paci sa vam design?

paci sa vam to?

http://work1.artixstudio.net/work/mrexitus-com/

pripadne neake pripomienky ... dakujem
to nikto nic nenapise?
<HTML>Co ti na to mají lidi napsat? Ani nevědí, jestli je to opravdu tvoje dílo. Každopádně osob typu "umím-html-css-php-mysql-iesux-ffrulz-rhsux" je v dnešní době pomalu každý kolem 15 let.

PS: Nauč se správně sloveso "to program" (v ingovém tvaru má mít dvě m). Navíc o programování nepůjde, volil bych pojem "scripting" (ale to zas nikdo neví, co je. otázka je, kolik lidí ví, co je programování a kolik lidí žije v bludech okolo programování).</HTML>
Suhlasim s Nípalom a navyse tam mas, hned na uvodnej stranke, 2x v podstate rovnaky zoznam "znalosti". Pritom ten spodny zoznam obsahuje 2x polozku web design. Toto neprispieva k dojmu navstevnika, ze si profesional... Ale graficky je ta stranka celkom vyladena.
zabudol som napisat ze ten obsah co tam je teraz nieje konecny, asi som tam mal radsej dat lorem lipsum...

Ja som skor myslel na zhodnotenie grafiky + kodu a tak ..

@Nípal: Je to moje dielo ...
První dojem, co mně napadlo: A je jej. Další template z internetu. Tak proč bych měl hodnotit design, který není jeho.

Design se mi líbí a je profesionální. Ovšem s obsahem ti nemůžu říct celkový dojem. Navíc s tim obsahem, který tam máš, mi to fakt připadá jako template od někoho jiného. Neznám tě, takže mám jisté pochybnosti o pravosti. Musel bys mne přesvědčit nejlépe nějakými referencemi.


Nipal: PHP programování je nešťastné spojení, ale v normalním světě se bohužel používá. Hledám zaměstnání a nikde jsem nenarazil na označení PHP skriptér nebo PHP skriptování.
<HTML>Tomík: já vím. Mohli by po tobě chtít skriptýz.

mReXiTuS: Já ti nevím, pane Smrtko… Běžný uživatel kód hodnotit nebude. Spíš ho bude zajímat rychlost načtení stránky (ale tu nemohu momentálně posoudit, mám tu 100Mbitovou lajnu…) a orientace na stránce. Je jasné, že klienti se nechají zlákat rádoby moderními slůvky a rádoby technologiemi.

Celkově se mi nelíbí struktura kódu. Spousta prázdných divů, celé by to šlo udělat jednodušeji. Podle zdrojáků je na stránce kontaktní formulář. Kde?

Co se týče psd… máš předpokládám legální fotošop nebo nějaký jiný editor ;)

A co se týče odbornosti… až uvidím ukázku kvalitního PHP skriptu, pak mohu posuzovat další věci.</HTML>
co sa tyka referencii, tak www.mrexitus.com ... a vsetkych mozem uistit ze to nieje template a je to cisto moj vytvor ... ak niekto pochybuje tak prosim, ja mam svedomie ciste ...
osobně co se vizuální stránky týče, se mi to nelíbí. Respektive ano je to líbivé, nejspíš někde stáhnuté, ale možná bych si pohrál ještě trošku s barvičkama .... ale tak to je otázka vkusu ...
"nejspíš někde stáhnuté"

- preco si vsetci myslia ze som to niekde ukradol?
<HTML>Nevím. Asi to někde viděli. Ať laskavě pošlou odkaz, odkud se dá ta šablona stáhnout, já chci taky!</HTML>
Přesvědčil jsi mně. Moje podezíravost je dána tím, že ti, kdo zde dávaji své výtvory k hodoncení, jsou většinou amatéři a někteři se chlubí s designem, který není jejich. A když se podíváš na některý z serveru, kde nabízí free design, tak taky určitě nabudeš dojmu, že tvůj výtvor pochází od nich ;)

Jinak jak už jsem řekl. Design se mi líbí, ale bez obsahu nemůžu říct celkový dojem. Ten co tam je teď: připadá mi to roztáhne. To reasons bych možná vyhodil, pokud tam necheš dát nějaký jiný obsah. Nejlépe nějaké představení v podobě jednoho odstavce. Ty nadpisy. Proč jsou v obrázku? Mam dojem, že je to stejné písmo jako text. Ozubené kolo s kontaktujte mě je sice vyzívavé, ale nějak mi vadi. Zkusil bych vyhodit nebo navrhnout jinou podobu.
tak po 1. niesom ziadny amater, webdesignu sa venujem 5 rokov a uz 3 roky pracujem pre bratislavsku firmu triad (www.triad.sk). Mam zasebou mnoho spokojnych zakaznikov, podielal som sa na viacerych velkych projektoch, naprogramoval som vlastny CMS, eShop a pod ... Taktiez som robil design pre Joza Procka pre relaciu Nikdy Nehovor Nikdy, bohuzial JoJka zmenila strukturu stranky a vsetky relacie teraz uz maju jednotny design, takze ho uz neuvidite.

2. asi bola chyba to davat na hodnotenie na lamne forum kde chodia ludia okolo 15 rokov, ktorych stranky vyzeraju ako z FrontPage... Ja chapem, ja som tiez zacinal ale obvinovat ma z plagiatorstva alebo zlodejstva je podla mna vrchol. Ak si niekto mysli ze som to odkopiroval, nech tu hodi link alebo iny dokaz.

3. Ako som uz predtym pisal, ja mam svedomie ciste. Svoju pracu si plnim svedomite a nemam potrebu kradnut alebo kopirovat cudzie prace, ako to robia ludia ktory chodia na toto forum.

Prajem vela stastia zacinajucim webdesignerom. Zbohom...

PS.: prosim moderatora aby uzamkol tuto temu... Dakujem
mReXiTuS: Já nevim, asi jsi mně špatně rozuměl. Já jsem neřekl, že jsi amatér, nebo plagiátor. Tvoje reference mne přesvědčili o tvoji profesionalitě, takže vím, že je to tvoje dílo a líbí se mi.
Ten názor co jsem dal, je pouze vysvětlení, proč jsem předtím o tobě pochyboval.
Na WZ se pohybuji už pět roku, takže vím jak to tady chodí. Hodnocení tvého kvalitního výtvoru je zde unikát, proto taková ostražitost.
Pokud jsem tě urazil, pak se omlouvám.
ad1) jestli jsi ten design udělal / stáhl / ukradl je mi úplně u ... . To je otázka na tvé svědomí a do toho ti kecat nebudu. Design ujde (jenom netuším, proč jsou ty odrážky "PHP, MySQL, xHTML ..." dvakrát?!). Zdrojový kód je děsně sterilní, žádné nápadité řešení; samé DIVy a CSS.

ad2) zase takový king nejsi, aby jsi mohl hodnotit ostatní. I někteří 15ti letí mají nadání a opravdu umí. Nevím o tom, že by někdo z přispěvatelů do tohoto vlákna měl stránky jak z FP.

ad3) "nemam potrebu kradnut ... ako to robia ludia ktory chodia na toto forum" kdo, kde, co. Pokud chceš někoho obviňovat, tak předlož důkazy. Pokud ne, nejsi o moc lepší než oni.
Mi se nelíbí to písmo - znaky jsou příliš blízko u sebe. Člověk čte po slovech ("vizuálně"), ne po písmenech, takže Contact form jsem na první pohled četl jako Contact from, přemýšlel jsem co znamená slovo hireme atd.

Oranžové kolečko Contact me today vypadá (svou vtíravostí a zvoleným textem) jako v reklamě na parní mop.

V dnešní době už je skoro nemožné přijít s něčím novým, takže následující výtka není vlastně výtka, ale prostě už jsem ten vzhled někde viděl. Když je tu stránku otevřel, řekl jsem si "tady už jsem byl". Úplně stejné barevné ladění (černé a tmavě šedé pozadí, bílý font s kontrastními, jasně barevnými, prvky) a celková vzdušnost (nebo taky roztahanost či prázdnost) designu.

Je to pěkné, což o to, ale mě to nezaujalo ;)
No ale na těch stránkách nic nefunguje!
Možná jen ten formulář...
<HTML>Zamčeno.<style>form { display: none; }</style></HTML>