jak neomylne detekovat prohlizec?

Cus,taky si zahraju na lamu. Nevite, jak spravne detekovat typ prohlizece? Standardni postupy znam, ale problem je v tomto: chci,aby pri zjisteni Mozilly nebo Opery se nacetla jina stranka, nez u MS IE. Coz by slo vcelku snadno. Ale hacek je v tom, ze Opera se po instalaci defaultne hlasi jako MS IE 6 a spousta lidi si to nepredela.Je nejaky zpusob, jak zjistit, o jaky prohlizec se skutecne jedna?Pokud nekdo znate nejake reseni (nebo jeho naznak),podelte se prosim.dik
nechapu co resis. Je to neco podobneho, jako kdybys chtel zjistit klienta DC, ktery by emuloval jineho klienta. Vzdyt to je koneckoncu problem toho klienta, jak se emuluje a jak se s tim vyporada, ne?
btw opera se mozna defaultne hlasi jako ie, ale neni to tim, ze ma podobne jadro?
Slo by to javascriptem:

<script>
<!--
a="nejaka.php";
if (navigator.appName=="Netscape") a="soubor_nn.php";
if (navigator.appName=="Microsoft Internet Explorer") a="soubor_ie.php";
// -->
</script>
<script language="JavaScript" for="window" event="onLoad()">
<!--
window.location.href=a;
// -->
</script>
Mimo toho, že je odlišování prohlížečů v tomto smyslu nesmysl (a pouze v JS tuplem), i když se Opera hlásí jako MSIE, stále je v řetězci na konci slovo "Opera", takže je jednoznačně detekovatelná.
Rellik: >>Standardni postupy znam
.: jestli ma, tak to je dobra zprava. dik.
ja jen kdyby nahodou... :)
Rellik: Spolecne tady bojujem proti takovym dotazum.Fakt bych se neptal ne neco,co je na kazde druhe strance...