Problém s výškou hlavičky

Mám obrázek vysoký 200px. Chci si ho dát do hlavičky, a tak do css napíšu tohle:

#hlavicka {
padding: 10px;
border: 1px solid black;
background: url('grafika/hlavicka.jpg');
height: 200px;

V IE se to zobrazí správně, ale když chci, aby se ta hlavička zobrazila normálně celá i ve Firefoxu, musím zadat height: 175px, i když ten obrázek má 200px. Kdybych ale zadal 200px, tak dochází k opakování obrázku, aby se těch 200px vyplnilo.
Když ale zase zadám 175px, tak se ta hlavička v IE ořízne.

Nevíte někdo, jak to spravit?
Díky
Docela určitě bude chyba v box modelu, viz http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html
To nechápu. zkouším to ve FF 1.5 a IE 6 a ty snad používají stejný vykreslovací mód, ne?
jestli se ti opakuje a nechces to, tak

#hlavicka {
padding: 10px;
border: 1px solid black;
background: url('grafika/hlavicka.jpg');
background-repeat: no-repeat;
height: 200px;
}

..a jestli je vetsi nez ma bejt, tak to je kvuli tomu paddingu.
to je nějaky divnÿ..
4Marcus Flintus: em.. co je divny?
Jo, bylo to tim paddingem.
Děkuju just-pajo.
;) rado se stalo
Santino Corleone:
>To nechápu. zkouším to ve FF 1.5 a IE 6 a ty snad používají stejný vykreslovací mód, ne?
Zkus si to tam přečíst pořádně. Mozilla standardně používá standardní mód posvěcený w3c a IE používá standardně nestandradní quirk mód, ale dá se přepnout doctypem.
tady podle mě nejde o žádnej padding, je mi divný, že se ti 200px obrázek zobrazil v hlavicce o velikosti 175 px... dyk to není možný, to je šílenost... to prostě nejde... jestli teda nebyl nějak zmáčklej o čemž pochybuju... spíš si myslim, že to bylo tim, že se ten 175pixelovej hlava roztáhla na 200 ale v IE to odmítla udělat... :-/ to je divný
IE je divny .. tim sem to uzavrel kdyz sem to resil o prazdninach..
Marcus Flintus:
>tady podle mě nejde o žádnej padding
podle mne ano. Jestliže je zadáno height:200px a padding:10px, znamená to v IE v quirku toto: box bude vysoký 200px a v něm bude VNITŘNÍ okraj 10px (padding). To znamená, že box má vlastně 180px a okraj 20px. Ve FF to ale znamená toto: box bude vysoký 200px a VNĚJŠÍ okraj bude mít 20px, takže celkově bude mít box 220px (200px box + 20px okraj - padding). Proto se ve FF ten obrázek opakuje.

just-paja:
>IE je divny .. tim sem to uzavrel kdyz sem to resil o prazdninach..
v tomto případě se IE chová logicky.
hh.. jo.. nejak tak sem to myslel.. asi.. snad.. mozna.. nevim..
Timy >>> to jo, ale já porád nechápu jak se vešel 200px obrázek do 175px divu...
Marcus Flintus:
>to jo, ale já porád nechápu jak se vešel 200px obrázek do 175px divu...
box má 175px
okraj 20px
celkem 195px. Pozadí se zobrazí i v paddingu. Ve Firefoxu tedy musí být uřízlých 5px, v IE 25px. Možná by to chtělo konkrétní ukázku, ne jenom kousek kódu.
www.santino-corleone.com

Je to tam jako předtím, kromě toho paddingu 10px. ten jsem umazal
2Timy: jasny, já to pochopil malinnko jinak,,,,, jinak vim, že s vekreslováním paddingů, marginů a hlavně rámečků jsou v mezi prohlížeči pěkný rozdíly ;)