začínám

potřebuji poradit, chtěla bych i udělat své stránky, ale neumím html jazyk....lze je dělat i v normálním jazyce? čili bez těch zkratek co se používají v html?díky
Daji se delat jak v cestine, tak rustine, i anglictine. Jen si vyber :D

Pokud chces mit stranky slozeny jen z prostyho textu, bez JAKECHKOLI efetku, tak da, jinak HTML potrebujes
ked začínaš je dobré začať hned z css je tam viac vecí ktoré možeš uplatnit v praxy ako napr. len html tagy. Pozri sa na www.jakpsatweb.cz
Zidan - a když jsi byl malý taky jsi hned běhal nebo ses učil nejdříve chodit po čtyřech? :O
Načo mám chodit po štyroch ked môžem hned behat :) Ale prečo sa má tápit ked môže hned prejst na stíl css a má o starost menej ale ak chce tak moze zostat aj pri html ale skor ci neskor príde na to ze zacne pouzívat css.
Nevim, ze by bylo idealni zacinat zrovna CSS a behem toho pak HTML. Bez znalosti HTML je ti CSS k nicemu.
Mozna tak se to ucit soucasne. Naucit se zaklady HTML, a pak se vrhnout na neco slozitejsiho spolu s CSS.

OT: Proste nemam rad lidi, co jdou hrr na vec. Pak se nedivim, ze ptaji proc to nejde, nebo proc to tak je. Pocitat do deseti jste se museli naucit jako prvni, nebo jste presli zrovna na rovnice?
Ale tu nejde o to hr na vec jasne ze sa neda zo dna na den naucit css vsetci sme nejako museli zacat ale preco si to neulahcit a nepomoct jeden druhemu ono moze sa stat to ze arina si pomysli svoje a urobi si aj tak po svojom ale ja len chcem naznacit smer ktorym by sa mohla ubrat kazdemu sa paci pekne podtrzeny link a ked ma svoju stranku urobenu pekne no nie?
Ja jsem typ cloveka, ktery rad pomuze ostatnim. Nekdy az moc (nechavam ostatni opisovat moji pisemku ;) )
Ale proc by mela prejit rovnou na CSS? To mi pripada nejak narychlo a pro ni mozna az slozite.
Proste muj nazor je takovy, ze bych ji doporucil se naucit aspon zaklady HTML. To je - kostra, odkazy, obrazky, radkovani, kodovani, pripadne tabulky. A pak zkusit CSS jako zkrasleni existujici stranky - font, text, color, border, background.
To je myslim dobry postup myslim ze aby to zvladla mala by zacat pekne od zaciatku z html najst si svoj stil pisania a popri by mohla skusat css postupne ju to mozno chití za srdce aj caro css :).
Good luck
díky za všechny odpovědi. přiznám se, že to je pro mě španělská vesnice,ten jazyk html a taky už nejsem nejmladší,abych na to měla hlavu...
prosím vás poradte mi,musím si nejdříve text napsat na počítači a pak ho vložit do souboru? nebo se to tam dá někde napsat a uložit?
nevím, jak mám začít....a kde a s čím....díky
Postup:
1) Otevri si nejaky editor (Start - Prislusenstvi - Poznamkovy blok)
2) Napis nejaky obycejny text (Pozdeji v nem budes psat HTML stranky)
3) Tento soubor uloz (Soubor - Ulozit)
4) Soubor pojmenuj index.html (presne, i velikost pisma)
5) Tim jsi vytvorila jednoduchy HTML soubor
6) Ted musis tento soubor prenest na tvuj web
7) K tomu se pouziva FTP (viz http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?34)
8) Pak uz jen zkontrolovat, jestli se stranka zobrazi v prohlizeci

Timto postupem budes postupovat i na ostatni stranky.

PS: Jinak jak jsme jiz dodali. Je dobre si prostudovat web: http://www.jakpsatweb.cz/navigace/zakladni-kurz.html
Nebo pokud ti nejde o nějaké vynikající stránky, je možné zkusit program Frontpage - je dodáván jako součást Microsoft Office. Pracuje se s ním velmi obdobně jako např. s Wordem, jen je možnost se vždy po nějaké úpravě podívat na to, jak se generují html příkazy a tím do toho pomalu "vklouzneš". Takto jsem začínal já a je to (aspoň pro mě byl) pomalý nenásilný způsob naučení se základních příkazů... Jinak stránky www.jakpsatweb.cz jsou velmi dobře zpracované, ale v začátcích jsem o nich bohužel nevěděl :-( ale čerpám z nich do teď...
Hodně štěstí při tvorbě ;-)
tak to jsem pochopila,snad to zvládnu,ještě by mě zajímalo,mám tady ještě jedny stránky.www.stredoasiat.inas.cz, chtěla bych si tam dávat sama změny,jak to mám udělat bez znalosti html?
jde mi třeba jen o rubriku novinky,pak tam vložit na úvodní stránku vlajky? jak to mám udělat?díky moc všem za rady
Úplně nejlepší situace je popisovat něco někomu dopodrobna a nevědět jestli tomu dotyčný rozumí.Detajlní popisy jsou v příručkách a webech, které tu byly už uvedeny.

Tedy stručně:
Novinky jsou v souboru novinky.htm
Ten je třeba editovat
Příklad je na ds.mysteria.cz/novinky.htm
pokud se ten soubor otevře, je možné najít:
<!-- začátek -->
a pak dále je zdrojový kod a v něm je sekvence ohraničená <p> ... </p>
tato sekvence se překopíruje pod
<!-- začátek -->
<p> a </p> ohraničují odstavec textu
<strong> a </strong> ohraničuje tučně napsaný text
starý text se přepíše novým
<font color="#d1aa7e"> </font> určuje barvu textu
soubor se uloží a nahraje se zpátky na web

S obrázkama vlajek je to složitější - z dotazu nevyplýva jestli to mají být jen obrázky nebo mají ještě k něčemu sloužit