Kritika třídního webu

Zdravim. Chtěl bych krapet zdrbnout svůj web http://web04-05.wz.cz

Předem dík...
v opere nemas ohlidane paddingy a marginy (problem s box-modelem).Nadpisy v menu jsou necitelne. zbytek: dokazu si predstavit lepsi a propracovanejsi strukturu tridniho webu.
ták se do toho pustíme (mám FF.... Opera ani IE se mi spouštět nechce):

1) vstupní stránka je tam IMHO nanic, jen na málo stránkách je smysluplná.

ke stránce samotné:

2) pravo ti prolíná hlavička s textem, tam jak je to "design by rootGG". celýmu obsahu bych dal margin-top: 20px.. aby to přestalo tak divně splývat.
3) totéž co u bodu 2, ale u menu.
4) to počítadlo je tak nějak hrozně divně odhozený stranou. správně má bejt asi úplně dole co?... tedle problém je častej .. na weby mý třídy (http://abero.ic.cz) to můžeš vidět jak se patička dostává tam kde máš počítadlo, dokud se stránka nenačte celá :)
5) ty barvy mi neseděj ale to je subjektivní.
6) nadpisy v menu určitě zvýraznit. nedaj se přečíst.
7) úplně dolů na stránku bych dal taky margin-bottom: 20px; pač se mi nelíbí, když je to nalepený na úplnej okraj stránky.
8) na můj vkus moc neuspořádáné, ale to je tím, že já rád stránky, kde je všechno jasně vidět (co je menu, co hlavička a tak) u tebe to trošičku splývá.
9) ta napůl reklamní napůl informační lišta nahoře je tam úplně ale úplně nanic. pochybuju, že na to někdo klikne, a pochybuju, že se tam bude někdo koukat, kolik je hodin.

body 2, 3 a možná další souvisí s tím, co řikal donny.

jinak s tim co řikal s tim taky plně souhlasim, byť jsem většinu zopakoval :)

jinak to je vpho :)
btw. pokud ti příde ta kritika hodně obsáhlá, buď vphodě, páč já když se do něčeho pustim... tak to stojí za to :)
hmmmm, noooo.... čím začít...

"Tato stránka je optimalizovaná pro IE 3.0 a vyšší s rozlišením 1024x768" - tek takovýmto kravinám se na webech vždycky rád a od srdce zasměju.....

nemáš to ani trošku validní... http://validator.w3.org/check?uri=http://web04-05.wz.cz/index2.php

vzhled mě příliš neupoutal... nevím, proč to počítadlo (nebo co to je) máš na tak divném místě..... (vpravo vedle textu úplně mimo) a proč se ti překrývají některé texty....

33/100
nevypadá to určitě tak, jak autor zamýšlel..
v mozille je to ale docela zajímavá patlanina..
v mozille je to o dost jiný než v IE no :DDD
1) To tam je abych se zbavil wz reklamy
2) Jj
3)--||--
4)Počítadlo má bejt úplně dole uprostřed. V IE je tam kde má
5)Každýho názor. Mě se zas nelíbí ty černý weby s bílejma textama
6)Jenom barva
7) Provedu
8)Je to jiné než tvůj web kde máš všechno ohraničený a je vidět co je co(hlavička, menu...)
9) Tvůj názor

Tak ti děkuju za tvůj názor. Já nejsem žádnej webdesingář tak takový ty co se nehodí by mě nenapadlo...
4) jenomže kolik lidí používá IE 3.0 s rozlišením 1024x768?
add 1) to mi došlo, ale té by ses mohl zbavit mnohem elegantněji.

add 4) víš proč je v IE tam kde má? protože IE nedodržuje mrtěmrtě moc věcí. snaží se za programátory opravit chyby, což při vyšší kvalitě programátora a potažmo jeho webu činí nemalé problémy. Správně by měl být web pro všechny prohlížeče stejný. v tom je to umění. udělat web, kerej bude vypadat ve všech stejně, kerej nebude obsahovat příliš prasáren, bude validní atd.

add 5)
>Každýho názor.
- nepsal jsem náhodou už já, že je to subjektivní? =)
>ty černý weby s bílejma textama
- ty sou vůbec šílený, řek sem že mi to moc nesedí, to že jsou stovky jinech šílenejch kombinací, o tom jsem se nezmínil.

add 6) pokud změníš barvu, tak vpho. stačí jenom udělat něco, aby se to dalo dobře číst.

add 8) víš to nenji tim že bych měl potřebu mít všechno před sebou úplně jasný, a vůbec můj web s tím nesouvisí. já jsem spíš mluvil o tom, že tim jak máš blbě napsaný paddingy a kdoví co ještě a tak to ve FF vypadá jako splácanina, kde se hlavička v několika pixelech překrejvá s obsahem apod. to jsem ale nezmínil, takže se opravuji :)

add 9) pokud máš pocit, že je opravdu užitečná, tak je to tvoje věc, já ti do toho šťourat nebudu. btw. je pravda že ty dva javascripty na mejch stránkách jsou taky šílený a na kvalitním webu nemaj co dělat... ale já jsem potřeboval něčim vyplnit to místo. dřív nebo pozdějc je vodtamtud vyhodim, ale nejdřim buť tomu udělám grafiku (nějakou porádnější) nebo vymyslim, co místo nich.


>Tak ti děkuju za tvůj názor
- nemáš zač. kritizuju rád, kritizuju hrozně moc. až to někerejm lidem leze na nervy.



jinak myslím, že prožíváš takový přechodný stádium,, a že někdy (a IMHO to nebude trvat dlouho) pochopíš spoustu věcí, kerý zatim nedokážeš pochopit. každý si tim projde, většina lidí to brzo překoná,,, jen počkej jednou to příde... -> zahodíš IE, zjistíš že na tvejch stránkách nemá mrtě věcí co dělat... pak uděláš ještě stokrát lepší stránky než teď a budeš mít co dělat abys to upravil pro to "blbý" IEéčko a budeš na něj nadávat.
jen počkej :)
rout66: jestli nemas nainstalovanou operu, zde mas screenshot 1024×768, podivej se na detaily:

http://xhtml.webzdarma.cz/files/web04-05[1].png (210 KB)
Chtěl bych se zeptat ani ne tak k tématu, jako k příspěvku Marka Flinta. Proč neustále přičítáš (add)? Já vím, dost lidí tohle dělá, protože to každý učitel říká ve škole, ale málokterý poučí o tom, jak se to má psát. Píše se to ad, je to normální latinská předložka (se svým jménem bys to měl vědět) a znamená česky k.

Ale abych furt neryl okolo, dám se do toho, k čemu je tohle téma určeno.

Strasti a slasti putování páně Nípala webem kritizovaným, slabým a třídním.

Na prvé, čehož jsem si nemohl nepovšimnouti, bych upozornil. Úvodni stránky ze všeho nejvíce nenávidím, obzvláště pak takto dětským způsobem nakreslené, při jejich věčném odklikávání trpíc řvu bolestí.

I překonal jsem tuto překážku a co zřím, jest katastrofou, mám-li takovéto zjevení nějak trefně nazvati. Pozadí pruhu levého nabídkového končí hned pod nadpisem, který se slove Stránka, nad čímž si mohu hlavu svou ukroutiti.

Možná i to bude jistě důvodem, proč stejně záhadně končí taktéž pozadí obsahu stránky. Avšak počítadlo jediné se zobrazuje úplně v opačném to koutě stránky, kdesi vpravo od obsahu pod hlavičkou.

A ještě více zděsím se však nad slovem desing. Cožpak nikdo z řad dnešní mládeže neoplývá alespoň povrchními znalostmi francouzštiny, z něhož slovo design pochází? Cožpak už nikdo neumí jej správně psáti?

Ne, nemá smysl jít dál, moje síly jsou již vyčerpány. Na pokraji sil vysvobodí mne můj panoš Opera 9TP2 zavřením celé stránky.

Jinak je i obrázek, viz donny - http://xhtml.webzdarma.cz/files/web04-05[1].png
tak ted sem se pobavil :D Nipal THUMBS UP :)
2 Nipal:
co se týče tý poznámky, ano máš pravdu, sem lama. uznávám. příště už bude vědět. :)
jinak si mě neuvěřitelně pobavil :-D LOL