Válka v Iráku

Tak co říkáte válce v Iráku ?

Můj názor je ten, že Američanům jde jen o ropu a lidská práva a Sadám jsou jen zamínka. Nejhorší je, že zautočili bez mandátu Rady bezpečnosti OSN. Vím, že Sadám je magor, ale Bush není o nic lepší, jestli utočí na nevinné lidi. Viděl jsem mnoho pořadů o tom, jak to v Iráku vypadá po válce v roce 1990. 10x více dětí umírá na rakovinu a 10x více se jich rodí ze zdeformovanými končetinami a jinými vrozenými vadami a to celé v důsledku toho, že Američané jim rozbombardovali většinu chemických továren ...
-----Američanům jde jenom o ropu a lidská práva-----

Kdyby šlo Američanům "jenom" o lidská práva, tak je podporuju všemi deseti. Obávám se však, že jejich záměry nejsou tak krystalicky čisté, ať si Bush blafá, co chce.
Myslím, že tady ještě stále byla možnost jiná než válka. Pokud by k tomu dala souhlas Rada bezpečnosti OSN tak to budu považovat za nutné z hlediska bezpečnosti okolních států a vůbec celého světa. Válka je vždycky PROHRA LIDÍ. Pokud by nezbývalo nic jiného než válka pak bych s ní i souhlasil, ale takhle si jenom Amíci zvětšují sféru vlivu.
> ...10x více dětí umírá na rakovinu.

A kdopak zapaloval ropné vrty a používal chemické a biologické zbraně?!
> A kdopak zapaloval ropné vrty a používal chemické a biologické zbraně?!

To je taky pravda, ale Američani nejsou o nic lepší, v 60. letech dělali pokusy s chemickými, biologickými i jadernými zbraněmi na vlastních vojácích bez jejich vědomi ...

---

> -----Američanům jde jenom o ropu a lidská práva-----

> Kdyby šlo Američanům "jenom" o lidská práva, tak je podporuju všemi
> deseti. Obávám se však, že jejich záměry nejsou tak krystalicky čisté, ať
> si Bush blafá, co chce.

Máš úplnou pravdu, špatně jsem to napsal, mělo to být
"Američanům jde jenom o ropu, lidská práva a Sadám jsou jen záminka"
Velice by mě zajímalo, kdy se Amerika zbaví SVÝCH zbraní hromadného ničení. Furt jen prudí do druhejch, pod záminkou "pomoci", ale nejde jim o nic jiného, než demonstraci své síly, odzkoušení nových zbraní, odzbrojení druhých, aby byli ještě silnější a v případě Íráku ještě o ropu.

Bush je vypatlanej debil a nevěřím mu ani jeho jméno, natožpak ty idiotský projevy. Ten debil se asi moc díval na americké akčňáky (např. Air forces One či jak se to píše) a myslí si, že kdo vládne Americe, vládne taky světu...

Hnusí se mi všechny ty americký televizní sračky, ale Bushův ksicht je ještě horší. Je to válečný štváč a jestli schce bojovat proti "zlu", tak by měl nejdřív odpravit sám sebe.
Bush je zelene mozek a taky velkej mezek


mne by zajimalo proc sdama nezlikidivali uz pri operaci "poustni boure"
> mne by zajimalo proc sdama nezlikidivali uz pri operaci "poustni boure"

V operaci "Pouštní bouře" jim šlo jen o kuvajtskou ropu, teď dostali chuť na irackou ropu, to celkem jednoduché, stejně jako ten magor Bush.
>10x více dětí umírá na rakovinu a 10x více se jich rodí ze zdeformovanými >končetinami a jinými vrozenými vadami a to celé v důsledku toho, že >Američané jim rozbombardovali většinu chemických továren ...




to je mozna tym ze americany pouzivaj v Abrahams M1 strely obohaceny uranem.

V 90ve valce stratily americany 15 tehle tanku a to tak ze si strelili do vlastniho protoze M1 prezije naraz vsech konvencnich zbrani na svete.
>strely obohaceny uranem

Nikoliv obohaceným, ale OCHUZENÝM uranem

Tyto střely se nepoužívají kvůli radioaktivitě, ale kvůli větší hustotě uranu (menší rozměry - větší kinetická energie)

Mimoto 2 nebo 3 zásahy střelou SABBOT udělají z Abramsu hromadu šrotu se čtyřma mrtvolama uvniř...
Saddám měl od války v zálivu mnoho času na to, aby světovému společenství dokázal, jak je to v Iráku s lidskými právy a zbraŇmi hromadného ničení. Žel, do dnešního dne tak neučinil (a to za 12 let!), takže se nemůžeme divit, že Británii a USA došly nervy. Měl již dost času a teď je třeba ukázat, že výhružky nebyly jen plané řeči. Jde tu taky o autoritu, kdyby rák - Saddám prosperoval dál, mohlo by to být "dobrým" příkladem pro jiné znepokojivé země. Já úder schvaluji. Je mi líto civilních obětí, ale když si vůdce nedokázali svrhnout sami, musí to udělat někdo jiný. (v druhé světové válce padlo přibližně tolik lidí, jako 2/3 obyvatel Iráku a kolik jich padlo doposavaď? - Uráčani tvrdí, že ze 120 mrtvích je 80 žen a 90 dětí - taže se asi přesné číslo nedozvíme)

Z mého hlediska je překvapivý a zároveŇ znepokojivý postoj Ruska, Německa a Francie. Všechny tyto země mají jistě silné ekonomické vazby (ropa, zbraně) v oblasti - Rusko dodávalo zbraně i přes embargo - a tak tyto země nechají raději irácký lid trpět jen aby měli své zisky.
Po 11.září všichni tři propagovali, jak stojí pevně po boku USA, ale teď, když došlo na lámání chleba, tak na vše zapoměli a raději jen sobecky myslí na sebe a své ekonomické zájmy. Jen by mě zajímalo, kdyby Rusku teroristi zničili Kreml, Francii Eifelovu vež ( případně Versai, či Lúvr <píšu foneticky, neboť si nejsem jist, jak se to píše> )

To je muj názor na věc, je možné, že je špatný, al mam na něj právo, tažke se nezlobte, že nebudu reagovat na RE typu: "Ty si vůl" apodobně.
Já osobně si nejsem jistý, zda úder schvaloat či nikoliv - všem nám totiž chybí důležité informace, které má jen americká armáda a které z pochopitelných důvodů jen tak nepustí do éteru.

Jedno je ale jisté - Saddam je svině a podle mě určitě disponuje zbraněmi hromadného ničení.
Rozhodně si nemyslím, že by Bush rozpoutal válku jenom kvůli ropě.
2X: Co Saddám dokázal či nedokázal s lidskými právy nehodlám hodnotit. Ale těžko mě kdokoliv přesvědčí, že by byl svým lidem nenáviděn. Jestliže Iráku vláda Saddáma vyhovuje NEMÁ NIKDO PRÁVO SE JIM DO TOHO MÝCHAT. Amerika nemá právo (jako každý z nás) rozhodovat o tom, co je pro Irák nejlepší, protože to ví obyvatelé Iráku sami nejlíp. Amerika se pouze zase sere do toho, po čem jí nic není (kromě ropy :o) ). Jestli jim jde opravdu o lidská práva, proč teda vraždí civilisty? Pro jim ničí obydlí?

A Francii, Rusko a Německo plně chápu. Někdo musí vytvořit protiváhu Americe, jinak si bude myslet, že může vládnout světu (což si Bush už myslí).

2DoubelThink:
Že je Saddám svině a má zbraně nepopírám, ale Bush je taky svině, jeho arzenál je podstatně větší a lidi to ještě schvalujou. Když chce aby se Irák odzbrojil, proč jim nejde příkladem? Kdybych tě vyzval na souboj, řekl ti ať zahodíš svůj nůž, ale sám bych si nechal samopal, co bys mi na to řekl???
Velice by mě zajímalo, kdy se Amerika zbaví SVÝCH zbraní hromadného ničení. Furt jen prudí do druhejch, pod záminkou "pomoci", ale nejde jim o nic jiného, než demonstraci své síly, odzkoušení nových zbraní, odzbrojení druhých, aby byli ještě silnější a v případě Íráku ještě o ropu.

Bush je vypatlanej debil a nevěřím mu ani jeho jméno, natožpak ty idiotský projevy. Ten debil se asi moc díval na americké akčňáky (např. Air forces One či jak se to píše) a myslí si, že kdo vládne Americe, vládne taky světu...

Hnusí se mi všechny ty americký televizní sračky, ale Bushův ksicht je ještě horší. Je to válečný štváč a jestli schce bojovat proti "zlu", tak by měl nejdřív odpravit sám sebe.

--------------------------------------------------------------------------

"Ať žijou komunisti."
>...protože to ví obyvatelé Iráku sami nejlíp...

Nezapomínejme na to, že v Iráku neexistují svobodné volby - Saddamova rodina má neomezenou moc.

Je sice hezké, že iráčané mávají s fotkama Saddáma - co si ale ve skutečnosti myslí? - Ostatně není to tak dávno co jsme mávali na prvního máje za druhého (možná i prvního) největšího vraha v dějinách lidstva - Stalina...