jak dát na web: pošli známému

Mám otázečku: ráda bych umístila na stránky tabulku, tzv. pošli známému nebo doporučit známému ..... asi víte, co myslím. Mohu se někam podívat jak to udělat? Jaký to má mít správný kód? Asi to neni uplně jednoduchý, teda pro mne, ale ráda bych to věděla. Jen nevím, kam se můžu mrknout na nějaký ten postup.
Děkuji Ilona
Mrknout je možné na:
http://www.webguru.cz/clanky/view.php?id=11

princip je jednoduchý - složitost praktického řešení záleží na to jak moc komfortní a bezpečné má to řešení být.
Díky :-), já si to nastuduji. Co se týká té bezpečnosti... spíš jaké nebezpečí hrozí, když to nebude tak bezpečné? Chtěl by to mít na stránkách známý, co má menší firmu...
známému bych tuhle stránku opravdu radši neposílal ...
Teď nerozumím... jakou stránku nemám posílat? :-) Já se to chci jen naučit, jak to dát na stránky, on by si to tam přál. (Jasně, že mu nepovím, kde jsem se to naučila ...nebo kde jsem si to přečetla :-))
Mistr: Co to, není dostatečně objektivně líbivá? Pokud znáš nějakou líbivější tak se pochlub!

Ilona: celé je to o tom vytvořit formulář, předat data zadaná do formuláře php skriptu, který je odešle, nebežpečí je možná v tom, že by prostřednictvím toho formuláře byly posílané spamy (i když wz povolí odeslat jen 10 mailů za hodinu - pokud má známý web na WZ)
Ilona (kyjskazahrada.wz.cz)

"ráda bych umístila na stránky tabulku, tzv. pošli známému nebo doporučit známému ..... asi víte, co myslím."
Ne, nevime, co myslis. Ukazka, obrazek, odkaz, odkaz na cizi stranku?

Jestli myslis html formular pro odesilani na mail, tak jsou v podstate 2 principy. Odesilani pres mailovy program uzivatele. Odesilani pres program (v PHP a pod) - tvuj nebo pres nejaky server.

Odesilani pres mail program uzivatele a mail program cizi viz HTML kod:
http://www.volny.cz/peter.mlich/akont.htm

Odesilani pres tvuj mail program
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub11
# mail form PHP

Lepsi reseni zasilani novinek je RSS.

Oboji lze najit pomoci vyhledavace.
Vyhledavac je google.com ne seznam.cz! (to je dulezity poznatek :) )
seznam.cz je pouze katalog stranek. Co si tam kdo da, to tam mam. Kdezto google prohledava web a hleda stranky podle odkazu z jinych. Tim padem je tam skoro vse co na webu je. Proti seznamu o 99.9% vice.
"Proti seznamu o 99.9% vice."

Takže na googlu je toho podle tebe 2x více než na seznamu?
peta: a Seznambot je Dědeček Hříbeček...
Peta: "Tim padem je tam skoro vse co na webu je."
Právě jsem se málem počůral smíchy... péťo, díky za pobavení ;)
"seznam.cz je pouze katalog stranek. Co si tam kdo da, to tam mam." :)

Tys trochu (trochu výrazně) zaspal dobu :D
Tom (manual.wz.cz)
Tom (vsbcs.wz.cz)
Klidne curejte, kam je libo. Podstatna otazka, jaky pouzivate vyhledavac vy? Rekl bych, ze seznam.cz to asi neni, protoze uz jste zjistili, ze more stranek jim nenajdete.

zbi (knizky.unas.cz)
Ano, mnohem vice. To uz jen z principu, ze existuje delsi dobu.
MNOHEM více je 2x více? :-)
1. Je naprosto irelevantní (takže rozhodně to není "podstatná otázka") jaký používáme vyhledávač, to nijak neovlivní to množství chybných informací, které jsi podal.
2. Používám jak google, tak seznam. Primárně pro jiný účel, ale pokud něco nenajdu v google, zkouším i seznam, protože vzhledem k tomu, že mají vlastní roboty (myšleno každý jiného), tak se může stát, že seznam zná něco, co google nezná.
3. Vzhledem k tvé zásadní neznalosti (že seznam je pouze katalog a že je tam jen co si tam lidi zadají, tedy většinou jen firemní stránky a osobní stránky) ani netušíš, že obojí cos autorce threadu poradil se dá v pohodě najít i pomocí seznamu (schválně si to zkus).
4. Močit budu dál do míst k tomu určených a tuto poznámku jsem nepochopil.
<HTML>Dost už toho vzájemného napadání. Protože Ilona už nemá co říct (bylo jí poraděno), toto téma zamykám. A rozmyslete si příště, na co reagujete. Pokud vám připadá, že vaše reakce nevyvolá věcnou diskusi, přeneste se nad to, ignorujte podněty vaší plánované reakce a nereagujte.<style>form { display: none; }</style></HTML>