Linux

Nojo, já mám RH linux. Nainstalovaný jsou WinXP. Asi to bude stejný ale já nevim jak připojit kořen do MBR. Jestli je to někde nějak slušně popsaný, dej mi prosimtě vědět.
Master: 11gb MDK zabira?

No panacku, ja mam 4cd verzi 9.2ky a ma to sotva 1,5 gb
To záleží co všechno tam instaluješ. Já mám teď z 10GB prostoru 7GB dat.

Tomík.
No pokud tam instalujes vse, tak se nesmis divit :)
Já měl Mandrake 8.1 společně s win na jednom disku. 100% to jde, ale pokud už to pak nebudeš chtít, musíš naformátovat celej disk- je to dost problémový. Jo a ti mendrejky nic moc :o(((
No MDK 8.1 měly nějaké menší problémy, ale MDK9.1 je už lepší. Pěkná grafika a nějaké zásadní problémy jsem nenašel.
Zatim mam vyhrazeno 10 GB na Mandrake 9.2 tak uvidime.
Este mam dotaz: Je pro Linux nejakej good ftp klient jako TC? Urcite je, ale napiste radsi jakej
#lama: FileZilla, trbas, jinak jich je dost a dost, viz sourceforge.net
Linux? Nikdy!
<HTML>Suchos: a nevadi ti, ze servery webzdarma pouzivaji linux?</HTML>
Tak lidi, dekuji vsem za podporu tady na foru, uz mam 20% z prvniho CD a zbesile stahuju dal ... ;) Uz sem si koupil knihu o prechazeni na Linux, takze zanedlouho se k vam pripojim ...
Suchos: ortodoxní zastánce Windows. No možná kdyby nebyla lenost a byl by duch poznávat nové, tak by si změnil názor. Ale co, máme tu demokracii, nechť každý vysloví sůj názor.
george, tak mi napis mail, mozem Ti poslat manual...
Já osobně linux nemám rád.Klasický WINDOWS je nejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjlepší
rabbit: nevidis si do ust
Linux Mandrake 9.0: Jeden 20GB disk, běhalo to společně s win98se, jen nevim, co z toho bylo lepší :-)

Jestli máte strach z velikosti instalace, tak si nainstalujte jen to co fakt potřebujete (pokud vim, tak to v začátečnický instalaci je jen na balíčky a ne na detaily...
<HTML><i>rabbit: nevidis si do ust</i>

jeho nazor, mozna jeho zkusenost... ja mam MDK9.2 a krome dobre prace s NIC se mi to nehodi vubec k nicemu... jinam nez na server bych linux nedal. PC mam stabilni tudis mi windows nepada a jedou dobre stejne jako linux ktery se mi jevi jako dost se vsim pozadu... jen tam napodobuji windows ale nejlepsi je original... takovy xmms je jak winamp verze 0.0001a</HTML>
Master: naprosto souhlasim
Zdravim, pred tydnem jsem testoval mdk 10.0 pre-beta, vysledek me dost (prijemne) prekvapil. Diky 2.6. jadru byl system mel podstatne rychlejsi odezvu nez me W2K (amd xp 2600+), KDE 3.2 vypadaji nadherne, bohuzel cely test skoncil padem sound serveru, takze jsem se vratil k 9.2 (stale jeste nejsem takovej expert, abych rucne prepisoval konfiguraky). Takze uz se docela tesim na vydani stabilni verze :-).
#lama: uz to mas naistalovane?
JJ mam, ale nebere mi graficku Intel 845
a kurnik dalsi flame ;-)
a) vic filesystemu na njednom hdd (fyzicky) samozrejme jde - wokna budou na jedny partitione, linux na zbytku,...
b) mastere, co konkretne se ti na xmms nelibi? (nevim, jak moc umi alsu, to jsem jeste z lenosti nezkousel)