Problém s pop-up menu

Zdravím všechny,
bude se snad jednat o banalitu, ale chtěl jsem se Vás zde zeptat, jak řešíte pop-up menu.

Jedná se mi o věc, že když layout stránek máte zarovnán doleva, tak vyskakovací tabulku s pop-up menu logicky umísťuju absolutním pozicováním hodnotama top a left v pixelech.

Horší situace mi nastává, pokud mám layout stránek zarovnán na prostředek, kdy musím dělat kompromis, tzn. že hodnotu top u position:absolute zadám pevnou v pixelech, kdežto hodnotu left musím zadat v procentech, neboť logicky jinak si pop-up menu vyskakuje pokaždé někde jinde v závislosti na aktuálním rozlišení monitoru, jestli mi dobře rozumíte. Myslel jsem si že se to procentuální hodnotou vyřeší, ale bohužel vyskakuje to taky pokaždý někde jinde (i když v pixelech by to bylo ještě horší).

Zajímalo by mě, jak se tato situace řeší.

Díky za pomoc!
css.interval.cz
vzdalenost u menu nezadavam v PX, ale v EM / EX, obvykle
- u pozicovani je treba si pohlidat position:relative, cohva se to v IE / FF trochu odlisne, v IE spise nezvykle.

"Horší situace mi nastává, pokud mám layout stránek zarovnán na prostředek"
to je presne ono. Kdyz mas spatne zadane position:relative, tak pak se spatne pozicuje na okraj stranky
[ ... [[blok menu] blok stranka...............] ... ]
proste do stranka das position:relative a tim padem left:0 bude okraj bloku stranka a nikoliv okraj bloku BODY

Cili neumis pozicovat :) Zkus teda float :)
(a to taky vetsinou nejde, lidem, pozicovani je lehci)
A dalsi problem, pozicovani, kdyz je spatne, ytece za okraj body a pak se uz k menu nedostanes nebo k nejake casti stranky. Velmi casta chyba a je to videt na netu. Spravne se jim zobrazi stranka jen pri urcitem rozliseni a to jeste ve full-screen. Jinak se treba nedostanes do prave casti nebo pulka menu preteka pres okraj.
Cili je velmi rozumne nastavit pozicovany blok na misto, kde by jeho zobrazeni melo byt vicemene nekonfliktni v ruznych situacich (treba pro pocitac dedecka s nastavenym pismem 300%)