České znaky v anglických Windows

Uvažoval jsem nad otázkou (nemám možnost to otestovat, tak se ptám) - jak se zobrazí zahraničnímu návštěvníkovi (s např. anglickými Windows) české znaky na webu, který má kódování Win1250?
Mám anglické WinXP a české znaky (nejen na webu) se zobrazují bez problémů (win1250, iso8859-2 i uft-8).
<HTML>Asi jsem moc nepochopil, ale proč by se neměly zobrazit správně? To je to samé jako když někdo s českými Win jde na čínský web... Taky se mu to zobrazí, když má jeho browser podporu pro to kódování. To imho nezalezi na windows ale na browseru</HTML>
Ještě jsem si vzpomněl, že když jsem studoval před časem v zahraničí, měli jsme tam anglické Windows 3.11 (je už to nějaký rok, uznávám:-). Tam české znaky nešly. Instaloval jsem fonty, ale nic naplat prostě anglické jádro české znaky nezvládlo. Přitom v českých Win 3.11 to šlo bez problémů.

Dnes už jsme jinde a čeština není problém.
skaff - vždy když jsem omylem zabrousil na "čínské" weby tak jsem viděl jen čtverečky. Proto se ptám.
- Tom -
"vždy když jsem omylem zabrousil na "čínské" weby tak jsem viděl jen čtverečky"
To je prave to, cemu se rika stazeni podpory cinskych znaku v UPDATE WINDOWS v menu. Kdyz to nemas, tak mas smulu.
peta - cože?

1. Proč smůlu? Čtverečky jsou pro mě stejně čitelné jako ty čínské znaky.
2. Teď nějak odporuješ tomu co tu bylo řečeno před tebou (jestli potřebuji na zobrazení čínských stránek nějaký update windows, pak nepotřebují update windows i Číňani na zobrazení českých stránek?)
Pokud chces zobrazit cinske znaky ve Windows, tak ten update asi bude zapotrebi. Ve Windows XP vsak podpora cinskych znaku jiz je, takze nejaky update neni zapotrebi. To same by se dalo rict i o cinskych verzich.

Nevim jak to presne je. Podle mne asi takhle. Zobrazeni cizych znaku (stredoevropskych, cinskych, arabskych, ..) zavisi na podpore operacniho systemu a prohlizece. V pripade OS jde o znaky (odnekud se prece musi vzit cizi znaky) a v pripade prohlizece o kodovani. Kvalitni prohlizece muzou v sobe obsahovat podporu cizych znaku, takze podpora OS pak neni potreba. Vim, ze to zvlada opera. O Firefoxu nevim, ale asi taky. IE je zavisly na OS.