nevíte jak se proti němu bránit ? Mám mozillu, stačí neotvírat přílohy, nebo se může dostat do počítače i bez otevření a spuštění přílohy

(v Outlookem prý některé viry projdou i přestože přílohu neotevřete)

Dřív jsem používal AVG, ale někam jsem zašantročil CD a tak teď nemám nic. Co používáte AVG, AVAST či co.
Popis viru ze stránky grisoft
I-Worm/Mydoom
Jde o červ šířící se e-mailem jako příloha zprávy a též přes KaZau.
I-Worm/Mydoom.A
Instalace:
Virus je v mnoha případech v příloze zprávy v ZIP archívu, uživatel jej tedy musí rozbalit a spustit. Po spuštění se virus nakopíruje do adresáře System pod jménem taskmon.exe a zaregistruje se do klíče Run pod jménem Taskmon. Dále do adresáře System vypouští soubor shimgapi.dll, který poskytuje backdoor funkce.

Šíření: e-mail
Ke svému šíření červ používá adresy získané ze souborů s příponou WAB, PL, ADB, TBB, DBX, ASP, STL, HTM, TXT, PHP.

Zpráva má následující podobu:
Odesílatel:
Adresa odesílatele je náhodná.
Pokud záplatuješ Windowsy a máš pořádný firewall (já mám Norton Internet Security) tak se ti nemůže nic stát ani kdybys chtěl :)
Nijak .... když virus tak virus aspoň budu mít konečně důvod k reinstalu woken :-))
AVG+ZoneAlarm Pro, tahle kombinace me (zatim) nikdy nezradila, prilohy samozrejme nikdy nespoustim
MyDoom je neškodná věc, dokud nedojde do mailu nějakýmu patentovanýmu blbečkovi. Většinou se rozesílá dokonce v zipu, takže k nakažení si to uživatel musí nejdřív uložit na hadr a ještě vybalit...
Používám Avast (HomeEdition).
mam AVG+avast!
Mam Awast home, Kerio Personal Firewall a ještě systém občas projedu Ad-Awarem. Hlavně nepoužívam Outlook ale Operu.
Nebojim se vlka nic!
jenze tentokrat je v tom Utlouk nevinne, tyhle viry se siri ciste blbosti lidi
mno prave jenze ta blbost lidi je nekdy hrozne velka
ale i tak se ho nebojim ... system projizdim denne
<HTML>Zde musim citovat jednu hlasku ktera me opravdu pobavila,je z jednoho komentare k clanku o MyDoom:

"Za těmi viry jsou zase židi,kdo jiný by tak chtěl normálním lidem škodit?Je to celosvětové spiknutí s cílem nastolit nový světový řád."</HTML>
Master: Nebo je to dilo diverzantu a imperialistickych bojuvek, kteri se snazi o kontrarevoluci :-)
...nebo se prostě někdo nudil :-)
Mně viry nevaděj, aspoň se lidi, jako je Kašperský nenuděj :o))))
Já prostě mažu takovýhle maily a je to...... A až se mi někdo nabourá do PC a hodí mi tam nějakej vir bez mýho vědomí, přeinstaluju viry a začnu se učit Hack :o)
http://www.microsoft.com/cze/security/antivirus/mydoom.asp

nebo-li

+---------------------------------------+
| POSTIŽENÉ PRODUKTY |
+---------------------------------------+
| - Ms(R) Outlook (R) |
| - Ms Outlook Express |
| - Webové e-mailové programy |
+---------------------------------------+

... což je už ironie Microsoftu.
mozno troska neaktulane ale predsa... hm... preco kazdy tlaci ten sproty AVG ?! jo, reklama je skvela vec a dela divy !


http://sento.host.sk/f/bulletin%20antivirus%20test%20%20__%20%20Applied%20Insight%20-%20New%20Zealand%20A.htm
tak znovu: http://sento.host.sk/f/f.htm

dokonca Norton Antivirus 2002-2003 je na 1 rok zdarma, pre osobne ucely