zatracené háčky

Ahoj lidi, mám takový větší problém se zobrazováním písmenek s háčky, místo nich se mi na stránkách ukazuje jen nějaký zmatek se čtverečky. Navíc se mi cosi podělává ve zdrojovém kódu, sotva ho nahraju na stránky a podívám se na něj přes zobrazit - zdrojový kód, je mnou psaná část kódu prokládaným písmem a to podivné t s dvojtečkou pod reklamou je taky ozdoba nevídaná. Nevíte někdo kde udělal autor chybu? Vztekám se nad tím celou noc a část dne. :((
1. http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?19

2. Jak stránky nacháváš na server? Tvoříš je nejprve u sebe na počítači (jak?)?
Stránky píšu v programu php editor IDE, napsala jsem v něm i kód pro svůj blog a bez problému, na server je nahrávám přes ftp v total commanderu. Na odkaz se podívám, děkuju.
Ještě mě tak napadlo. Nemáš v tom editoru přepnuto kódování na utf-16? Podporovaná česká kódování na webu jsou: win-1250, iso-8859-2 a utf8. měla by sis vybrat jedno z nich.
Kódování je vždycky při tvorbě nového dokumentu přednastavené na Windows 1250 (Eastern European) a tak to taky nechávám. Zřejmě se mi povedlo objevit novou velkou záhadu vesmíru...
Allsy (allsy.mysteria.cz)
V prvni rade je dobre drzet se zakladni HTML struktury:

<head>
<meta ... kodovani>
<title>Nazev stranky pro okno prohlizece</title>
</head>
<body>
...
</body>

Pokud to tam nemas, mohou se obcas objevit drobne problemy.
Popis tagu viz jakpsatweb.cz - html - vpravo sloupec
Do BODY pak napises kod pro reklamu WZ.CZ , je mozne, ze se to nejak chybne tam zapsalo a wz.cz ti prepsalo stranku. Jak jsem koukal bliz, ty tam mas strukturu spravne.

"php editor IDE"
Neznam, zkus www.htmlvalidator.com/lite nebo pspad.
Resp.m mozna je to ten, co tu ma kolega a ten mu zapsal do souboru na zacatek 3 nelegalni znaky a pak mu cely php program nechtel fungovat. Ale ty mas jiny problem.

Zkusil bych...
1. Stranku otevrit v poznamkovem bloku. Start - programy - prislusenstvi - poznakovy blok - otevrit...
Pokud je spravne, pak neni problem primo v kodu a mozna v zadani pozice wz.cz reklamy. Ale si myslim, ze s tim wz.cz se strankou nic nedela, jen si tam prida reklamu.
2. zrusit reklamu. To lze treba pojmenovanim stranky jinak nez index.htm, treba aaa.htm, nahrat a zobrazit.

Co se tyce kodovani, zkousel jsem ve FF prepinat ruzna a na nic jsem zatim neprisel, zkusim jeste jednu fintu...
... tak podle vseho to vypada jako UTF-16 a bude to nastaveno v tvem editoru. Je mozne, ze chyba je dokonce prave na wz.cz, ze tam vklada reklamu v UTF-8 a tim padem se to rozsype.
Že by stránku pokazil editor můžu vyloučit, jak díky mým předchozím zkušenostem s ním, tak i díky tomu, že jsem vyzkoušela tvoje nápady a opět nic převratného pod sluncem. Validátor vrčel nad tím, že jsem <style> neměla v hlavičce, což jsem mu opravila, neboť se nerada hádám s moderními technologiemi a v poznámkovém bloku vypadá stránka stejně, jako jí znám z okna editoru.
Jak už jsem psala, editor mi při tvorbě nového dokumentu vytvoří okýnko, kde si mám vybrat v čem chci dokument kódovat - nechávám tam Windows 1250. Taky když se podívám na náhled dokumentu v editoru, jsou všechny háčky na svém místě, tudíž bych to viděla na reklamu. Tu reklamu si tam webzdarma dává samo, takže možná zkusit i tu reklamu napsat ručně...
<HTML>Zkus http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=3&i=52732&t=52700 - zejména Tonik a jeho příspěvky ohledně znaků ˙ţ, které vidím ve tvém zdrojovém kódu.</HTML>
Děkuju, pročetla jsem si to, dokonce i další diskuzi, kam jsi v téhle odkazovala, ale nepovedlo se mi mezi dohadováním těch dvou pánů přijít na to, jak to ošklivé otečkované t ze stránek dostat. Ve zdrojovém kódu na stránkách je, ale není na tom, který píšu, což podle mě znamená, že si ho tam dává sama reklama osobně. Naťukám tam tedy reklamu ručně, pořádně se nadechnu a uvidíme, co se stane.
reklama to tam nedava. dava to tam program, v kterym ty stranky pises.
Skús si celý ten zdroják prekódovať. . . tu je online konvertor na rôzne kódovania http://www.iconv.com/iconv.htm, evidentne ti zblblo kódovanie. . . momentálne vidím ja na tvojej stránke asi toto : ÿþ<�h�t�m�l�>� � �<�h�e�a�d�>� � �<�m�e�t�a� �h�t�t�p�-�e�q�u�i�v�=�"�C�o�n�t�e�n�t�-�L�a�n�g�u�a�g�e�"� �c�o�n�t�e�n�t�=�"�c�s�"�>� � �<�m�e�t�a� �h�t�t�p�-�e�q�u�i�v�=�"�C�o�n�t�e�n�t�-�T�y�p�e�"�
Ten kód máš písaný v kódovaní UTF-16 little endian , skús si toto kodovanie nastavit v prehliadaci a uvidis stranku ako mas. . to na začiatku je kod reklamy, ktory nie je v tomto kodovani ;-)
Allsy (allsy.mysteria.cz)
(Fotograf77) Jinymi slovy, je treba to otevrit v poznamkovem bloku a ulozit jako cisty text.
Prekvapuje mne ale, ze win poznamkovy blok otevre utf-16 jako by se nechumelilo.
Ten editor, ktery pouzivas, ten SMAZ. Kdyz to spatne uklada soubor, pak to neni mozne pouzit. Viz Thalia. Chybu delaji prave prvni 2 znaky (4 v utf8), ktere tam nacpal tvuj editor. Proc, se mne neptej.
Nahraj is editor z
http://www.htmlvalidator.com/lite/
nebo zagoogluj po PSPadu nebo jinem osvedcenem editoru.
Osobne pouzivam Far, editaci na F4.

Zazil jsem to prave u jakehosi PHP editoru, jmeno mne nezajimalo. Kolega si nahral phpRS a menil konfiguraci php souboru. Vsechno fajn, ale ten editor dal na zacatek 4 znaky, ktery pak PHP nezkouslo a soubor se ignoroval. Nasledne nefungovala cestina, nefungovalo prihlasovani a dalsi veci.
Doporucil jsem mu totez, SMAZAT. Kdyz ho nechas, zas nim neco poeditujes a on to poskodi a muzes hledat chybu do rana, pokud nevis jak :)
Děkuju moc všem za rady a za pomoc, napíšu to tedy celé znovu v poznámkovém bloku, abych měla jistotu, že si za všechny chyby můžu sama. Editor ale nesmažu, při upravování blogu je dobrý, nikdy mi tam nic nepokazil, proto jsem ho taky ze začátku jako pachatele neviděla...
neni potreba to psat znova, staci to, co uz mas, ulozit v jinym kodovani. muzes na to pouzit treba pspad: otevres soubor, v menu format vyberes vhodny kodovani (treba utf-8) a ulozis. predtim si ale soubory radsi zazalohuj, kdyby se to nepovedlo.