Input pole

Ahoj vsem,
chtel bych se zeptat jestli nekdo nevi jak vyresit tento problem.

mam formular ve kterem mam <input type="text" name="produkty".....

a vedle toho bych rad dal moznost aby si uzivatel kliknul na odkaz otevre se mu mesi okenko (nad stavajici strankou) a v nem vyhleda ID jednotlivych produktu. Zasktne si je pomoci checkboxu a da vlozit.
Toto male vyhledavaci okno se zavre a vybrana ID se vlozi prave do toho puvodniho input pole.

Snazil jsem se na to najit postup ale jelikoz nevim ani jak bych to spravne nazval tak se mi nic nepodarilo najit.

dekuju za pomoc
Pavel
Taky netuším, jak bych to popsla do vyhledávače. Teoreticky i prakticky to samozřejmě jde, ale nechce se mi teď při večeru nad tím moc přemýšlet.

Nedávno jsem ale narazil na jednu stránku, kde se to používá. Přídám odkaz
http://www.zona.cz/pridej-odkaz/
Podle nahlédnutí do zdrojáku imho nebude složité najít, ve kterém javascriptovém souboru je funkce popup (jak vtipné pojmenování), které k vybírání v novém okně použivají. Tyto již hotové a používané řešení můžeš klidně k inspiraci použít (nikoli však ke kopírování).

Na druhou stranu,.. tento způsob výběru se hodí jenom v případě obrovského množství položek. Použít ajax a přesunout tenhle výběr do stejné stránky s formulářem (jako součást formuláře) mi přijde jako lepší řešení.
Dekuju za radu,

Na druhou stranu,.. tento způsob výběru se hodí jenom v případě obrovského množství položek. Použít ajax a přesunout tenhle výběr do stejné stránky s formulářem (jako součást formuláře) mi přijde jako lepší řešení.


S ajaxem jsem se jeste nesetkal nemel bysi prosim nejaky link kde by byl priklad prave toho co potrebuju?
O ajaxu jako takvoem jsem toho nasel hodne ale nejak z toho nezvladam vytahnout ten muj pripad.

Dekuju
Konkrétně popsaný tvůj případ asi nenajdu, ale popiši jej stručně sám:
Součástí formuláře bude (příklad) div o rozměrech 400x300px s id="ramecek". Všechny odkazy, které budou uvedeny uvnitř nebudou "skutečné" odkazy, ale jenom odkazy na javascriptové funkce (např. href="javascript:kontrola('prvni',true)" a href="javascript:vyber('hodnota')"). Funkce kontrola bude vytvářet nějaký ajaxový požadavek na server (například pro načtení podúrovně), výsledkem požadavku (tedy odpovědí serveru) nahradí obsah v rámečku (document.getElementById('ramecek').innerHTML = responseText;). A funkce vyber bude vracet obsah vybraného prvku (nebude-li již existovat další podúroveň) do nějaké input pole ve formuláři. Snad jsem to popsal dostatečně.

Na druhou stranu, pokud se nepočítá s častou změnou v seznamu (tom, který se měl podle prvního nápadu zobrazovat v novém okně), tak bude existovat ještě lepší řešení: vůbec nezatěžovat server a celý váběr nechat na jednom javascriptu :) -- víceméně podobně, jako jsem popsal první část s rozdílem, že místo dotazu na server pouze vybere proměnnou z paměti skriptu. Toto je implementačně nejjednodušší a z pohledu počtu požadavků na server nejlepší. Každá změna ale bude časově náročnější.