Kritika

Co říkáte na mé stránky?Učim se a tohle výsledek po 1. měsíci.Díky moc
docela ujde, ale ja byt tebou tak si ted vezmu nejy textovy editor - nejlip pspad a poupravim tam nejake veci - napr pridat doctype, zvalidnit atd. ale mi osbne se stranky v frontpage nikdy moc nelibily. zkus to jeste optimalizovat pro ff, treaba tu anketu trochu ti uskocila nahoru atd...
btw.nerekl bych ze v frontpage je moc co se toho naucit, lae nevim nikdy jse ho nepouzival...
hej.. souhlasim s Thelvynem .. (jestli je to chlap :)) jestli ne tak Thelvynou :-P
Frontpage nenabidne vic nez to co se da vlozit pres jeho WYSIWYG cast.. bud pouzij pspad jak rika a nebo dreamweaver (to je MUJ favorit)
s Thelvynem ;-)
Pokud vim, tak tydle stránku tu už jednou k hodnocení byly a od tý doby se nezměnili. takže zastávám svůj názor, který jsem uvedl zde ve fóru ;)
jinak souhlas s Thelvynem
Ano,stránky tady už jednou byli,ale teď mají trochu jinou grafickou úpravu.
Jinak neni to jen z FRontPage,ale základ je udělán v BlueVoda a zbitek je dotvořen ve FrontPage
A mám dotaz.Proč upravovat kód?Vždyť stejně nikdo nekoumá,jestli tam jsou chyby nebo ne.Všichni se podívaj na stránky,ale kód je nezajímá.Tak proč tam mám dávat doctype(stejně nevim co to je) kdy každýmu je jedno,jestli tam je nebo ne.
MartinX: když to bereš takhle, nemá smysl sem dávat stránky ke schválení. Když nemáš v pořádku kód, je to jako bys psal do novin s pravopisnými chybami. Navíc chyby v kódu mohou způsobit, že se stránka nezobrazí každému tak, jak jsi měl v úmyslu. Já např. na tvých stránkách čtu:
"A je�tě dnes mo�ná aktualizuji..."
"pro svou osobní potøebu, v jednom exempláøi, který navíc nebudete dále šíøit za úèelem zisku"
jinými slovy, kdybys měl v pořádku kód, fungovala by mi diakritika.

Ale pokud ti tohle nevadí, kašli na kód, nech FrontPage nebo jakýkoli jiný editor, ať udělá jakžtakž kód, a budeš-li se stránkami spokojen, je to tvoje volba.
MartinX:
>A mám dotaz.Proč upravovat kód?Vždyť stejně nikdo nekoumá,jestli tam jsou chyby nebo ne.
Chyby v kódu mohou (ale také nemusí) mít dohru v prohlížeči. Neexistuje jen jeden prohlížeč, neexistuje jen jedno rozlišení, existují postižení uživatelé apod.

>Tak proč tam mám dávat doctype(stejně nevim co to je)
Ano, doctype je tam vcelku k ničemu a pokud nevíš, k čemu je, tak ho tam nedávej.

dis:
>Když nemáš v pořádku kód, je to jako bys psal do novin s pravopisnými chybami.
A přesto může být myšlenka onoho článku daleko vznešenější, než nějaký suchý, ale gramatiky naprosto dokonalý článek odvedle ;-).


Ke stránkám:
- mohlo by být klikací logo (tj. odkaz na hlavní stránku)
- do atributu alt patří nějaký srozumitelný alternativní text, neboli text, který se objeví, když obrázky nejsou k dispozici nebo když si je třeba někdo vypne. Rozhodně tam nepatří adresa
- nepodtrhávej nic, co není odkazem
- doporučil bych naučit se kaskádové styly, kupříkladu menu by se dalo potom řešit za pomocí dvou obrázků namísto 24, které tam jsou použity nyní (jestli počítám dobře).
TImy:
>A přesto může být myšlenka onoho článku daleko vznešenější, než nějaký suchý, ale gramatiky naprosto dokonalý článek odvedle ;-).

Ano, souhlas. Však taky neříkám, že MUSÍ mít validní kód. Jen že se musí rozhodnout, co je pro něj a jeho stránky přednější.
Timy:
>Ano, doctype je tam vcelku k ničemu

ja myslim, ze dobre vis, ze neni k nicemu...

>A přesto může být myšlenka onoho článku daleko vznešenější, než nějaký suchý, ale gramatiky naprosto dokonalý
>článek odvedle ;-).

Vsak je to i tvoje vizitka.Kdyz uvidim clanek, ktery pise autor s pravopisnymi chybami, reknu si, ze to asi neni clovek na pravym miste a nebudu jeho clankum davat nejaky vyznam-vypovida to totiz o jeho schopnostech a znalostech. Stejne je to u stranek, ktere maji prasacky kod.Nemusi byt validni, ale melo by na nem byt videt, ze se autor snazil o to, aby byl co nejlepsi.
>Vsak je to i tvoje vizitka.Kdyz uvidim clanek, ktery pise autor s pravopisnymi chybami, reknu si, ze to asi neni clovek na pravym miste a nebudu jeho clankum davat nejaky vyznam-vypovida to totiz o jeho schopnostech a znalostech. Stejne je to u stranek, ktere maji prasacky kod.Nemusi byt validni, ale melo by na nem byt videt, ze se autor snazil o to, aby byl co nejlepsi.

Ale právě že lidi nevidí ten kód.
donny:
>ja myslim, ze dobre vis, ze neni k nicemu...
Přepíná jednotlivé režimy, což rozhodně nebyl jeho původní účel. Jinak je vlastně k ničemu.

>ad druhá část
Nesouhlasím, nemusí to být vidět. Autor vůbec nemusí vědět, jak vytvořit správný (ať už sémantický nebo validní) kód a přesto může vytvořit užitečnou stránku. BTW: používáš google? Validoval jsi ho někdy?
1) mozna by ses divil, kolik lidi kouka na kod.
2) jak rika dis. kvalita kodu se v mnoha pripadech projevi navenek. Pokud se mi nejaka stranka zobrazuje spatne, kouknu do kodu (treba na pouzity kodovani).Obcas me to, co vidim, az rozbreci...