Framess!

Prosím pomozte mi...jak to mám udělat aby
Mám dva rámy a potřebovala bych aby se mi stránka na kterou mám odkaz v prvním rámu promítla do toho druhého ...prosím pomozte jak se to dělá?
Čau.....v jakém programu ty stránky déláš?Pokud to děláš čistě v HTML kódu,tak pod odkaz napiš
<param name="url" valuetype="ref" value="něco.htm">
<param name="fontstyle" value="boldItalic">
jinak v grafických editorech zmáčkneš v nitru hypertextu detaily...
Pozor.....hlaví soubor,neboli index nesmí mít rámce.....
Jo dobrý už jsem na to přišla ikdyž jsem to dělala uplně jinak..ale i tak díky
Vujťas: ty lamo...
1) stránky pojmenovávej bez diakritiky a bez mezer
2) vyserte se všichni na rámy. jsou mnohem snazší a efektivnější řešení. http://firstpage.wz.cz
3) s tvých stránek se mi dělá zle (myslim tim vstupní stránku (jako že tam vůbec je), ten úchylnej javascript, a jenom s pousmáním jsem přešel hlášku "Aplikace Firefox zabránila otevření vyskakovacího okna") =) od tebe bych radu snad nikdy nevzal. sry.

Arinya:
1) rámy jsou ze středověku. používej php funkci include. já si dřív řikal "co ale může rámy vynahradit, aby to bylo plnohodnotné a snadné na údřbu" -> a PHPčko ten problém vyřešilo. http://firstpage.wz.cz
2) pokud si na svých rámech trváš, pak se vykašli na vujťasovo řešení a normálně máš rámy třeba:

<frameset cols="150,*,175" bcground="Pozadi2.gif">
<frame name="LinksL" src="LinksL.htm" noresize marginwidth="5" marginheight="5">
<frame name="Page" src="Home.htm" noresize marginwidth="5" marginheight="5">
<frame name="LinksR" src="LinksR.htm" noresize marginwidth="5" marginheight="5">
</frameset>

-> no, máš načtenou stránku v rámu LinksR -> a máš odkaz ->
<a href="..." target="Page">...</a>
-> jistě jsi pochopila, že se to dělá přes target, neboť target se rovná atributu name u rámu. ;-)
Ono je pěkný radit začátečníkovi, aby dělal v PHP, ale...
...bez nainstalovaného Apače a PHP serveru to neodladí, tak?e bude ladit na webu. A pokud zveřejní adresu předem (třeba v této diskusi), budou tam chodit náv?těvníci i kdy? to nebude hotové. Neznám vět?í prasárnu, ne? nedodělaný web. Bohu?el i u profesionálních stránek je často vidět hlá?ka např. "Stránky budou v blízké době funkční" - a je to tam u? rok.
Pokud rámy, tak na ka?dou stránku dej někam nahoru odkaz na celou stránku (třeba na index.htm). Jediná podstatná vada rámů z hlediska u?ivatele je toti? ta, ?e pokud se někdo dostane do podstránky vyhledávačem, nemá menu, které bývá ve vedlej?ím rámu, a tak neví, jak dál. Viděl jsem i tě?kopádné skriptové ře?ení, které z podstránky přesměrovalo na základní stránku s rámy a pak tu podstránku otevřelo v rámu. Funkční, ale příli? slo?ité a tím pádem zaručeně v některém prohlí?eči budou problémy.

A vá?ný dotaz: Jak pomocí PHP vygenerovat holý web jen v HTML?
Vím, ?e to jde, ale v PHP nedělám. Někdy je toti? důle?ité, aby web ?el ulo?it na CD a spustit odtud.
mp: php v kódu nezůstává. jestli chceš jenom html po zákroku s php, tak si ulož zdrojový kód té stránky.
aha:
2 Arinya: je pro tebe důležité aby byly tvoje stránky na CD?
ne, ona je určitě bude chtít na DVD.. *TIRED*
Je docela náročné otvírat a ukládat cca 300 stránek a dělat to znovu poka?dé, kdy? něco změním. To je důvod pro to, ?e jsem PHP dosud nepotřeboval a tedy ho neumím. Ale určitě by ?lo napsat skript, který by to udělal za mě. Vím, ?e to uměl třeba WebStripper, stahovač celých webových míst pro čtení offline. Prolezl i PHP stránky a ulo?il je jako HTML. Nakonec i to je mo?ná cesta, jak to udělat.

Jinak, pokud chcete vidět "profesionální" nedodělanou stránku, podívejte se na jedno knihkupectví www.besedacb.cz Smůla je, ?e to nabízí vyhledávače.