problém

nevíte jak udělat aby se stranky zobrzovaly stejně jak na monitoru 15 palcovím tak na monitoru 19 palcovým,mam udělaný stranky a na 15 palcovím monitoru se špatně zobrazuje horní rám,doufám že ste mě pochopily a díky za případnou radu
:o)))) A co takhle si na tom 15" zmenšit V-rozměr, popř. posunout obraz...
kloudik (farnosttisnov.wz.cz)
Mno, kdybys videl screenshooz z meho rozliseni 1600x1200, tak bys nadsenej nebyl :)
mam sirku asi 500px (<textarea cols=90>) a
- menu je videt jen z pulky
- jsou tam jakesi bile cary
- hlavicka mi zabira vice nez 1/3 obrazovky (coz je na vysku 1200 prilis moc)
- nefunguje cestina

"jak udělat aby se stranky zobrazovaly stejně"
jakpsatweb.cz - jak zacit
:)

Tak ne.
Hele,
1. sprav si cestinu (jakpsatweb.cz - HTML - META tag)
2. pak zvol mensi pismo, nejlepe zakladni
<font size="5" face="Monotype Corsiva" color="blue">
na takove akce se vybodni, jako je FONT, fonty se nastavuji v CSS (jakpsatweb - CSS - jak zacit / priklady - zobrazit zdroj prikladu)
3. menu dej do UL LI nebo teda dobre, mas tam tag MENU, ale odrazka v MENU je LI
cili <a href="novinky.html" target="mein"> Novinky</a><br>
nahrad za <li><a href="novinky.html" target="mein"> Novinky</a></li>
totez (jen misto BR na konci das LI na zacatek, pripadne /LI jeste na konec)
(opet se vybodni na tag FONT)
4. a jeste je treba nastavit sirku FRAME s menu tak, aby se ti tam pismo veslo pri nastaveni prohlizece - ZOBRAZIT - VELIKOST STRANKY - normalni / stredni

jinak to mas si myslim celkem dobre.
díky peto
>> Peta: Peťo Peťo... tag [ font ] používala moje babička, když dělala webovky :o) Já su na jednu stranu zastánce toho, že je lepší se naučit nejprve html, a pak css - css je ale nezbytně nutné k ostranění právě takovýchto zastaralých tagů...

>> Kloudik: nauč se nazývat problém správným jménem: nejde o palce monitoru, ale o rozlišení. Přístupný web by měl být optimalizovaný alepoň pro rozlišení 800x600 a jakékoli vyšší. Ty používáš rámy, což není nejlepší řešení. Udělej si stránku například tabulkou (také trochu zastaralé, ale jednoduché). U tabulky si nastav pevnou šířku - doporučuji tak 760 - 780px. { nic složitějšího zde rači popisovat nebudu - ale pro inspiraci: např: margin: 0px 100px 0px 100px; width: auto; }

>> Ad písmo: použivej tag [ span ] a do css napiš např.:
span { font: 11px 'Monotype Corsiva'; color: blue; }
V html pak každý text v tagu span bude mít toto formátování.
Menu - ul li viz Peťa
:o)
mike dík,proč si myslíš že tabulka je lepší jak ram,sem spíš všude četl o ramech než o tabulkách
kloudik (farnosttisnov.wz.cz)
protoze tabulka se nescroluje, ale pekne se roztahne na vysku straky a scroluje se pak jen stranka