Bílé písmo na černé pozadí ?

Ano či ne?

Dost slýchávám, že je to docela smrt na oči. Ale zase když ono to tak hezky vypadá :))

Mám dilema.

Zkoušel jsem tam hodit na písmo šedou. Jenže to mi zase přinde takové nevýrazné.

tož poradte. Jaké jsou vaše zkušenosti?

(není to na stránku co mám tady v odkazu...)
Černé na bílém, to je klasika, delo, jenže ve skutečnosti není nic bílé ani černé - takže si v PC světě nastav správný kontrást podle:
http://www.sovavsiti.cz/kontrast/
Mě se černý na bílym celkem líbí.
Barvy hrají na náladu. Třeba www.soom.cz je zelený písmo na černym pozadí - má k tomu důvod. www.seznam.cz je (standartně) bílý na černym.
Každopádně se nikdy neuškodí tím, že si návštěvník prostě styl vybere.
dej to tmave bily na svetle cernym a bude to dobry
<HTML>Nebo takovou tu bílou, co vypadá jako černá a černou, co vypadá skoro jako bílá, jestli mi rozumíš ;)

Ne, teď vážně... jde čistě o záležitost tvého vkusu. Pokud si stále nevíš rady, skus něco zvolit a potom se zeptej na názor kamarádů. Mně osobně bílá na černém nevadí, ještě lepší by bylo dát o několik málo # světlejší barvu pozadí, např #010 apod.</HTML>
<HTML>Zalezi na obsahu. Pro oci je vetsinou prijemnejsi cist na tmavym pozadi, nezatezuje to tak oci. Cist text na ciste bile strance je pro me jako koukat hodinu do rozsvicene zarivky a snazit se z toho precist kolik ma wattu. Proste vrazda... I ve wordu mam nastaveny tmavy pozadi.

Vetsina uzivatelu ruznych diskusnich for preferuje tmavy skin se svetlym textem, usnadnuje to rychle vyhledavani nejakeho slova v hromade textu a "neboli to" :]

Kdyz nepocitas s nejakym velkym objemem textu kde uzivatel nemusi do toho webu koukat hodinu, tak udelej klidne svetly.</HTML>