Znovu kritika

Timy, jenže svět se neskládá pouze z IE, Mozilly a Opery... tyhle tři prohlížeče sice do "quirku" přepnout lze, ale co ten zbytek?
Nípal:
>jenže svět se neskládá pouze z IE, Mozilly a Opery...
Prakticky vzato ano, skládá. http://toplist.cz/global.html Alternativních prohlížečů je minimum. Prostě chceš-li, aby co nejvíce prohlížečů užívalo stejný box-model, používej quirk. Jinak jsi odsouzen k ladění pro dva odlišné vykreslovací režimy. Pěkně nám to W3C zamotalo, pěkně...
Dal jsem na Googlu vyhledat slovo Browser. Prvni odkazy smerovaly na:
Firefox, Mozilla, Opera, IE, Netscape Browser a Avant Browser a Crazy Browser. Z toho by se dalo usuzovat, ze ostatni prohlizece prakticky nejsou pouzivane a neni treba je brat v potaz (zustanu na Win; Safari, Konqueror, Lynx apod. vynecham, jelikoz Mac nemam a pod linuxem mi momentalne nebezi net).
IE, Avant a Crazy pouzivaji stejne zobrazovaci jadro, Firefox, Mozilla a Netscape taky a Opera ma vlastni. Tudiz muzeme vzit pouze zastupce: IE, Mozilla, Opera.
Podle me nejlepsi kombinace je, kdyz Moz+O pouzivaji pseudostandardni mod a IE standardni (vyjdou nastejno). Jak tohoto docilit je zname a nemusime delat krok zpatky a pouzivat quirk mod, ktery tu je dnes stejne jen kvuli zpetne kompatibilite se starymi strankami (a kvuli tomu treba IE7 ma take quirk a pouziva v nem postupy ze starsiho jadra). Zadne ladeni pro dva vykreslovaci rezimy v tomto pripade taky neni nutne.
mno, myslim, že i to "minimum" je třeba brát v potaz. znám pár lidí, co používaj conqueror (nebo jak se to píše) a jinný blbosti. podle mě není dobrej nápad zbytečně převádět ostatní (pokud to samozřejmě jde) prohlížeče do quirku,,, ale ještě horší varianta je zprasit se csska podtržítkovym hackem...
Donny:
IE5 standardní mód nezná, pokud vím, takže tam bude "nestandardní" box model a tudíž musíš ladit stránku pro dva různé vykreslovací režimy.

Marcus Flintus:
Doufám, že ta poznámka ohledně podtržítkových hacků nebyla na mě, ty zmínil Nípal. Nicméně já proti nim nic nemám.
2 Timy:
je pravda, že IE5 se vyskytuje ještě relativně často (což je nějakej nepatrnej zlomek ale i tak... (tipuju tak 1 z 1000)) (byť se to zdá jako nesmysl, vim, že se ještě vyskytuje.)

ne, poznámka nebyla na tebe, myslel jsem to obecně.
Timy: IE4 a IE3 taky ne...hmmm
voe to je stránka :DDD jako joo dobrýýýý....ale celá stránka vcelku o hovnu....mi to přinde jak dílo vladimíra železného v dětství....:))))
Menu precuhuje vyhrazeny prostor, obsah stranky je nalepeny k pravemu okraji tim padem je na stredu siroky prazdny prostor, silene komprimovanu grafiku skoda vzpominat, a lepsi by to bylo vycentrovat na stred a jestli je "vyrobila TV..." paticka tak neni taky na spodu stranky... jjinak palec dolu. I kdyz co sem se na to dival pred nekolika mesici tak je vydet pokrok... jen tak dal a jednoho dne to bude dobre... ;)
no DELA prisel a ozval se, a musim rict ze tentokrat vyjimecne celkem trefne :)
da sa vam pripojit na administraciu suborov?
skusam cez FTP aj cez web a hlasi ze sa nemoze spojit ......
dakujem za odpoved.....
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=3&i=41866&t=41866