Postupné slábnutí barev při MouseOver

Mam jednoduchej kod na strankach, kerej mi pri MouseOver obarvi <td> na nejakou barvu a pri MouseOut zase vrati do puvodní barvy -
vypada to takhle:

onmouseover="this.style.backgroundColor='#2B51D5';" onmouseout="this.style.backgroundColor='';"

Ale ted bych se chtel zeptat, jestli nejak takhle podobne jde udelat, aby kdyz bude MouseOver, aby ty barvy postupne prechazely do '#2B51D5' a pak zase pri MouseOut slably a do puvodni barvy?
nedělej to, je to kravina.

jinak nejde to, že by to opravdu postupně tmavlo nebo obráceně. každou barvu tam musíš nadefinovat. asi bych si zavolal funkci, kerá by měla nastavenej timeout třeba 1 a pak si udělal pole... třeba barva[1]= #123456 barva[2] atd. a vždycky v tý funkci v tom timeoutu přiřadíš prvku barvu z pole barva[1] a inkremetuješ si třeba proměnnou i. a vždycky si zavoláš další barvu z toho pole. akorát to nechci vidět. timhle svinstvem zasraný stránky to je humus.
Ja jsem neco podobnyho videl (nejsem si 100% jistej) na strankach http://ankety.czweb.org/, ale ty uz nefungujou, takze nevim :-D

P.S.: O Flashi neuvazuju
Já jsem něco takového kdysi měl. Musíš použít časovač v JS a barvu průběžně počítat mezi dvěma hodnotama (pole co doporučuje MF je blbost).
Jo ale nejlepší je nepoužívat to, vypadá to sice efektně, ale já už bych to taky nikdy nepoužil.
já to viděl na game-web.cz .. ale ten už je zrušenej.. ale shodou náhod sem si ten skript stáhl..
elitnitrida.unas.cz/fade.js

..ale funguje to jenom pro IE ..
2 Tom: nj, to mě nenapadlo. uznávám ;-) btw. úplná blbost to nenji, viděl jsem to už mnohokrát. ale jak jsem řekl "nedělej to, je to kravina". ;-)
akorát ten propočet asi zas taková sranda nebude, ne?
just-paja - mi to fungovalo ve všem, není důvod proč by to nemělo fungovat. Měl jsem to dokonce tak, že v IE šlo o gradient (dva odstíny modré), který se při přejetí myši plynule měnil (a při odejetí zase plynule zpět) na gradient dvou odstínů oranžové. A protože gradient je filtr fungující jen v IE, ve FX to prostě mělo modrou barvu a měnila se plynule na oranžovou.
K tomu propočtu - rozložíš si barvu (ve tvaru #FFCCDD) výchozí a konečnou na tři složky, převedeš každou do desítkové soustavy, určíš si počet mezistupňů a napíšeš funkci, která na základě vstupních údajů (výchozí hodnota, konečná hodnota, počet kroků, aktální krok) vrátí příslušnou mezihodnotu. To uděláš pro všechny složky, převedeš zpět na hexa, spojíš a máš barvu ;)
Vypadá to složitě, ale je to hodně jednoduchý algoritmus a krátký kód.
mno.. já nevim.. když sem to před rokem(nebo před dvěma) zkoumal, tak mi to šlo jenom v IE..

..heh.. možná je problém v tom, že sem tehdy používal jenom IE :D
Hmmm, asi tedka budu mit otazku, ktera vas zaskoci, a kterou patrne nesnasite ;-)
Dobre - fade.js jsem si stahnul a... A.... A co dál? Jak to mám dát na stránky?

Budu vam moc vdecnej :-D
Stará známá stránka:

http://www.jakpsatweb.cz/javascript/prvni.html
Nebo i tady:

http://www.jakpsatweb.cz/javascript/zacleneni.html
Pockej - asi jsem se spatne vyjadril.... Ja samozrejme tyhle typy zapisu znam

a vymyslel jsem i tohle:
<script src="fade.js"></script> - tohle je mi jasny, ale pak mi neni jasny, jak to mam dat k tomu odkazu, aby v nem prechazely ty barvy....

Patrne nejak takhle
<a href="index.htm" onmouseover="XXXX" onmouseout="YYYYY">Hlavní strana</a>

Ale ja nevbim, co mam misto toho XXX a YYY napsat - o to mi jde ;-)
nejlíp, když si tim zavoláš funkci. např.



<script type="text/javascript">
function Vypis() {
window.alert("funkce Vypis běží.");
}
</script>

<p onClick="Vypis();">
atp.
nebo
<a href="index.php" onmouseover="Vypis()">
nebo
<a href="javascript: Vypis()">


pak k danému prvku se dostaneš třeba takto:

<script type="text/javascript">

function Zesvetleni(vstup1) {
//propecet pro barvu, kerou uložíme do proměnné barva1

documet.getElementById(vstup1).style.background-color=barva1;

}

function Ztmaveni(vstup2) {
//propecet pro barvu, kerou uložíme do proměnné barva2

documet.getElementById(vstup2).style.background-color=barva2;

}



</script>


<p id="odstavec" onmouseover="Zesvetleni('odstavec')" onmouseout="Ztmaveni('odstavec')">odstavec</p>



- ro by mělo fungovat vpho.
oprava:
<p onClick="Vypis()"> (připlet se mi tam středník, i když možná by tam být mohl, já ho ve svých skriptech nemám a fungují.)
Asi jsem úplnej 'tupoň', ale nemohli by ste mi to vysvětlit přesně na to fade.js?
Prosím, buďte někdo od tý dobroty a pomozte tupýmu šílenci, co neumí JavaScript ;-)

P.S.: Klekám na kolena a mlátiom hlavou do klávesníce!
tak někde vystav fade.js
MF: elitnitrida.unas.cz/fade.js
..
nějak složitej skript. dyk na to stačej 4 funkce -> zesvětlování, ztmavování, propočet pro zesvětlení, propočet pro ztmavení.
tam jich je asi 8...

jinak kdybych náhodou měl čas, tak se na to mrknu... ale nevidim to.