design podruhe

tak jsem tady potýdnu znovu a potřeboval bych ohodnotit nový vzhled
vše jsem uplně překopal takže by to mělo jet....

(obsah dodám až budu mít jistotu že tento design alespon trochu vyhovuje)

za připomínky a rady všem dííky
jakpsatweb.cz - forum - hodnoceni
interval.cz - forum - hodnoceni
pokud se jedna o grafiku, da se pouzit i
grafika.cz - forum - hodnoceni

Pokud bych to mel hodnotit ja, tak:
: uvodni stranka :
- to se uz delsi dobu nedela
- validita uvodni stranky 1 error, 9 warning, ostuda
- ZDE neni citelne, zlute na bilem podkladu.

: prvni stranka :
- validita 23 warning
- pri sirce stranky 500px se mi sice zobrazi scroll, nicmene napravo se neda dostat tak, abych videl cele menu
... resp ten scroll ma zajimavou funkci :) On sice vypada, ze pokryva sirku stranky, ale vpravo je pak cerny prouzek :) Jaksi nedomyslene :)
- menu je obrazkove, nicmene schazi ALT u obrazku, takze v bezobrazkovem rezimu jen nepouzitelne
- grafika budiz, ale je to dost divoke, napisy se vetsinou delaji jednotnym pismem a delaji se veci v pozadi takovym vyblitym obrazkem. Ty tam mas toho prilis moc a ostreho.
- kdyz vypnu CSS uplne, na strance mi zbyde pouze login a menu.

A jednu radu, menu je ted moderni delat jako
<ul>
<li><a href=""></li>
<li><a href=""></li>
<li><a href=""></li>
</ul>
Pokud tam mas obrazky, tak se obvykle delaji jako obrazky na pozadi v CSS a vyuziva se pro ruzne obrazky CSS class
<a href="" class="menu1">
a.menu1 {background-image:url("menu1a.gif")}
a.menu1:hover {background-image:url("menu1b.gif")}
Nebo se pouziva javascriptove pridani obrazkoveho hoveru podle ID u UL pro kazdy A v LI

jakpsatweb.cz - menici se odkazy
takže mně čeká další a další uprava
jenom nechapu kde vzals šířku stránky 500 ?
- radmil - to je proste takovy tip. Ja mam prohlizec nastaveny teda na 600px +-

Jde o to, ze vpravo mam ICQ, v vlevo si zobrazim Bookmarks k tomu pridas jeste televizku a cast plochy doleva a mas z 1200 jen polovicku. Navic se mi s formatem A4 na vysku lepe pracuje, cte a tak, protoze nekteri experti voli pismo 8px a pres celou sirku stranky, coz muze byt asi 200 znaku a zkus takovy radek cist, aby ti oci nepreskalkovali na dalsi :)
a tak to jo ale kolik je lidí má nastavení jako ty ?
- radmil -
30% ?
Vetsina lidi pouziva minimalne bookmark, tech 30% icq nebo jiny soft. Si to zkus, kolik ti to zezere z obrazovky :)