Potřebuju určit jedno menu......pomožte lidi dobré vůle

http://www.moderniweb.cz/?cast=detail&web_id=641

jukněte na tuhle stránku....a mě by zajímalo jak se říká tomu stylu ve kterém je uděláno to menu s odkazama nalevo(jak když se na to klikne tak ten celej obdelník ve kterým je odkaz změní barvu...).... takový stěma...hlavní stránka.....novinky...o projektu..... mno a nejlépe by bylo kdyby mi ještě někdo napsal kde bych o tom mohl někde něco najít.....kdo by byl tak hodný? :) a sorry, že se vás ptám, klidně bych to našel asi někde na jakpsatweb....ale prostě nevím jak se tomu říká....pod čím to mám hledat....děkuji...
to v html neudelas
a včem teda?
treba pomoci php a mysql

v databazi budes mit ulozeny menu, ktery php skriptem budes vypisovat
v url mas id stranky ktera je prave otevrena, a v tom skriptu co ti vypisuje to menu si das podminku

pokud je ID z url shodnej s nejakou polozkou v menu, tak ji priradi nejakou css tridu, ze ta polozka je aktivni
pokud bude za kazdou polozkou menu jedna zvlast stranka, tak to udelas na stejnym principu, jak rika fx.Na vsechny stranky hodis stejne menu a na kazde z nich zvyraznis prave tu polozku, kterou reprezentuji.
opr.: kterou reprezentuje.
Ja neco takoveho pouzivam na mych strankach (pokud teda de o to hlavni menu) a staci mi k tomu jen PHP mam to tam asi nejak takto:

if ($_GET['page']=='stranka')
echo "<a class=\"link\" href=\"index.php?page=stranka&1\">Odkaz</a>\n";
else echo "<a class=\"menu\" href=\"index.php?page=stranka&1\">Odkaz</a>\n";

proste pokud je stanka aktivni je tam jina trida Css nez u neaktivniho...
čau!Potřeboval bych pomoc.Dneska sem si tu založil účet,ale vůbec mi neleze do hlavy jak na design?Je možné někde najít nějakou šablonu?Prosim vás poraďte mi...Předem díky...
tak to pořád nějak negooomu.....

http://www.jakpsatweb.cz/priklady/odkaz-v-tabulce.html

ale třeba tady to jde i bez nějakýho php....
to s tim nema nic spolecnyho. To vubec neni menu ale nastylovana tabulka s odkazem uvnitr. Na jpw to nenajdes, udelej to pres php jak psal donny a fx.

Zajimalo by me, mas nejaky duvod proc na wz nepouzivat php? Nabozenske duvody, lenost...? Neni to vubec tezky napsali ti i kod.
ja jsem nepsal o PHP, ale ze na kazdou stranku das to samy menu a pomoci HTML na kazdy z nich v tom menu zvyraznis jinou polozku.
donny jo jasny...

mas menu, si na strance "neco1":

<a class="zvyrazneny" href="#">neco1</a>
<a class="normalni" href="#">neco2</a>
<a class="normalni" href="#">neco3</a>
<a class="normalni" href="#">neco4</a>

na strance "neco2":

<a class="normalni" href="#">neco1</a>
<a class="zvyrazneny" href="#">neco2</a>
<a class="normalni" href="#">neco3</a>
<a class="normalni" href="#">neco4</a>
2 dela: pokud to máš jednoúčelově, tak to udělej jak říkal Rellik. akorát bez prasáren... jinak pokud je to složitější, tak zajdi to mysql.

jinak bych měl dotaz: co určuje proměnná "web_id" .. pochybuju, že máš na tý adrese přes 600 webů.. :-D ... tim jenom chci říct, že pokud tam těch 600-něco webů nemáš, tak bys měl zvážit, jestli nepojmenovat proměnnou nějak logičtěji. :-)
Marcus: moderniweb.cz je profesionalni prace, autorem neni dela bela. pouze se na to odkazuje. Zajdi si tam, abys zjistil, o co jde.
2 donny ... nj, to je pravda.. já na odkaz nešel jenom jsem mrknul na adresu, resp. jenom na její konec. ;-)
Myslím, že pokud jde o web o pěti stránkách, je jednodušší napsat pro každou menu zvlášť a stanovit na každý inkriminovanej odkaz jako aktivní - např. jako a.aktivni {něco: něco;} atd., jak psal skaff.