???Windows???

Zdar,

nedavno jsem s kamaradem polemizoval nad kvalitou Windows (hlavne 98). Ja rikal ze je tam mnoho zmrsenych veci a ze by zaslouzily vetsi upravy a on ze je to bezkonkurencne nejlepsi OS. Bla bla bla. Celkem by me zajimal Vas nazor na Windows. Prosim napiste mi co si o nich myslite. Dekuji PsiegeR
wooooookna ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§
jdi sněma nekam ja sem nestastny protoze je musim proti sve vuly pouzivat
Chtělo by to user-friendly Linux.
Spalit to dilo satanovo. Ja pouzivat Redhat 8.0 a jsem v pohode. Zadny chyby, zadny viry...
Windows 98 stojí pěkně za prd. Je to strašně nestabilní systém, hlavně když máš nějak nestandardně sestavenej hardware (asi jako já). Pak jsou problémy s prací virtuálních ovladačů a je to úplně k ničemu. Kamarád má taky W98 a má to všechno v pohodě, na nic si nestěžuje (má starej komp). Mě někdy Wokna 98 zlobí strašně, někdy jsou v pohodě --> jako by ten Windows byl "živej" a náladovej jako člověk.

Rád bych věděl, jak je na tom Windows XP apod., jestli má smysl to vůbec dávat na slabší počítač. Časem určitě přejdu i na Linux, zatím ale neumožňuje to, co Windows (po multimediální stránce zejména).

Určitě ten, kdo má dobře sestavenej počítač (záleží hlavně na desce), ten si na Windows 98 nemůže stěžovat.
Já používám ač nerád Windows 98. Mám taktéž starej komp (466MHz Celeron). Občas, skoro často, se mi jen tak zasekne. No hrůza, ale kvůli softwaru se dá používat.


>> Chtělo by to user-friendly Linux.
No ono už jsou user-friendly Linux. Jsou to desktopová okna(KDE,Gnome,WM). Můžeš si na něj nahrát jakýkoliv motiv, který se ti líbí.
Problém je ale množství softwaru. Kdyby tak existoval nějaký časopis o linuxu a hlavně aby měl množství softwaru na CD. Stahovat soft z Internetu se mi nechce.

Tomík.
ja pouzivam wokna xp na slabsi masine 300MHz celeron 128 MB RAM
a je to mohem lepsi nez z w98 je to stabilni jen me sere takova malickost
a to ta ze nemam optimalni ovladace pro svoji grafaru == nemam podporu pro Open GL system nepodarilo se mne nainstalovat direkt x
coz ve win98 mam
duvod je ten ze ten muj komp je skoro 5 let statra kyksna
linux jsem takyskousel ale jelikoz z 80% pouzivam (lecky musim) soft pro wonkna a co s tice kombinace linux+wokna neni to optimalni (malomista)
>> Ja pouzivat Redhat 8.0 a jsem v pohode. Zadny chyby, zadny viry...

jo a taky zadny moznosti prispusobit si to k obrazu svemu .. starsi verze byly lepsi nez 8.0 :/
Myslis? Me ty RH 8.0 vyhivuji vic nez RH 7.1
Nevěděl by někdo z Vás, kde lze sehnat na netu informace o tom, proč ty Windowsy 98 zamrzaj někdy tak často ?

Mě se běžně stává, že mi to zamrzne při startu Outlook Expressu, při práci s Connection Meterem, někdy když chci přepnout do jiného okna v panelu, někdy v systrayi atd. Není to zase tak často, ale stejně bych byl rád, kdyby to šlo nějak opravit.

Četl jsem také o tom, že to může způsobovat AGP port (při využití AGP 2x a více), nevím, co je na tom pravdy, snížení výkonu grafiky nijak nepomáhá.

Není tu nějaký odborník ?
pravidelne reinstalovat cca jednou za 4 mnesice nekdy i casteji
no já windows 98 nepoužívám už asi rok ale byl sem s nimi docela spokojen.
Teď mám windows XP a sou sice hezčí vzhledově ,ale hardwarově náročnější a mají menší chyby které je nutno opravit ale jinak taky ujdou!!
A co se týče toho OS tak nevím protže sem ho nidy neviděl ale už z doslechu bych ho ani mít nechtěl !!
Hmm, fsechno co smrdi M$ okamzite spalte, nejlepsi je mit Linux a na nem nakej ten emulator nebo neco jako vmware.... To resi celkem dost problemu... Windowz XP CZ pouzivam uz rok a pul jako druhej system a sou sice o neco lepsi, nez ty pred tim, ale furt padaj... HW to neni.... Na Linuxu sem ani nemusel instalovat drivery na USB kabelovej modem, XP to bez CD nezvladli.... Navic za wokna + office se musi platit.... Linux je lepsi a zdarma... LINUX FOREVER!
LINUX JEDINĚ! Je pro něj sice míň programů, ale gdo hledá najde. KDE nebo GNOME jsou dle mě víc user-friendly než Mrkwosoft Woknows, ale pokud vím, tak RedHat 8.0 jen spíš krok k horšímu. Wokna 98 mám jako 2. OS a nevydrží bez spadnutí dýl jak 3 hodiny, navíc nabíhaj asi tak 5 minut a při otevření toho šitu Outloocku a kliknutí někam bokem se vždycky zhroutí. A to jsem formátoval a reinstaloval v listopadu. Linux mám RH6.22 a nespadl ještě ani jednou.

Pravda, Linux se hůř konfiguruje, ale nepadá a neviděl jsem ještě vir pro Linux. Navíc za něj zaplatím jen za cédéčka, mám kompletní ochranu svých dat (kdo mi řekne jak provést vlastnická práva ve Widlích, má u mě medaili)

Jinak doporučuju mrknout na OpenOffice. Je to nadstandartní náhrada za M$ Office a je zadarmo. Čte to i *doc a *xls. Akorát ty 50MB instalačky...

P.S.: Mrkvosofti jsou kripli a patřilo by je mučit a nechat zemřít potupnou smrtí. Včetně těch jejich zkriplenejch dveří (woken) od verze 3.1 až po XP
2Café: Tady si dovolim nesouhlasit.

Je mi jasné, že monopol Microsoftu nevěští nic dobrého, ale to ještě není důvod je kritizovat. To, že Windows padají a že se někdy PC vypíná minutu (a to má procesor zvládnout několik miliónů instrukcí za sekundu <asi vypočítává pí na 100.000.000 desetiných míst...>) je sice vada (a těch je hodně), ale přiznejmě se, co je dokonalé...

Odpovim..nic. Kdyby neexistovali Windows (myšleno od dřívějších, jak 95), kdo ví, jak by se trh se softwarem vyvíjel. Rozhodně by nebylo tolik programů, jako je dnes. Další věcí jsou věci jako directx... Kdyby v tomhle neexistoval pořádek, tudíž anarchie. Každý program/hra by vyžadovala něco jiného, byl by v tom chaos. Příkladem budiž kodeky na video a audio.

P.S: Já užívám Win Me a dnes mi za 10 hodin nespadly ani jednou. V poslední týdnu vůbec. Každopádně padají dost málo, ale to to musí člověk umět nastavit...
X:
SOUHLASIM VE 100%!!!!!!!!!!!

taky pouzivam Windows ME :)
za posledni 2roky mi spadly 2x !!!!!!!!!!!!!! slysite? jeli na Cel.300Mhz a jedou mi v pohode i na Cel.900Mhz !!!
Ted kdo vi o pocitatcich hovno a vsechno jenom dorype at se nedivi ze mu neco pada.
Moc dobre vim co provadite.. instalujete kdejaky urychlovace, cistice pameti,registru a kdo vi ceho....
tim to jenom poserete a nadavate ma MS a jejich okna ze jsou na hovno.

O windowsech nevite NIC! nevite jak pracuji a uz vubec jak jsou slozity a co vscechno ridi a umi. Az si to zjistite pak uz nikdy nerekne ze jsou na hovno, protoze delaji vsechno aby jste to nemuseli delat vy - stejne by jste to posrali :)

Az se naucite s PC pracovat tak prijdte.. ja taky kdyz budu ridit letadlo tak budu kurvovat co je to za kram - a proc ? protoze ho ridit neumim a nic o tom nevim
Souhlasim na 114% s Masterem.

Btw. Master promluvil...
Když porovnáš Linux s Windows, tak Linux je na tom o hodně líp. Bill Gates chce jen prašulky, na stabilitu sere. I když poslední dobou se polepšil.

>> Kdyby neexistovali Windows ...

Linux existuje dávno před Windows 95. A většina lidi říká, že grafické prostředí Win95 bylo ukradeno z X Serveru unixu. Kdyby neexistoval Win9x a výš, tak by byl Linux, jenže Gates to dost okřikl a Win je dnes nejpoužívanější.


BTW: Viděli jste film Elita(angl.: AntiTrust)? Pěkná parodie na Microsoft.
Motto: "Bill Gates nemá rád tento film. Tento film nemá rád Billa Gatese."

Tomík.
Jeden člověk si můžě cokoli říkat. Důležité je, co je pravda. A tenkrát Windows byl asi nejlepší. (to tenkrát zdůrazňuji...)
Hmm, Microsoft nenapsal prvni poradnej system, Misrosoft mel jen prvni kontrakt s IBM a dodaval svuj DOS na novy PC, postupne ho zlepsoval az napsal Windowz, postupne je zlepsoval a porad zlepsuje, ofsem se zase zhorsuji v jinych vecech, musim rict, ze stabilita WindowzXP je lepsi, nez Windowz 98, ale sou systemove hooodne narocny a zase na nich nebeha spousta programu... Mno tak uz aby byli ty Windowz 6.0, to snad bude zase o krok lepsi :-) Ale musim rict, ze pouzivam windowz 5.1.2600 (XP) a na Linux zdaleka nemaj, ten mam jako primarni system a na wokna du jenom, gdyz neco potrebuju, v nouzi nejvetsi... Windowz delaj chyby i na cisty instalaci, to mam vyzkouseny, ve vetsine pripadu to je tema programkama, ale taky sou chyby, ktery zavini pad systemu... Linux je proste stabilni...
LINUX FOREVER!!!
Windows používám už setsakramensky dlouho a blbly mi akorát, když jsem neděl scandisk C:, teď ho dělám pravidelně, necpu tam zbytečnosti a fungujete v pořádku.
muze mni nekdo poradit jak propojit kabelem win xp a vin 98?
dikas
Presne tak, souhlasim s X!
Ten kdo s PC neumi zachazet tak je jasny ze potrebuje neco co mu nespadne ani kdyz tam narve miliony hovadin, utilit a kdo vi ceho vseho.

Ti kdo vedi co potrebuji a co k cemu slouzi nemaji duvod opoustet Windows protoze jim to nepada. (jako ja) Pouzivam normalne Windows ME - ty jsem uz rok nepreinstalovaval a je to pul roku co mi naposledy spadly - jinak jedou porad stejne rychle.
Jako sekundarni mam Windows 2000 professional pod kteryma vypaluju - ty nespadly vubec a mam je od doby co tu vysli.

co dodat...kdyz s PC neumite tak si kupte Tetris do kapsy a prectete si manual aby jste vedeli co s tim a neposraly to
Zdar,
me windows spadli jenom jednou a to asi pred 3mi lety (w98).
NIKDY sem do nich moc nedrbal a byl happy. Jelo me vsechno bez problemu. Nechapu, jak si furt nekdo muze stezovat.
Ted mam na komplu win XP a jsem porat happy. A The Root a jemu podobni (vsichni krome X a Mastera) si bezte hrat na pisek a kompl dejte na charitu (i ti co nikdy compl nevideli tomu budou rozumel vic).
Master má mou stoprocentní podporu.

Používám win ME něco přes půl roku a ještě mi nespadly. Chvíli jsem to skoušel i s XP, ale podle mne je ME mnohem lepší (tedy alespoň na slabších mašinách).