Program pro hromadné zmenšování obrázků

Ahojda, po nějakých těch měsících či dokonce letech...

Mám prosbu. Potřeboval bych zmenšovat několik desítek obrázků najednou, ale má to jednu vadu. Obrázky jsou různých tvarů, tzn. nepoměry mezi šířkou a výškou a já potřebuju dejme tomu u všech stejnou výšku např. 80px a šířka by se automaticky dosadila dle velikosti původního většího obrázku.
Jeden program s názvem Optimum JPEG sice zmenšovat umí, ale ten chce po mně dosadit krom výšky i šířku, která je v tu chvíli variabilní, jestli mi rozumíte, takže už to je rychlejší dělat ručně.

Díky za každou radu.
Tak se omlouvám za otravování a nakonec jsem našel sám.
Pro ty, co by je to zajímalo: český freeware JPEG Resampler to naprosto zvládne.
<HTML>Umí to i XnView, tedy nastavit jen jeden rozměr a druhý aby se dosadil automaticky.</HTML>
Irfaview
Ano najlepší je Irfanview stačí stlačiť B a v rozšírených nastaveniach si môžeš zmeniť na rozlíšenie na aké chceš.
Ja mam najradsej ACD see ale ten si treba zaplatit, ale stoji to za to, lebo ma aj vela inych funkcii ktore rad pouzivam, docela dobre a rychlo sa tam daju otacat obrazky, ctrl+j a aj menit rozmer ctrl+r a hlavne hromadne
goodstyle.sk: proti gustu žádný dišputát - viděl jsi, co umí Irfan View a XnView?
ds (ds.mysteria.cz):
Nevidel.. su to tusim free programy. sakris, hned ako budem mat co i len troska casu hnet ich checknem. Necham si poradit. Mimochodom dokazu nieco viac?
Používám Irfan a musím potvrdit - je to perfektní program, který i když je zadarmo, umí spoustu věcí s obrázky (rychlost a relativní jednoduchost ovládání), ale přehraje i hudbu a video (i když to nejsou jeho hlavní funkce). Určitě stojí nejenom za vyzkoušení... :-)