Co je to domena?

Co je to domena? Chci si udelat webovou stranku,kdyz uz sem v total commanderu a chci nove pripojeni ftp, tak podle tutorialu tam maji napr. test.webzdarma.cz - co tam mam dat ja,sve uzivatelske jmeno? A musim mit nastaveny vychozi prohlizec explorer kdyz pouzivam Motzilu?
Ano, tvé uživatelské jméno.
Nemusíš.
"A musim mit nastaveny vychozi prohlizec explorer kdyz pouzivam Mozillu?"
:)))))
"chci nove pripojeni ftp"
TC napoveda?

user = tucil.wz.cz
psw = ?
ftp = ftp://tucil.wz.cz

menu nahore - PODPORA - neoficialni FAQ - pak vpravo: Jaké jsou parametry FTP připojení na webzdarma?
podrobný popis připojení k FTP v Total Commanderu
>>"chci nove pripojeni ftp"
>>TC napoveda?
Na to se vůbec neptal.

>>tp = ftp://tucil.wz.cz
To je blbě, správně je jen tucil.wz.cz.
dikes moc lidicky,ja to zkusim
Jeste by me zajimalo,zkousim to v programu NVU,je tam ikonka publikovat,dostanu svoji stranku na wz pres tuto ikonku nebo musim pres commandera?
NVU nemám. Když na tu ikonku klikneš, tak se stane co? Není nutné používat zrovna commandera.
no jsou tam dve karty,v jedne se nastavi nazev webu,nadpis stranky,nazev souboru,podadresar webu pro tuto stranku
v druhe karte je nazev webu,infoemace o webu(HTTP adresa domovske stranky,napr. htt//www.isp.cz/uzivatel),pak je tam prihlasovaci informace(adresa pro zverejneni napr.ftp//ftp.isp.cz/uzivatel no a pak uz jen jmeno uzivatele a heslo aco tam psat uz sem toho zkousel mraky a nedari se mi to
pry NVU se pripojuje taky pomoci ftp
pak mi to pise,zverejnuje se,vsechny soubory zverejneny a zas nic
adresa pro zverejneni: ftp://tucil.wz.cz
jmeno uzivatele: tucil.wz.cz
heslo snad vis
nazev webu: asi libovolny
http adresa: http://tucil.wz.cz
ostatni neporadim
tak mi to napsalo ze publikovani dokonceno,coz se mi jeste nestalo,ale stranky nejdou a hodilo to nejakej error do poznamkovyho bloku
jo a total commander mi pise porad chybu 530 login incorret
Jmenuje se tvoje úvodní stránka index.html (nebo index.htm nebo index.php)?
>> hodilo to nejakej error do poznamkovyho bloku
tak mas neco spatne
>> total commander mi pise porad chybu 530 login incorret
zadavas spatny prihlasovaci udaje
= tucil.wz.cz (tucil.wz.cz) =
www.rar.cz - Far manager - download, install
> Alt+F2
> FTP
> Shift+F4
> ftp://ucet:heslo@ucet ... to vyplnis do prvni kolonky
> (ucet = tucil.wz.cz)
> SAVE
A potom se s tim pracuje normalne jako s adresarem.

Jak se to nastavuje v TC jsem ti uz psal, doklikas se pres PODPORA - FAQ. Ja mam radeji Far pro jeho komplexnost rozsiritelnost o pluginy a ovladani.
za vsechno moc diky,jeste to zkusim,ale mam malo casu takze pisi az ted, moje uvodni stranky se jmenuje index.php
tak lidicky uz se mi snad zacina darit,diky vam samozrejme,ted uz sem to zkopiroval, ale uplne ne vsechny soubory! ted mi to pise prenoas selhal, mam tam i tu stranku s nazvem index.html ale taky index.php,ale stranky se nezobrazuji, musi tam byt vsechny soubory zkopirovane nebo kde porad delam chybicku?
= tucil.wz.cz (tucil.wz.cz) =
"musi tam byt vsechny soubory zkopirovane"
Evidentne zacatecnik. Stranka jako takova ti staci index.html nebo index.htm nebo index.php .
Mam vsak zkusenosti, ze pri spatnem nastaveni serveru, kdyz das vice indexu s ruznymi jazyky, ze to nejde. Cili index.php nebo index.htm? je treba smazat.
U ostatnich souboru by mu to melo byt v celku jedno.
>> index.php nebo index.htm? je treba smazat.
blbost. klidne muzes mit v jednom adresari index.htm , index.html i index.php a normalne to funguje - dycky se vybere ten prvni podle nastavenyho poradi (myslim, ze to nastavuje direktiva "directory index" nebo tak nejak)
= Tonik (tonik.webz.cz) =
Evidentne to v default nastaveni nefunguje. Takze misto kritiki mne mu rekni presny postup, krok za krokem, jak to nastavit. To, ze to jde nastavit, to vim i ja a take jsem to sdelil. Jenom jsem to nepotreboval, takze nevim, ze se to jmenuje directory index
pokud v korenovem adrasari je libovolny soubor z techto: index.htm nebo index.html nebo index.php, tak se zobrazi. kdyz se nezobrazuje, tak tam neni, nebo je jinde, nebo se jmenuje jinak. nebo ma ten index spatne nastaveny prava - musi mit 664 nebo 644