Apache a POST

Nevim proč, ale nefunguje mi v Apachovi předávání proměných metodou POST. Nevíte, čím by to mohlo bejt? Prosím poraďte.
promenna register_globals v php.ini
.. nebo musis napred precist parametr pomoci

$promenna=$_REQUEST["parametr_v_url"];

doporucuju to tak delat protoze register_globals ma bejt v budoucich verzich php prej z bezpecnostnich duvodu zcela vyhozena
> ma bejt v budoucich verzich php prej z bezpecnostnich duvodu zcela
> vyhozena

to si nedovoli, to by bylo vic skody nez uzitku
ten prinos z vyplych register_globals neni zas tak velky

(ale se zbytkem souhlasim ;-)
zkusil jsem to nastavit v php.ini, ale to mi nefungovalo. Aspoń že ten druhej způsob fachčí.:))
register_globals=on ti nefunguje?
nevim proč, ale nefungovalo mi to s tim. Taky ma další problém se session. Jak se domnívam, tak jedna instance browseru by měla mít stále stejné sid, u mě se furt mění.

Nechtěl by někdo udělat nějakej seriál o nastavení Apache+PHP+MySQL, aby to mělo přibližnou funkčnost, jako tady? Já se v tom moc nevyznam a louskat ty skvělý návody psaný pro odborníky mi moc nejde.
Mira: ja si to nevymyslel, to pisou v readme u php 4.3.1...
no vidis, a kdyz se na to nekdo ptal zeeva (jeden z lidi, co dost dela do php) na zend.com jestli se register_globals uplne zrusi, tak odpovedel, ze urcite ne
Helejte ja nevim.. Zrejme se na to nazory ruzni, kdyz tenhle tvrdi to a ten zas tohle, a abych rek pravdu jestli se to zrusi nebo ne je mi celkem jedno hlavne ze to nejak funguje...
@see http://www.zend.com/php/ask_experts.php :

Posted by: pfusch

Can we expect to see the concept of register globals removed from PHP? Doing so seems like a good idea, though it will obviously break a very large number of currently used php applications. The use of register globals is a bad programming habit, however, and I wouldn't be at all upset to see it missing from version 5.

While we certainly encourage sites to disable register_globals, there are no plans to remove this option. Compatibility is of primary concern, and we also have to bare in mind that it's not impossible to write a secure application, even if it uses register_globals.
.. ja to beru, zkratka nez by vsichni prepsali svoje skripty bez register_globals, nadelalo by to asi vic skody, nez uzitku...
ok, uz koncim ;-)
(ael na druhou stranu, ten kod by byl hezci...)
Jo to by teda byl;-)
no, ale proc sahat do neceho, co chodi, ze...
No prave a vo tom to je
ok, mas posledni slovo ;-)
Jak poslední slovo? Potřeboval bych ještě pomoct s těma session. Chci si to nastavit na lokale, abych mohl testovat a oni nefungujou. Pokaždym session_start se udělá nová, namísto aby se použila u6 existojící. Nevíte co kde mam nastavit?
Tak už se to samo zprovoznilo. To je jedno z kouzel Windowsů - nikdy nevíš, čím tě překvapí za pár minut.

Mam ale další problém:
Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at d:\w3\pokus.php:1) in d:\w3\pokus.php on line 4

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at d:\w3\pokus.php:1) in d:\w3\pokus.php on line 4

Předpokládam, že ten výstup je ve skriptu pokus.php na prvním řádku. Jenže takhle vypadá začátek toho souboru:
<?php
session_name("pokus");
session_save_path('D:\php_sessions');
session_start();
$sid_a = session_id();
$name_a=session_name();
$time_a=session_cache_expire();
session_write_close();
session_name("pokus");
session_save_path('D:\php_sessions');
session_start();
$sid_b = session_id();
$name_b=session_name();
?>
pred <?php mas pravdepodobne konec radku (tj. prazdnej radek)