mezery mezi obrázky

mám problem se stránkami zrec.xf.cz
mezi obrázkami v menu (odkazy) se mi v IE dělají nepěkné mezery. Netuším proč se tak stalo, ale potřeboval bych, aby na sebe ty obrázky plynule navazovaly jako třeba ve firefoxu :(
Kdysi jsem to řešil v CSS:

img {
margin-top="-3px";
mar\gin-top:0px;
}

Dnes se podobným řešením vyhýbám, podobně jako obrázkovým menu, tagům IFRAME a stupidním hláškám "Prohlížeč nepodporuje vložené rámce ..." - ve výsledku vyhledávání Google to vypadá hnusně.
Jo..obrázkový menu, to je vážně hnus ...
moc díky za pomoc! nenarodil jsem se s dokonalou znalostí tvorby stránek, takže zatim neumim nahradit IFRAME a tu hlášku to tam dává samo a nenapadá mě žádná lepší...
To se nenarodil nikdo... Ale někteří přece jen zašli na http://jakpsatweb.cz :-)
Lepší než ta hláška o nepodpoře framů je nějaké to žrádýlko pro Google, tzn. popis prezentace, rozcestník, navigace, klíčová slova, motivační hesla apod. Vše strukturováno tak, jak by to měla být hlavní stránka webu, i když ji vlastně skoro nikdo neuvidí.

Framy a iframy bych začátečníkům vůbec nedoporučil. Ba přímo bych jim poradil, aby se jim vyhýbali jako čert kříži.
Moonchild (zrec.xf.cz)
Ta stranka porusuje hned nekolik podminek wz.cz a zrejme bude brzo odstranena, takze si nemusis s ni uz delat zadne starosti. :)

Dotaz... Ptas se na konkretni stranku. Zobrazil jsem si teda zrec.xf.cz a protoze tam vidim pouze 1 obrazek, tak je problem nesrozumitelny.
'mezi obrázkami v menu (odkazy)'
Bud se budeme bavit o konkretnim problemu nebo rovnou napis, ze musi uzivatel kliknout tam a tam nebo, ze ma klikat nahodne a mozna se trefi na danou stranku, kde je problem. A ti ostatni maji proste smulu.

Autor: Kit (ekobrikety.vyrobce.cz)
img {
margin-top="-3px";
mar\gin-top:0px;
}
Lepsi problem obejit nez hledat, kde vznika, ze? Problem je s vertical-align, zmena marginu problem pouze obchazi, ale komplikuje situaci v jinem rozlozeni prvku. Navod na vertical-align je na jakpsatweb.cz menu css.
<HTML>2peta:
<i>Ta stranka porusuje hned nekolik podminek wz.cz.</i><br>
Zajímalo by mě, které podmínky máš na mysli. Vidím jen, že mu chybí zobrazit banner na úvodní straně dole, což snadno napraví (že ano, Moonchild). A dál?

<i>mám problem se stránkami zrec.xf.cz
mezi obrázkami v menu (odkazy) se mi v IE dělají nepěkné mezery.</i><br>
Čemu přesně na tom nerozumíš, kde máš problém hledat? Jestli tam ty mezery nevidíš, možná by bylo dobré si IE i spustit.

A divím se, že jsi neokomentoval to img {margin-top="-3px";}.

S tím vertical-align ale souhlasím.</HTML>
> img {margin-top="-3px"; mar\gin-top:0px;}
> Lepsi problem obejit nez hledat, kde vznika, ze? Problem je s vertical-align, zmena marginu problem pouze obchazi, ale komplikuje situaci v jinem rozlozeni prvku. Navod na vertical-align je na jakpsatweb.cz menu css.

2peta: Na jakpsatweb.cz jsem našel pouze vertikální vystřeďování, které s uvedeným problémem nemá mnoho společného. Uveď přesný link.

Dělal jsem ten hack někdy před 8 lety a funguje stále. Na nových stránkách dělám menu jinak a zásadně ne obrázky.
Kit (ekobrikety.vyrobce.cz)
"vertikální vystřeďování, které s uvedeným problémem nemá mnoho společného."
A to se prave pletes. vsechny prvky typu inline maji vetical-align, ktere obvykle funguje na nastaveny line-height.
<span style="vertical-align:middle;line-height:300px"> ahoj </span>
Prvek IMG je inline, inline-block a jeho prvotni nastaveni je ta, aby sedel spodni linkou na radku. Coz v pripade v odkazu znamena az pod podtrzenim. Tusim je to typ baseline.

Thalia (moderátor)
Mel jsem pocit, ze v pravidlech je
- reklama
- zadna uvodni stranka
a par dalsich pripominek. Pletu se?
<HTML>2peta: Máš pocit, nebo jsi ta pravidla i četl? Ad reklama - ta mu na jedné stránce (v tomto případě na té úvodní) opravdu chybí - ano, to je porušení podmínek. Ale jen jedno a řekněme relativně malé, protože na všech ostatních stránkách reklama je. Ad úvodní strana - ta zakázaná není, jen to není ta správná stránka pro umístění banneru při nastavení Nahoře na úvodní straně. Jaké jsou ty další připomínky?</HTML>
<cite>
<span style="vertical-align:middle;line-height:300px"> ahoj </span>
</cite>

Takže vždycky nejprve změřit výšku obrázku a pak ji dát do CSS jako line-height jenom proto, abych obešel špatně napsaný margin v MSIE? To mám kvůli každému obrázku psát nové <span id="obrazek22">? - inline styly se mi hnusí. Není jednodušší jeden podtržítkový hack nebo MSIE komentář?
Kit (ekobrikety.vyrobce.cz)
Jen jsem tim prikladem chtel ukazat, jak funguje vertical-align. Vysku radku nastavovat vubec nemusis. Ale pokud ji nastavis, tak se ti to cele zas rozsype i s tvym marginem.