2Mira(admin)

Ahoj! Mohl bys mi poradit neco, co se tyce spravy web serveru? Jak a kde se to naucit.. popripade jestli me to nenaucis ty?
Za tucny obnos te to urcite nekdo nauci ......
A co si predstavujete pod pojmem tucny obnos? Ja to delam neziskove....
staci mit spravny zvidavy pristup, tolerantni okoli a prijde to samo casem
s konkretnim problemem se pokusim pomoct, kdyz bude videt, ze ses snazil to resit sam (nejde se proste ptat stylem: zkusil jsem to a nejde to, ted mi radte)

pokud bys chtel nejake soustavnejsi skoleni, zkus se obratit na www.pcdir.cz, obcas pro ne neco delam a je to dobra parta
Jo zacinam a potreboval bych par rad do zakladu... ja o tom nema moc poneti..
Moje ICQ je:178517957 Kazda rada dobra...
PROSIM!!!!!!
Miro?!!?!?!?!?!?!
jsi vul...
neotravuj, sere to i me a to mi do toho nic neni
No sorry, ze jsem se na neco dovolil zeptat....
Ty jsi me taky nekdy nasral tvym vyrokem a nerozkrikuju to tu!
prosim!
Romane,
seš můj člověk, ale myslím, že to chce praxi a nejlepší je metoda pokus-omyl : ) kde vzít potřebný materiál se mi zdá být větší problém : )
ale jinak mi do toho samozřejmě taky nic není : ))) jen s tebou soucítím.
jj, pokus-omyl je fakt good:)))). A kdyz uz nefaka ani toto, pomuze nekdo zkusenejsi, trebas mira:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Lukasik
<HTML>2 Roman: a ten dotaz znel ... ? ja jsem ho nejak nepostrehl
budu se snazit pomoct, kdyz budu vedet s cim konkretnim, nemuzes ale prijit stylem "tak jsem tady a naucte me vsechno co umite" ;-)</HTML>
Miro jsem tu, potrebuju vysvetlit Linux, vysvetlis mi ho uz?:))))))))))))))).
OK! trebas mi rekni co potrebuju rozjet na pocitaci, ktery budu pouzivat jaok server? Asi pod linuxem.
usterim mirovi trochu casu :-)
a) webovej server, pravdepodobne apache, ze...
b) nejaky moduly do apache - php, ssl,... - zadnej z nich neni potreba, dej tam jen ty, co fakt vyuzijes
c) firewall (mozna, zalezi na tobe :-) )
d) tlustou lajnu :-)
e) trpelivost