Stříbrný úsvit

Udělala jsem pro spolupracovnici návrh na stránky a potřebuji poradit, jak to udělat, aby se to zmenšovalo, když si to někdo neprohlíží na celou obrazovku nebo má jiné rozžlišení než 1024x768.

http://verkadesign.wz.cz/navrh2/navrh.html
http://www.jakpsatweb.cz/formatovaci-chyby.html#siroke
když se dívám na tu stránku tak začínám mít pocit, že mam rozmazanej display. ;-)
jj, taky se mi asi nějak zamlžily brejle
věrka: tak zkus ručně zúžit okno prohlížeče a uvidíš, že ta část s textem se přizpůsobí až do šířky obrázku v hlavičce, ten by se dal vyřešit i textem a samostatnými malými obrázky těch hafanů (to aby to lépe vypadalo), a jinak místo tabulkového designu bych použil pozicování pomocí css
Tak jsem návrh předělala. Už to není rozmazané a celé se to zmenšuje. Tak se koukněte na: http://verkadesign.wz.cz/navrh2/navrh2.html
Nápisy Stříbrný úsvit a chovatelská stanice pro špice jsem musela udělat jako obrázek. Jako text se mi to zobrazilo na dva řádky, když jsem tu stránku neporohlížela na celou obrazovku a to vypadalo blbě.
CSS design tam udělat nemůžu. Počítač mi u CSS nebere pozicování. Když si zkusím napsat něco s pozicováním podle knihy od Marka Prokopa, tak se mi to rozvržení stránky zobrazí úplně rozházeně. Takže bych to ani nemohla kontrolovat, jak to vypadá. Nevíte někdo, jak v počítači zapnout podporu pozicování?
Nadpis je rozmazany porad... A zapnout podporu pozicovaní :D nic takoveho neexistuje.... Pokud se ti to spatne zobrazovalo tak si to mela spatne ponastavovane...
promiň, ale mě se to moc nelíbí, ostatně jako většina tvých designů. je to prostě asi můj subjektivní pocit. proto se asi dál ke kritice tvých stránek nebudu vyjadřovat.
Je to nevýrazné, takové zamžené. Nevím jak to vypadalo před tou úpravou kdy to tady kometovali lidi jako rozmazané, ale na mě to takovým nějakým dojmem působí pořád. Malý rozdíl barvy textu a pozadí, navíc ten vzorek na pozadí je takový nějaký ... divný :)
Rellik: Nadpis je pořád rozmazaný? Jak to mám teda udělat, aby to písmo bylo ostré? Používám PhotoShop. Ohledně CSS: Napsala jsem to dole Prokopa a několikrát kontrolovala, pořád se to zobrazovalo rozháízeně.

Marcus Flintus: Nojo, každému se líbí něco jijného. A navíc u těch předešlých stránek mám ještě designy z WordArtu ( kromě Coruscantu ), tak se Ti to ani líbit nemůže. :-) Chci to změnit postupně u všech stránek, ale problém je, že nemám skoro žádný volný čas.

Tom: Text a pozadí nejsou dost rozdílné? Jaké barvy tedy použít?
2Věrka:
ad pozicování: mrkni např. na css.interval.cz a prostuduj zdrojáky
ad kontrast: www.sovavsiti.cz/kontrast

a btw, v title máš Štříbrný úsvit; na stránce pár dalších překlepů, ale pokud zatím ladíš design, není to asi v tuhle chvíli podstatné
>> "Text a pozadí nejsou dost rozdílné? Jaké barvy tedy použít?"

No co třeba zkusit něco jiného než světle modré písmo na pozadí tvořeném přechody z tmavě do středně světle modré kombinované se světle modrými proužky?
me to facha v pohode mam rozliseni 1280x1024!
Rozmazání obrázku může způsobit jeho komprese, pokud jsi ho ovšem nerozmazala schválně.
Nevím, kde přesně je to v PhotoShopu, ale v nějakém nastavení ukládání bude volba komprese. Takže nastav různé Softness na 0 a kompresi jpg používej okolo 72-85 procent. Pokud můžeš zvolit videoformát, doporučuji YUV411.
Opravdu bych maximálně doporučoval, aby rozmazané nebylo, protože to působí jako distresový faktor a kromě rozhození uživatele to taky nutí čočku oka neustále akomodovat, čímž namáháš surfařovy očka...
Jinak písmo máš kontrastní dobře, jen ty obrázky na pozadí vypadají trochu jako fleky (nejsou dost výrazné).
A taky si nedělej nic z toho, že ti někdo pomluví design. Na svých stránkách píšeš, že nejsi profík se školou, čímž máš různé chybky omluvené;)
dis: Díky za odkazy, mrknu se tam. V banneru je Štříbrný úsvit? :-) No neva, stejně ten banner budu dělat znova.
Tom: Vyzkouším nějaké jiné pozadí, ať jde písmo lépe vidět.
WeMaN: Z toho, že mi nědo pomlouvá design si nic nedělám. Na netu jsou i horší stránky, než moje. :-)
Kompresi a videoformát zkusím.
rozmazaný banner: já bych místo v jpg uložil do gifu, to by mělo odstranit rozostřování a rozmazávání.
barvy: modrá na pozadí je dobrá, barva textu taky, ale pozadí pod textem by mělo být trochu jiné, aby text víc vynikal.
misto jpg do gifu... no nevim, prece jenom ma gif jen 256 barev... co takhle png?bezztratova komprese taky dobra, ne?
rovnou to dej do bmp, ne?
mam problém nechce se mi web ukázat jak má co stím mam dělat
adresa je http://www.priprd.wz.cz
Hm. PNG moc ráda nemám. Když si chci stáhnout stránky na kterých je nějaké PNG tak to PNG se mi nikdy nezkopíruje. To už spíš zkusím GIF.