Linux

Prave mam v ruce CD Linux Madrake 9.1.
Je to 1 CD verze z Chipu a premyslim, jesli si to nainstalovat nebo ne...
Pomozte, je to good nebo ne? Rikam si, ze kdybych ho aktivne pouzival, tak bych nemel Trillian, FeedReader ... Co si myslite vy?
<HTML>Ja si myslim (jelikoz mam MDK 9.2 [3CD]) ze pokud mas dva HDD staci to jen zkusit... ja mam MDK na 13.5GB disku (zabira to cca 11GB) a Windows mam na 80GB disku ... pro vyber OS se ti bude pri startu PC poustet bootovaci nabidka ktera se ti vytvori sama... krom toho muzes vyzkouset ruzny soft kterym pod MDK spustis windows v okne atd....
pokud mas 2HDD tak to zkus.. pokud ne tk bych radil nedelej to... budes nejspis zklamany :-/</HTML>
Ja mam jeden 40 GB a mam ho rozdeleny na 30 a 10 (virtualne). Ten 10 muzu v pohode naformatit, mam to teda skusit?
<HTML>IMHO to nepujde... je rozdil mit disk rozdeleny a mit dva disky...</HTML>
A ploooc? Ja chci Linuxeee;;)))
<HTML>pochybuju ze jde mit na jednom fyzickem HDD mit dva souborove systemy (tedy FAT32+ext2 nebo NTFS+ext2 nebo co mas..)</HTML>
Ale treba kamarad to instaloval na hard disk kde ma Windows (nerozdeleny) a v pohode...
Ja to asi nainstaluju zitra rano, ale furt nevim jesli muzu na ten virtualni.
Mam zkusenosti z pouzivani 3CD verzi MDK 9.1 (Bamboo), a 9.2 (FiveStar), instalace je naprosto v poho, hodil jsem to na 60GB HDD, instalator si automaticky vytvori 3 ext2 oddily (1 oddil pro home, 1 pro vlastni system a 1 swapovaci), ale samozrejme je mozne vse si nastavit rucne.
Pokud chces vyzkouset Mandrake, doporucuju stahnout nebo si koupit MandrakeMove (recenze na http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=32). Je to Live Distribuce, to znamena, ze se bootoje primo c CD a nic se neinstaluje. Kazdopadne si projdi forum na mandrake.cz. Mnoho zdaru s Tuxem.
BTW: pod Linuxem jsou mnohem lepsi programky pro chat nez Trilian.
Diky, zitra skusim svyho 1CD Mandraka hodit na ten hadr...
Jo este neco, jakou to ma podporu site, ja totiz mam notebook na kterej to chci hodit, tak ten mam na siti s kompem, co sdili pripojeni na ten notebook, pofacha to?
a co myslis: rozhrani, tcpip, sambu?..
Jezis ja si snad vezmu slovnik ;)))
Proste pres sitovku na hlavnim sem pripojenej k netu a pak mam este jednu sitovku v hlavnim pres kterou to pripojeni sdilim. Pofacha tohle i na Linuxu, sit i ten net?
Na hlavnim kompu chces mit Widle nebo taky Linux?
Jit by to melo jit oboji, jen nevim jestli jsou na tom CD vsechny potrebny balicky. Kazdopadne se priprav, ze budes muset prolizt par diskuznich for :-P, sitovani neni zrovna vhodne pro zacatecnika.
Mno na hlavnim je Win a jesli na Linux notovi nepojede net, tak sem v hajzlu;)))
mandrake == windoze, nemam mandrake rad
joo tak to budes muset nainstalovat nejakej win router..
No ja mel WinXP a redhat 9, na dvou ruznych discich, na jednom fyzickym disku to nepujde
Ale pojde, ja mam jeden 40GB disk rozdekeny (virtualne) na 5 casti : winXP(NTFS)
Datovu (FAT32, aby to citali v poho oba systeny) a 3 Linuxove(EXT3) MDK9.1, to vsetko na jednom disku, a bez problemov to ziha... ved aj teraz som tu cez Linux.
Mimochodom, hlboko odporucam, okrem hier si tam uzijes vsetmo ovela lepsie-je
totiz strasne pritulny...
Na jednom disku to samozřejmě pojede, jenom nedoporučuju použít to CD z chipu! Je to ořezaný až to hezký není (originál má 3CD) a ješte k tomu to obsahuje nějakou chybu! (hledej na stránkách chipu www.chip.cz)
A neboé si pořiď jinou distribuci. Ale Mandrake sou docela dobrý. Ale to 1CD ti fakt nedoporučuju. Zlatý 3CD. Máš tam aspoň GCC.... Tuším, že ta Chipácká ho neobsahuje...
Jelkosz, jak s to tam dostal? Ctěl jsem to taky zkusit ale neumim rozdělit kořenový svazek takže druhý systém se nemá
kam připojit.
Mám Win2000 a MDK 9.1 v jednom počítači. MDK je dobrá distribuce. Je určena začátečníkům i zkušeným.
Mám 2 HDD rozdělené tímto zpusobem. Na prvnim HDD (40GB) Win a Data v FAT32, Linux na ext3. Na druhém HDD (8GB) mám uložiště(FAT32) a Swap linux. Jede to v pohodě.

CD od chipu bych nedoporučoval. Zkoušel jsem to, ale dlouho jsem u toho nezůstal. Má hodně chyb a je dost ořezaný.

MDK lze provozovat i na windowském oddílu, ale systém pak bude dost pomalý. Pro provoz k ničemu. Stačí před instalaci zadat určitý příkaz a linux se nainstaluje na FAT(windows).

Jen tak mimochodem. Neběží tento server na MDK?

Tomík.
<HTML>bezi</HTML>
george, ale ved MDK ma pri instalacii celkom jednoduchy nastroj, v ktorom to v pohode spravis...