rozdiel medzi html a htm

mam taku sprostu otazku ze aky je rozdiel medzi html a htm suborom lebo sam neviem :::-))))
mmm... žádnej?
Přípona htm se používala protože Windows 3.x uměly pracovat je se soubory jejichž přípona mohla mět jen 3 znaky.
cize teraz sa pouziva len htm ?
spíš používej html, ale je to jedno.
Este bych mel dotaz - kdyz misto *.htm nebo *.html pouziju treba *.asd - vadi to v necem? Ja totiz kdyz vezmu svoji stranku (index2.htm ) a udelam z toho index2.asd, tak to v pohode funguje a ani to nema zadny kecy...
spíš kvůli SEO
Nemyslíš spíše .asp?
myslím, že myslí... jinak wz asp poporuje?
l
> kdyz misto *.htm nebo *.html pouziju treba *.asd - vadi to v necem?

kdyz si ulozis MS-Word dokument jako mujsoubor.txt, taky to ten word precte. Ale proto je tu pripona DOC,aby se pouzivala tam, kde ma, ne?Analogicky s HTML a HTM. Rozdíl mezi "html" a "htm" zadny neni, oba soubory se posilaji s MIME typem text/html.
2MzM: ?
Marcus Flintus: jaky je rozdil mezi htm a html? no prece to pismeno l. cili MzM podal presnou odpoved: l
jo tákhle :D
A navíc asp je dokument který by měl obsahovat jak prvky HTML tak i jazyk Asp.
podle w3c je .html asi validnejsi nez .htm coz je vymysl Microsoftu...
^nakashi:
>podle w3c je .html asi validnejsi nez .htm coz je vymysl Microsoftu...
Nějaký odkaz na W3C kde by to bylo řečeno? Asi jsem to přehlédl.

Ze zásady používám .html, protože když už používám HTML značky, je mi blbé označit stránku pouze jako .htm. Ale objektivní důvod pro to nemám, je to vlastně úplně jedno. Záleží čistě na webmasterovi, co se mu víc líbí :-). Ještě je teoretická šance, že by to třeba nějaký server měl nějak prapodivně přeházené (třeba MIME-typy), ale tato možnost zdá se mi nereálná až nemožná.
Marcus Flintus: sorry, že jsem nezareagoval driv, ale pochopil jsi to zrejme spravne.
Ostatni: pokud je web server nastaveny, ze zvlada htm i html, je skutecne rozdil akorat to 'l' (el).
Jinak htm skutecne vychazi z ms dosove normy 8.3, nic jineho v tom neni.
2MzM: já si pod svislou čárou představuju jinej znak ;)
je rozdíl mezi l a |
2MF :: ja k "l" a "|" jeste radim "I", protoze clovek nikdy nevi... ;)
Timy: .htm je z Microsoftich systemu (dos) ktery neumely pripony souboru vetsi nez 3 znaky
používejte htm... ušetříte kliknutí... :-)
>ušetříte kliknutí
coze?
>ušetříte kliknutí
coze?
--------
Asi to myslel že si ušetříme kliknutí že nemusíme psát to L ne? :D
jj, asi jen v tom posledním písmenku, jenže když já vidím .htm přijde mi, že to bude něco předpotopního:)