Mám problémy s vypisováním textu

Mám problémy s vypisováním textu na svých stránkách. Například napíšu slovo: škola a zbrazý se ?skola. Co mám dělat aby to zmizelo?
Texty máš ve win-1250, tak si oprav meta tag.
Aha, ono je to komplikovanější. Vypadá to, že máš smíchané kódování. Levý sloupec v iso-8859-2, zatímco pravý ve win-1250.

Takže si ty texty zkonvertuj.

PS. Skript se píše s měkkým i.
Skusím to.
PS: toho skriptu si nevšímej
Ať dělám co dělám pořád to nejde.
musis mit vsechny texty napsane a ulozene ve stejnem kodovani. toto kodovani pak zapises do hlavicky do meta.
to existuje nejaky konvertor kodovani? to by se mi doclea siklo, chci web predelat do utf, ale nechce se mi to prepisovat
Thelvyn: no staci editor, kterej umi vic kodovani. otevres to v nem v jednom kodovani a ulozis ve druhym kodovani. treba pspad to umi. taky urcite existuji na to nejaky extra programky, co prevadej treba vic souboru zaraz... jeden mam, ale utf neumi.
to jde tak lehce? samo ze mam pspad, ale tohle me nenapadlo, jdu to odzkouset
Už jsem na to přišel v čem byla chiba.
Folmulář do kterým jsemeditoval články nebyl normalizován v ISO-8859-2, proto mi to házelo takový hrůzy.

PS: na ten skript s tvrdým y se chistám ;-)
!
tak to sem necekal ze to klesne az takhle hluboko..
..nevim.. je to asi 9 let, co me na zakladce ucili "H,CH,K,R,D,T,N", ze sou TVRDY souhlasky..
just-paja: nemel to byt nahodou pokus o vtip?
donny: ne, pokus o kritiku toho ze nekdo napsal "chiba" a ze se na neco "chistá".. ale to je jedno, du se zahrabat
ha ale ja sem nemluvil o tve reakci, nybrz o te chybicce.
Všem se vám hluboce omlouvám za svoje pravopisné chyby. Jestli vám to tak vadí tak si toho nevšímejte.

Dík...... :-) --- Beru to s homorem.

PS: Jestli je tady nějaká chyba tak se za ni také omlouvám.
donny: jaka chybicka?
just-paja: to neres, uz jsme to tu jednou resili a bylo to dost trapny (aspon pro me). Kazdopadne s kodovanim vzdy problemy byly, jsou a dokud bude existovat Microsoft, tak budou.Co se tyka kodovani stranek vs. kodovani mysql, tak to chce pevny nervy. Je to totiz naprosto jednoduchy. V phpMyAdminu se nastavuje codepage pro stranky admina jako takovyho. Pak se nastavuje kodovani pro celou databazi, kodovani pro jednotlive tabulky a kodovani pro jednotlive sloupce, pokud jsou typu text nebo varchar. Pak jeste ten vystup z databaze se vetsinou prezentuje na webovy strance, ktera ma take sve vlastni kodovani. A pokud se pak rozhodnes, ze chces stranky mit v jinem kodovani, zjistis, kde zacina ta prava legrace. Existujou, jak tady bylo receno, automaticky konvertory. Ale ty prekonvertujou jenom stranky jako takovy (a nejlepe jeste spatne, takze se to musi doupravovat rucne).A co s databazi? udělat dump do souboru - tedy hromadu dotazu pro vytvoreni tabulek a vlozeni vsech dat. Ten soubor pak rucne upravit - u kazdy tabulky a text. sloupce prepsat default charset a collate.Pak prekonvertovat celej ten soubor do novyho charsetu a doeditovat, co konvertor nezvladl; vymazat obsah databaze, rucne upravit kodovani v databazi jako takovy, importovat soubor s tabulkami a daty a doufat, ze jste na nic nezapomneli. Je to uzasna prace na dve hodinky, muzu doporucit.Diky, Microsofte, zes kdy vymyslel Windows-1250 a udelal v tom takovej poradek...